Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
xristina said:
μεγειες ιακωβε...αντε βάλε φοτο να δουμε το νεο σου λούκ...  ok234 ;D

δεν ξερεις πως ειναι δλδ????????????????????????????
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ιακωβε μεγεια τα xenon ρε φιλε.. πολυ ωραια αλλα πρεπει να αλλαξεις κ τα ψιρακια!!!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) tease tease tease tease tease
 

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
για να καταλάβω,τα ballast είναι ίδια σε όλους κ αλλάζουν μόνο οι λάμπες δηλαδή?εμένα που είναι 6000κ μπορώ να αλλάξω τις λάμπες με 4300κ για παράδειγμα?
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
chris40 said:
για να καταλάβω,τα ballast είναι ίδια σε όλους κ αλλάζουν μόνο οι λάμπες δηλαδή?εμένα που είναι 6000κ μπορώ να αλλάξω τις λάμπες με 4300κ για παράδειγμα?

ναι... τα μπαλλαστ αλλαζουν μονο σε βατ και σε καν μπας!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
οριστε το πριν αλλα και το μετα....
6000κ πριν

8000κ μετα



και μου εκανε καποιος και μια αλλη αλλαγη αλλα δεν γνωριζω τι λαμπες μου εβαλε
αλλαξα και τις λαμπες απο τα προβολακια ;D ;D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ετσι ξερω και εγω.....ειναι λιγο πιο μπλε νικο,απλα δεν φαινονται καλα στις φωτογραφιες + οτι αλλαξα τα φαναρια μου,πριν δεν ειχαν καπελακι στην λαμπα και τυφλωναν παρα πολυ ενω τωρα εχουν καπελακι και εχει συγκεντρωσει την δεσμη της λαμπας
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
m@kro said:
όσο ποιο πολλά κεριά τόσο ποιο πολύ μπλεδίζουν

Το "κεριά" δεν είναι ο πιο κατάλληλος όρος. Kelvin (κέλβιν) είναι η σωστή λέξη και αναφέρεται σε θερμοκρασία χρώματος. Όσο λιγότερα kelvin τόσο πιο κίτρινο το χρώμα, όσο περισσότερα kelvin, τόσο πιο μπλε.
Τα "κεριά" (ελληνική μετάφραση της λέξης "candela") αναφέρονται στην ένταση της φωτεινής πηγής (πόσο δυνατά φωτίζει δηλαδή) και η ροή του φωτός που παράγεται από τη φωτεινή πηγή στη μονάδα του χρόνου, εκφράζεται σε Lumen.
Άρα kelvin (K) = χρώμα της λάμπας
και lumen = ένταση φωτός που παράγει μία λάμπα

scorpion said:
8000κ μετα


αλλαξα και τις λαμπες απο τα προβολακια ;D ;D
Με γειες!  biggrin

chris40 said:
για να καταλάβω,τα ballast είναι ίδια σε όλους κ αλλάζουν μόνο οι λάμπες δηλαδή?εμένα που είναι 6000κ μπορώ να αλλάξω τις λάμπες με 4300κ για παράδειγμα?

Ακριβώς, εσύ που έχεις και angel eyes (αν δεν απατώμαι) μπορείς να αλλάξεις μόνο τις H1 λάμπες σου με καινούριες και τίποτα άλλο. Απλά τσέκαρε τις φύσες της λάμπας να είναι ίδιες. Αν είχες H4 High-Low μπορεί να χρειαζόταν να αλλάξεις και καλωδίωση.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άσε Μιχάλη, ψόφιες είναι, δε φωτίζουν καθόλου... Xenon και πάλι xenon (και στα προβόλια)...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
απο τις κιτρινιαρικες που ειχε??????????? δεν τον χαλασαν κι αυτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  πλακιτσα κανω!!! του το εχω πει κι εγω τοσες φορες,, αλλα τπτ αυτος!!!!!!!!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Τωρα και Η4 χωρις πλεξουδα για μπαταρια και σωματα!!!! για πιο ευκολη τοποθετιση!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread