Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
στο φουλ τους δεν σε βολευει;τι στο καλο,τοση βροχη ριχνει εκει;να αυξηθει η ταχυτητα τους δεν ξερω αλλα χλωμο το κοβω!σιγουρα μπορεις να μειωσεις την ταχυτητα που κινεισαι ομως οποτε και να εχουν πιο ευκολη δουλεια!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Εμένα οι υαλοκαθαριστηρες άρχισαν τα κόλπα τους!! Αφήνουν κενά κ ξεκίνησαν το τριξιμο!
 

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
και μενα μου κανει ο αριστερος ακριβως τα ιδια τι θελει αυτο αλλαγη στα λαστιχακια??
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
εμενα ρε παιδιά μου κάνουν αρκετό θόρυβο κάθε φορα που πάνε να κάνουνε την κίνηση και βλέπω και ελάχιστα πηδηματάκια που κάνουν...έχω τα μαμά.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Μου αφηνει μια λοριδα κενο!! το κοιταξα σημερα μπας και εχει πιασει καμια βρωμα αλλα τπτ!! εχει μαλακωσει πολυ το λαστιχο σε εκεινο το σημειο και αφηνει κενο!!
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Andreas19 said:
Μου αφηνει μια λοριδα κενο!! το κοιταξα σημερα μπας και εχει πιασει καμια βρωμα αλλα τπτ!! εχει μαλακωσει πολυ το λαστιχο σε εκεινο το σημειο και αφηνει κενο!!
Ισως επεσες σε κακη παρτιδα... Πανο ειναι ο καιρος που σου λενε "θελω αλλαγη" αλλα επειδη αρχιζει και φτιαχνει σιγα σιγα ο καιρος για μενα καλυτερα ειναι να τους αλλαξεις το φθινοπωρο...
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Ειμαι ο μονος που οι υαλοκαθαριστηρες του βγαινουν off στα δυο χρονια?? Φοραω τους εργοστασιακους απο τα Χριστουγεννα του 11 και τωρα ηδη απο τον Οκτωβρη εχουν αρχισει και κανουν θορυβο. Οκ, να πω οτι ειναι απο την πολλη χρηση (στην Κομοτα τον χειμωνα, οταν ξεκινησει να βρεχει, ξεχναει να σταματησει) αλλα τοσο νωρις χαλανε??
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Και μενα σημερα με τη βροχη παρατηρησα οτι κανουν θορυβο και αφηνουν και υπολειμματα σε καθε περασμα οποτε μαλλον θελουνε αλλαγη. Ειναι καποιος ευχαριστημενος απο συγκεριμενη μαρκα ή να παρω του praktiker?
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αναλογως την χρηση παιδες. Και οταν λεω χρηση οχι μονο το ποσο δουλεψαν αλλα και το ποσο δε δουλεψαν και αρχισε να ξερενεται το λαστιχο. Και εγω περιπου εκει στα 2 χρονια τα αλλαξα. Αλλα ειοχαν δουλεψει πολυ. Μετα απο τοτε βαζω οτι βρω αρκει να κανει δουλεια
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στα δύο χρόνια χαλάνε, λάστιχο είναι και φθείρεται από τη ζέστη-κρύο. Εγώ πάω για το τέταρτο ζευγάρι εμπρός εργοστασιακοί στην αρχή, bosch aerotwin μετά και valeo τώρα (που τους έχω ήδη 2 χρόνια) και το τρίτο πίσω (που το άλλαξα πριν ένα μήνα περίπου, αλλά εκεί βάζω μόνο τα λαστιχάκια που τα πουλάει χύμα το praktiker 2,5 ευρώ τα 120cm).
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εμενα 4,5 χρονια τωρα δεν τους εχω πειραξει και δουλευουν μια χαρα!!!ισως επειδη ειναι σε γκαραζ και ο ηλιος δεν τα ξερενει...το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι απλα οταν ειναι ''κρυοι'' δλδ στην αρχη που ξεκινανε να δουλευουν κανουν κατι πηδηματακια αλλα μολις ''ζεσταθουν'' σταματαει!!!
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Προχθές άλλαξα τα λάστιχα από τους υαλοκαθαριστήρες αλλά είχα ένα θεματάκι...Τα λάστιχα που πήρα ήταν 60 εκατοστά και ο υαλοκαθαριστήρας του αυτοκινήτου είναι 64...Πρόσθεσα ένα  κομματάκι ακόμα και μου αφήνει ένα μικρό κενό αλλά καθαρίζει πολύ καλά σε σχέση με τα άλλα μετά από 4 χρόνια....
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
Χρονια πολλα παιδια και καλα! ερωτηση...ξερετε ποιους valeo θα πρεπει να παραγγειλω για το δικο μου? (mk7 του 2010). μπρος και πισω...απο ebay η amazon θα μου ερθουν φθηνοτερα?
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
χθες αλλαξα τους 2 μπροστινους σε βενζιναδικο μετα απο 4 χρονια χρησης μονο ο δικος ειχε χαλασει του συνοδηγου ηταν μια χαρα αλλα λογω οτι πηγα τους αλλαξα και τους 2 να τελειωνω μου στοιχησαν 25 ευρω και ειναι κομπλε δεν ξερω ετερεια αλλα ολα cool :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread