Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
Μιχάλη έκανα το σέρβις 4ετίας προχτές και με πονάει ακόμα λίγο, δεν έχω συνέρθει που λένε ακόμα  :D! Τέλος πάντων άλλαξα και τους μπροστά και τους πίσω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μια χαρά δούλευαν και οι παλιοί αλλά τους άλλαξα...Οι τιμές που θα πω είναι απο την Car Center που έκανα και το σέρβις. 30€ οι μπροστα και 10-15€ ο πίσω! Επίσης να τονίσω ότι οι νέοι που μου έβαλαν έχουν τυπωμένο πάνω τους το σήμα της ford σε άσπρο χρώμα και πολύ μου αρέσει! Το είχα πρωτοδεί στην Πόπη και απορούσα γιατί δεν το είχαν οι δικοί μου, τώρα το'χω και στο δικό μου biggrin!!!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
marvin said:
Μιχάλη έκανα το σέρβις 4ετίας προχτές και με πονάει ακόμα λίγο, δεν έχω συνέρθει που λένε ακόμα  :D! Τέλος πάντων άλλαξα και τους μπροστά και τους πίσω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μια χαρά δούλευαν και οι παλιοί αλλά τους άλλαξα...Οι τιμές που θα πω είναι απο την Car Center που έκανα και το σέρβις. 30€ οι μπροστα και 10-15€ ο πίσω! Επίσης να τονίσω ότι οι νέοι που μου έβαλαν έχουν τυπωμένο πάνω τους το σήμα της ford σε άσπρο χρώμα και πολύ μου αρέσει! Το είχα πρωτοδεί στην Πόπη και απορούσα γιατί δεν το είχαν οι δικοί μου, τώρα το'χω και στο δικό μου biggrin!!!
Ποσά σου πήγε το 4ο service γιατι τωρα έχω να το κανω και γω περίπου βρε παιδι μου και θα ταν καλο να ανοίγες ενα θεμα γιατι τι διαδικασίες ακολουθούν για το 4ο service θα μας εξυπηρετούσε αρκετα πολλούς απο εδώ ευχαριστω :)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Υπάρχει θέμα.

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=3
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
PanosWhite said:
Υπάρχει θέμα.

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=3
Σε ευχαριστω πολυ μια μέρα το ψαχνα και δεν το βρίσκα και υπέθεσα οτι δεν υπάρχει κατι ανάλογο  redface :)
1000 thanks :)
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Εγω τους πηρα 26 ευρω(οδηγου+συνοδηγου) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
ας γραψω λοιπον και εγω την εμπειρια μου με τους υαλοκαθαριστηρες.
υστερα απο 2 χρονια και 4 μηνες ηρθε η στιγμη να τους αλλαξω ψαχνωντας την πιο οικονομικη λυση.

πηγα στα praktiker αρχικα για να παρω λαστιχακια. ο υπαλληλος μου ειπε αφου κοιταξε εναν καταλογο οτι για mk7 δεν κανουν και θα επρεπε να παρω ολοκληρους τους υαλοκαθαριστηρες..του ειπα φερε για το αυτοκινητο του αδερφου μου αν ειναι..
σε δοκιμη που εκανα πραγματι τα συγκεκριμενα λαστιχακια δεν εκαναν ηταν πολυ φαρδυα για να χωρεσουν (τι λαδι εβαλα τι πιεση δεν εμπαιναν με τιποτα)
σε αναζητηση στο skroutz.gr βρηκα ενα site απο θεσσαλονικη 7,5 ευρω υαλοκαθαριστηρες και 5 ευρω μεταφορικα.
οπoυ μου ηρθαν μετα απο 3 μερες..βεβαια το προβλημα ηταν οτι τελικα δεν ηταν 100% συμβατοι παρολο που εγραφε οτι κανει για ολα τα μοντελα ford.  :mad:
τελικα εκανα μια μοντα και εσπασα ενα δοντακι σε καθε κλιπς που κουμπωναν οι υαλοκαθαριστηρες  και καταφεραν και μπηκαν χωρις κανενα προβλημα προσαρμογης...

την επομενη φορα σε καταστημα για ειδη αυτοκινητου...
 

kkalog

New member
Oct 18, 2011
87
0
0
Καλησπέρα παιδιά,
'Ηθελα να ζητήσω μια γνώμη. Οι παρακάτω υαλοκαθαριστήρες ταιριάζουν για το Mk7?
http://www.ebay.com/itm/FORD-Fiesta-MK7-2008-ON-Front-Aero-Flat-Wiper-Blades-26-15-FB791-/180973731045?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a22dffce5

http://www.ebay.com/itm/FORD-FIESTA-MK7-2008-ON-Front-Aero-Specific-Flat-Wiper-Blades-26-15-FB791-/280937782983?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4169325ec7
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στο δεύτερο link γράφει ότι ταιριάζει και σε αριστεροτίμονο αυτοκίνητο, το πρώτο δε γράφει. Οπότε ναι, ταιριάζουν.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Η λογική λέει οτι ταιριάζουν...

Να σιγουρευτείς μόνο οτι ποιοτικώς είναι αξιοπρεπείς!

Αν τους τσιμπήσεις κ τους κουμπώσεις, πες μας εντυπώσεις!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Προσωπικά είχα αγοράσει ένα τέτοιο σετ (για το δικό μου) πιο παλιά από Αγγλία και το κράτησα για καμιά εβδομάδα. Δεν ήταν τόσο θέμα ποιότητας ή ότι δεν καθάριζαν. Το θέμα ήταν ότι έτριζαν όλη την ώρα, είτε έβρεχε είτε όχι. Πολύ σπαστικό...
Πάντως απ' ότι βλέπω το κόστος τους θα είναι 16-17 ευρώ με τα μεταφορικά, δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, αν και οι εργοστασιακοί κοστίζουν κάτω από 30 ευρώ (αν θυμάμαι καλά).
 

kkalog

New member
Oct 18, 2011
87
0
0
Θα το αγορασω και θα γραψω εντυπωσεις! Ευχαριστω για την απαντηση!
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
βρε παιδια τελικα οι γνησιοι υαλοκαθαριστηρες για το MK7 επανω εχουν το λογοτυπο Ford..η φερουν το σημα Valeo??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Oλα τα γνησια ανταλλακτικα εχουν το λογοτυπο της Ford και ας ειναι κατασκευασμενα απο αλλη εταιρεια.
 

kkalog

New member
Oct 18, 2011
87
0
0
Χθες μολις άλλαξα και τους δικούς μου.24 ευρώ τους γνήσιους.Κράτησα τους παλιούς και θα τους ξαναβάλω το καλοκαίρι έτσι ώστε να μου κρατήσουν σιγουρα 2 χρόνια οι καινούργιοι.
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
χθες και εγω αλλαξα τους δικους μου μπροστα με γνησιους ford.  πεταξα επιτελους τους παλιους ιμιτασιον που ειχα βαλει το Χειμωνα που ηταν πραγματικα αθλιοι.

επιτελους βλεπω καθαρα  ;D  ;D  ;D
 

kkalog

New member
Oct 18, 2011
87
0
0
Ρε παιδιά μπορείτε να μου στείλετε κάποια Links που μπορω να βρω υαλοκαθαριστήρα για το πίσω παράθυρο??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ή στην αντιπροσωπεία θα βρεις (ακριβή λύση) ή π.χ. σε μαγαζιά τύπου praktiker μόνο το λαστιχάκι για να το αλλάξεις μόνος σου (αν δεν έχει πρόβλημα το μπράτσο).
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread