Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν γνωρίζω ακριβώς, υποθέτω κανένα 30άρι τουλάχιστον (κάπου υπάρχει η τιμή στο forum, αλλά δε θυμάμαι σε ποιο θέμα ακριβώς)...
 

kkalog

New member
Oct 18, 2011
87
0
0
Εγω πάντως στον Αξωτη τον γνήσιο τον πίσω τον είχε 11 ευρώ αλλα δεν το χε διαθέσιμο .Μαλλον για λαστιχάκι μόνο θα παω αφου το μπράτσο είναι οκ.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
43
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Εγώ σήμερα άλλαξα τους μπροστινούς εργοστασιακούς μου που έβγαλαν 2.5 χρόνια και έβαλα αυτούς:

Του οδηγού:
http://www.championeasyvision.com/en-global/pages/WipersResults.aspx?uid=TDJMOFBPNWRZNExCY1h5Zkloc24rZz09&cpuid=SVhvOTdhcitBYXpDU09YVG1tcE9kQT09&p=driver

Του συνοδηγού:
http://www.championeasyvision.com/en-global/pages/WipersResults.aspx?uid=TDJMOFBPNWRZNExCY1h5Zkloc24rZz09&cpuid=MGVjL291eVAzU3Zuai9LVDk3bmdrZz09&p=passenger

Τελική τιμή 30€ το ζευγάρι, και σε κάμποσο καιρό θα σας πω τις απόψεις μου...
Για τους original μου ζητούσανε στη FORD σχεδόν τα ίδια (33€ και κάτι ψιλά), αλλά τους άλλαξα γιατί αυτοί ήτανε ετοιμοπαράδοτοι και βιαζόμουνα γιατί έχω ταξιδάκι το ΣουΚου, ενώ η Ford ΒΕΛΜΑΡ ήθελε 2 μέρες από Αθήνα να τους φέρει με παραγγελία.

Κράτησα κι εγώ τους εργοστασιακούς, και μάλλον θα τους επανατοποθετήσω το καλοκαίρι, γιασ να κρατήσουν οι καινούργιοι περισσότερο καιρό, όπως ανεφέρε σε προηγούμενο post, συμφορουμίτης.
 

nicolaos

MK7
Member
Dec 8, 2012
157
8
18
63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΥΛΛΗΝΗ
Μοντέλο
MK7
Σήμερα ρώτησα στον Παζαροπουλο στη  Καλογρέζα, για εμπρός υαλοκαθαριστήρες , η τιμή  της ford έχουν 30 euro της motorcraft 27 euro είναι και οι δυο σιλικόνης, χωρείς να παρω σαφή απάντηση ποιοι είναι οι καλύτεροι .Η  δική σας γνώμη ποια είναι;  Oι εργοστασιακοί έχουν αντέξει πανω από πέντε χρονια χωρείς γκαράζ.
 

nicolaos

MK7
Member
Dec 8, 2012
157
8
18
63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΥΛΛΗΝΗ
Μοντέλο
MK7
nicolaos said:
Σήμερα ρώτησα στον Παζαροπουλο στη  Καλογρέζα, για εμπρός υαλοκαθαριστήρες , η τιμή  της ford έχουν 30 euro της motorcraft 27 euro  είναι και οι δυο σιλικόνης, χωρείς να παρω σαφή απάντηση ποιοι είναι οι καλύτεροι .Η  δική σας γνώμη ποια είναι;  Oι εργοστασιακοί έχουν αντέξει πανω από πέντε χρονια χωρείς γκαράζ.
Έβαλα bosch aerotwin στη carglass με 19.99 euro από 40 euro λογω enytime !
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Τελος Αυγουστου αλλαξα αυτους που χα βαλει τα Χριστουγεννα του 11 και εβαλα Valeo με 25 ευρω... Καθαριζαν καλα αλλα..... ΤΡΙΞΙΜΟ!!! Τους εβγαλα και πηρα τους εργοστασιακους 27  ευρω απο τον Κακλαμανο.. Αν το ξερα θα χα παει απο κει να τους παρω απευθειας... Τωρα ξαναεχω την ησυχια μου!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
nicolaos said:
Σήμερα ρώτησα στον Παζαροπουλο στη  Καλογρέζα, για εμπρός υαλοκαθαριστήρες , η τιμή  της ford έχουν 30 euro της motorcraft 27 euro είναι και οι δυο σιλικόνης, χωρείς να παρω σαφή απάντηση ποιοι είναι οι καλύτεροι .Η  δική σας γνώμη ποια είναι;  Oι εργοστασιακοί έχουν αντέξει πανω από πέντε χρονια χωρείς γκαράζ.
το ίδιο πράγμα πουλάει.....
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
http://www.ebay.com/itm/281376746603?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Νομίζω συμφέρουν και ένα χρόνο να κρατήσουν τα βγάζουν τα λεφτά τους.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Και αν "τρίζουν", τι θα κάνεις; Ή αν "κοπούν" τα λαστιχάκια λόγω κακής ποιότητας και σου γρατζουνίσουν το παρμπρίζ;
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Όσο μάπα κι αν είναι δε νομίζω να τρίζουν, απλά ίσως κρατήσουν λιγότερο από άλλους. Όσο για το γδάρσιμο το θεωρώ απίθανο, δε νομίζω ότι θα είναι πιο επικίνδυνοι από τους κομματιασμένους εργοστασιακούς.

Θα τους παράγγελνα αλλά τους άλλαξα πρόσφατα, την επόμενη φορά θα τους δοκιμάσω.
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Καλημέρα παιδιά. Χθες άλλαξα το μπροστινό ζευγάρι σε επίσημο αντιπρόσωπο ( δε ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω σε ποιόν ) και έβαλα πάλι της Ford. Τιμή 26 €.

Μέχρι στιγμής απο το 2009 που έχω πάρει το αμάξι έχω κάνει άλλη μία αλλαγή σε υαλοκαθαριστήρες και τότε πάλι της μάνας του είχα βάλει.
 

roulaki

Rookie
May 20, 2011
11
0
1
35
Πάτρα
Έχει βάλει κάποιος τους παρακάτω υαλοκαθαριστήρες;

https://www.skroutz.gr/s/7764234/Bosch-Aerotwin-A432S-650mm-380mm.html
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Μετά από αλλαγή παμπρίζ μου έβαλαν λάθος τούς υαλοκαθαριστήρες με το μάτι δεν το είχα καταλάβει μετά όμως από βροχή κατάλαβα πως ήταν λάθος ευθυγραμμισμένα τα έβγαλα 40 φορές και τα ξανα έβαλα δεν μπόρεσα ούτε για αστείο να βρω την σωστή θέση τους αν είναι δυνατόν Μήπως ξέρει κάποιος τι φάση;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread