Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
kostg said:
Έχεις καβάντζα κανένα τέτοιο κιτ να το δω από κοντά;

μαλλον θα παω να αγορασω ενα για εναν φιλο αυτη τη βδομαδα!! εχω ψαρωσει κωστα.. ψηνομαι να βαλω κι εγω,αλλα δεν τα αναβω κ καθολου τα πανω!!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
και συνεχίζω αυτή την πολύ ωραία μέρα που περάσαμε κάνοντας μόντες,γελάσαμε,ψάχναμε.....φάγαμε και πολλά άλλα....
εγώ έβαλα 8000κ και στα προβολάκια πλέον
ιδού:


και μερικές κατά την διάρκεια των υπόλοιπων τοποθετήσεων


κουμπάρε σε ευχαριστούμε για όλαααααααααααα :-* :-*
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
scorpion said:
και συνεχίζω αυτή την πολύ ωραία μέρα που περάσαμε κάνοντας μόντες,γελάσαμε,ψάχναμε.....φάγαμε και πολλά άλλα....
εγώ έβαλα 8000κ και στα προβολάκια πλέον
ιδού:


και μερικές κατά την διάρκεια των υπόλοιπων τοποθετήσεων


κουμπάρε σε ευχαριστούμε για όλαααααααααααα :-* :-*

Αδερφακι ξεκολα!! δεν υπαρχει λογος!!! πολυ ωραιες φωτο και να σου πω οτι χθες που σε εβλεπα απο τον μεσαιο καθρεφτη, δεν εχεις διαφορα σε χρωμα πανω με κατω!! τεριαξαν μπαμ!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Andreas19 said:
Αδερφακι ξεκολα!! δεν υπαρχει λογος!!! πολυ ωραιες φωτο και να σου πω οτι χθες που σε εβλεπα απο τον μεσαιο καθρεφτη, δεν εχεις διαφορα σε χρωμα πανω με κατω!! τεριαξαν μπαμ!!!
πλέον πρέπει να αλλάξουμε και τις ψείρες τώρα να είναι τζάμι η σαύρα μου....
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Ρε παιδια γιατι στο δικο μου δεν μπορω να βρω πως να αλλαξω τις ψειρες?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
CherokeeXj said:
Ρε παιδια γιατι στο δικο μου δεν μπορω να βρω πως να αλλαξω τις ψειρες?
πρέπει να λύσεις το φανάρι για να τις δεις αλλά και να τις αλλάξεις και άμα μπεις στην διαδικασία να τις αλλάξεις....εεε τότε πρέπει να βάλεις και xenon ώστε να μην σε γνωρίζουν μετά tease tease tease
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Εχω Xenon H4 6000k αλλα οι ψειρες εχουνε καει ρε φιλε και εχω τρελαθει πρεπει να αλλαξω...Εσυ τετοιες ψειρες λευκες απο που πειρες? Και κατι αλλο τα προβολακια ειναι H11?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
CherokeeXj said:
Εχω Xenon H4 6000k αλλα οι ψειρες εχουνε καει ρε φιλε και εχω τρελαθει πρεπει να αλλαξω...Εσυ τετοιες ψειρες λευκες απο που πειρες? Και κατι αλλο τα προβολακια ειναι H11?
τις ψείρες που έχω είναι της philips 6000k,της πήρα από το μαγαζί μου και οι λάμπες στα προβολάκια είναι h11
 

kas

Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
καλημερες παιδια..εδω και καιρο(κανα 5μηνο) εχω κατι xenon αλλα δεν μου φαινεται οτι δινουν τρελο φως(βεβαια εχω και τα μαμα φαναρια)..αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν παιζουν ρολο οι λαμπες(δεν ειναι επωνυμες αυτες που φοραω) αν βαλω τιποτα της osram phillips κλπ θα δωσουν παραπανω φως ή ειναι θεμα και του ενισχυτη..?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε θα βρεις επώνυμες λάμπες σε xenon και στον τύπο που χρειάζεσαι (H4). Βολεύεσαι με αυτές που έχεις ή ξαναβάζεις τις απλές λάμπες αλογόνου που είχες.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Υπάρχουν τύπου xenon όπως έγραψες, που ουσιαστικά είναι αλογόνου με γαλάζιο ή μπλε γυαλί και φωτίζουν με κάπως λευκό χρώμα. Αυτές δε χρειάζονται ballast όπως τα κανονικά xenon. Μην περιμένεις όμως να δεις τρελή διαφορά σε απόδοση.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
kas said:
Δεν υπαρχουν επωνυμες λαμπες τυπου xenon..?

Αλλο λαμπα τυπου ξενον αλλο κιτ ξενον!!! εσυ τι φορας??? το ενα με το αλλο εχει διαφορα μεγαλη σε αποδωση φωτος!!!
 

kas

Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
Το ξερω..Κιτ xenon εχω..απλως ελεγα μηπως αν εβαζα λαμπα τυπου xenon εδινε περισσοτερο φωτος(σε σχεση με αυτες που εχω τωρα)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Όχι, δε θα σου έδινε περισσότερο φως, θα σου έδινε όμως καλύτερη ομοιογένεια στη δέσμη που βγάζει το φανάρι σου. Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι επειδή το φανάρι μας (τύπου ανακλαστήρα) δεν είναι σχεδιασμένο για xenon αλλά για λάμπες αλογόνου, δε δουλεύει σωστά με τα kits του εμπορίου. Αποτέλεσμα είναι να μη βλέπουμε σωστά, ειδικά σε κακοκαιρία, να στραβώνουμε τους απέναντι κλπ. Αλλά μπρος στα κάλη τι είν' ο πόνος;
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
kostg said:
Όχι, δε θα σου έδινε περισσότερο φως, θα σου έδινε όμως καλύτερη ομοιογένεια στη δέσμη που βγάζει το φανάρι σου. Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι επειδή το φανάρι μας (τύπου ανακλαστήρα) δεν είναι σχεδιασμένο για xenon αλλά για λάμπες αλογόνου, δε δουλεύει σωστά με τα kits του εμπορίου. Αποτέλεσμα είναι να μη βλέπουμε σωστά, ειδικά σε κακοκαιρία, να στραβώνουμε τους απέναντι κλπ. Αλλά μπρος στα κάλη τι είν' ο πόνος;

+1000 Κωστα σε αυτα που λες ,αλλα εγω βλεπω μια χαρα με τα φαναρια μου σε συνδιασμο με το κιτ ξενον!! ασε που εχουν βγαλει και προτζεκτωρες που μπορουμε να βαλουμε κι εμεις στα απλα φαναρια!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Andreas19 said:
ασε που εχουν βγαλει και προτζεκτωρες που μπορουμε να βαλουμε κι εμεις στα απλα φαναρια!!!

Να το δω και να μην το πιστέψω...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread