Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
georgemav said:
φίλε marie θα το ψαχνω γιατι μου φανηκαν αρκετα τα λεφτα!!
φίλε μου υπάρχει ένα μαγαζι που την εχει ίδια αλλα aftermarket  με led φανάρι stop και αν θυμάμαι καλα κάνει 170€ . Ειναι κατάστημα με αξεσουάρ και λέγεται varellas στο κερατσινι επι της γρ.λαμπρακη
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
ενδιαφέρομαι και εγώ για την αεροτομή του sport... αλλά είναι πανάκριβη από αντιπροσωπείες. Μάλλον και εγώ θα πάω σε aftermarket επιλογή. βούρ για προσφορές...
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Κανε και μια αναζητηση στο car.gr....Εγω πριν φυγω για διακοπες ειχα βρει μια απο τρακαρισμενο και την εδινε πολυ λιγα λεφτα....Ενα βαψιμο θα χρειαστεις μονο και τελειωσες....Εγω παραδειγμα το spoiler το μπροστα το ειχα παρει απο τρακαρισμενο σε αθλια κατασταση και πηγα το εφτιαξα και το εβαψα...Αγορα μου πηγε 80 ευρω...Καμια σχεση με αυτα που ζηταει η ford.. ;)
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
ο Λυσίκατος στον Πειραιά ζητάει 240 ευρώ για αγορά αεροτομής (βαμμένη στο χρώμα του αμαξιού βέβαια) και 105 ευρώ τα εργατικά. και 24 ευρω Φ.Π.Α. Σύνολο: 369 ευρώ
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Δεν νομιζω να πολυσυμφερει...Για ριξε μια ματια στο car για καμια μεταχειρω...Θα σου ερθει σχεδον τσαμπα...



PS: εγω οταν πηρα το αμαξι η αεροτομη μου κοστισε 360...;)
 

serpro

Rookie
May 22, 2012
14
0
0
παιδια και γω ψηνομαι για την αεροτομη σε 5θ,μου ειπαν 370 στην αντιπροσωπεια και βρηκα μεσα στο car αυτο http://www.car.gr/parts/view/1507713/..ριξτε μια ματια..
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
BillMk7 said:
ο Λυσίκατος στον Πειραιά ζητάει 240 ευρώ για αγορά αεροτομής (βαμμένη στο χρώμα του αμαξιού βέβαια) και 105 ευρώ τα εργατικά. και 24 ευρω Φ.Π.Α. Σύνολο: 369 ευρώ

Tα εργατικα για τι ειναι?Βαψιμο τοποθετηση?
Αν στην δινει 240€ βαμμενη κομπλε αγορασε την και βαλτην μονος σου.Λιγη κολλα βαζεις και 2 βιδες εχει(σχεδον ολες ετσι ειναι).
Η τιμη τωρα για βαφη τοποθετηση δεν ειναι και πολλα,ολοι πανω κατω τοσα παιρνουν.Για αγορα κοιταξε και αλλου,εχουμε στις προσφορες καποιον παρτον και ρωτα αλλα οι περισσοτεροι θα στην πουλησουν αβαφη.

Οι γνησιες αεροτομες της ford ειναι απο πλαστικο και ειναι καλυτερης ποιοτητας.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μπαμπη εγω οταν μου ειχαν βγαλει την αεροτομη δεν θυμαμαι να ειχε κολλα....Ηταν σε 2 βιδες στηριγμενη....Δεν ξερω βεβαια για την συγκεκριμενη που ειναι aftermarket...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
BillMk7 said:
ο Λυσίκατος στον Πειραιά ζητάει 240 ευρώ για αγορά αεροτομής (βαμμένη στο χρώμα του αμαξιού βέβαια)

κάνεις λάθος Βασίλη δεν είναι βαμμένη,απλά είναι ασταρωμένη και είναι έτοιμη για να βαφτεί
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Mητσο κανονικα οσα την εχουν απο το εργοστασιο ειναι και κολλημενη εκτος απο τις βιδες.Οι περισσοτεροι οταν την βαζουν μετα την τοποθετουν μονο με τις βιδες.

Εχει δικιο ο Ιακωβος σε αυτο που γραφει....
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Για να τονίζει ο BillMk7 ότι είναι στο χρώμα του αυτοκινήτου μπορεί όντος η τελική τιμή να είναι τόσο. Έτσι και αλλιώς το αστάρι είναι ένα, κανένας δεν σου δίνει ανάλογα το χρώμα του αυτοκινήτου και την κατάλληλη χρωματική απόχρωση ασταριού.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
pitbull said:
Mητσο κανονικα οσα την εχουν απο το εργοστασιο ειναι και κολλημενη εκτος απο τις βιδες.Οι περισσοτεροι οταν την βαζουν μετα την τοποθετουν μονο με τις βιδες.

Εχει δικιο ο Ιακωβος σε αυτο που γραφει....

Εγω οταν ηρθε το αμαξι ηρθε χωρις την αεροτομη απλα μπηκε ελλαδα πριν το παραλαβω...Ισως ειναι αυτο που λες...Οτι μετα δεν εβαλαν κολλα...Η ουσια ειναι οτι οταν χρειαστηκε να την βγαλω δεν ειχε κολλα απο πισω..Γι αυτο και το ανεφερα...
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
τελικα νομιζω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη με την αεροτομη .. 250 απο την αντιπροσωπεια και χωρις καθολου ψαξιμο !
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
pitbull said:
..αγορασε την και βαλτην μονος σου.Λιγη κολλα βαζεις και 2 βιδες εχει(σχεδον ολες ετσι ειναι).

Για να καταλαβω κατι..Επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω αεροτομη του sport και να την βαλω στο δικο μου μπορω να το κανω μονος μου?Η μαμα αεροτομη εχει κολλα η οχι?Επισης πες οτι δεν εχει κολλα και την βγαζω,οταν βαλω την sport πρεπει αναγκαστικα να βαλω και κολλα η δεν θα εχω προβλημα αμα την βαλω μονο με τις 2 βιδες?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Koιτάξτε, δεν ξέρω τι γίνεται με τα mk7 αλλά για το mk6 θυμάμαι που είχα διαβάσει τις οδηγίες τοποθέτησης μιας αεροτομής του sport και σου έδινε και κόλλα μαζί με τις βίδες (στη συσκευασία). Και μάλιστα σου έδειχνε στο σχέδιο ακριβώς που θα βάλεις κόλλα και πως θα τη στερεώσεις.
Απ' ότι διαβάζω βέβαια εδώ, μπορεί να μην ισχύει το ίδιο για το καινούριο μοντέλο και να στερεώνεται απλά με τις 2 βίδες...
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
kostg said:
Koιτάξτε, δεν ξέρω τι γίνεται με τα mk7 αλλά για το mk6 θυμάμαι που είχα διαβάσει τις οδηγίες τοποθέτησης μιας αεροτομής του sport και σου έδινε και κόλλα μαζί με τις βίδες (στη συσκευασία). Και μάλιστα σου έδειχνε στο σχέδιο ακριβώς που θα βάλεις κόλλα και πως θα τη στερεώσεις.
Απ' ότι διαβάζω βέβαια εδώ, μπορεί να μην ισχύει το ίδιο για το καινούριο μοντέλο και να στερεώνεται απλά με τις 2 βίδες...

Ok φιλε μου ευχαριστω!Aπλα να μας απαντησει και καποιος με mk7 για να το σιγουρεψουμε..
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Λοιπον παιδια,κανονικα σε ολες τις αεροτομες μπαινει και κολλα εκτος απο βιδες για να ειναι σιγουροι οτι θα μεινει στην θεση της.Οσοι τις βαζουν μετα αποφευγουν να βαλουν κολλα σε περιπτωση που θελουν να την ξυλωσουν,να μπορει να βγει ευκολα και να μην χαλασει το χρωμα.
Κανονικα οταν την αγορασεις οπως ειπε και ο Κωστας εκτος απο βιδες θα εχει μεσα και κολλα και σχεδιαγραμα πως να μπει αλλα και οδηγους για να μπορεσεις να κανεις τις τρυπες εκει που πρεπει και σε σωστες αποστασεις.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread