Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

foxmp

Rookie
Dec 27, 2012
18
0
0
αθηνα
παιδιά με τι βαφή το περάσατε και πια η διαδικασία,θέλει και τρίψιμο με γυαλόχαρτο?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Οπως ειχα πει πριν απο καιρο ειχα δει τα πλαστικα που ειχα βαψει ο Πανος και ειχα ζηλεψει...τελικα το εκανα και εγω!!!



ετσι κυκλοφωρουσε ο Φιεσταρος για λιγο καιρο μεχρι να ετοιμαστουν τα πλαστικα!!!τα ταιραπ ηταν για να ανοιγουν οι πορτες απο μεσα  giggle giggle

και το αποτελεσμα:



οντως το αποτελεσμα με συνδιασμο το μπλε φωτισμο ειναι  AR15firing AR15firing AR15firing
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Βαλε καμια φωτο να δουμε πως φαινεται τη νυχτα!!!! Πολυ ωραιο δειχνει παντως!!! Μπορω να ρωτησω κοστος;
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Το σκεφτηκα φιλε αλλα μετα θα πλακωσει πολυ μαυριλα ρε συ!! Μονο τα καθισματα θα ειναι αλλο χρωμα
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Και ειναι αναγκη να το κανεις μονο μαυρο;υπαρχουν και αλλα χρωματα ;) και νονιζω οτι το μεσα δεν θα ειναι μαυρη μαυριλα γιατι εχεις και γκρι το ταμπλο ;)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Την σκονη σκεφτομαι μετα αμεσως θα δειχνει!!! Ποσες μερες το ειχες εκει το αμαξι;
 

fokooo

Member
Jan 5, 2013
107
0
0
34
Καρδιτσα
nos7 said:
Και ειναι αναγκη να το κανεις μονο μαυρο;υπαρχουν και αλλα χρωματα ;)
ακουγεται τολμηρο αλλα κατι εχω παθει τελευταια με το μπλε (ψιλο)ελεκτρικ...το ξερω οτι ισως φαινεται χαλια αλλα θα ηθελα να το δοκιμασω...εχει κανενας πλαστικα που να μην θελει?  tease
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
panosd said:
AR15firing AR15firingΤέλειο! Θέλω να το δω από κοντά! Τα χρήματα τα ακούω πολύ καλά!
vag καλησπερα...μπορεις να μου δωσεις info για το που το εκανες τοσο κουκλα? ενδιαφερομαι κι εγω να κανω καποιες μικροεπεμβασεις
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Γιάννη καλησπέρα...δεν είναι κάτι τόσο εξειδικευμένο..ακόμα και μόνος σου που λέει ο λόγος αν πιάνουν τα χέρια σου το κάνεις!Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πας σε έναν φαναρτζή κ τελείωσε...μην δώσεις δικαίωμα να σου πει τιμή πάνω από 70ε... ;)
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Παιδιά θέλω από Τρίτη να πάω κι εγώ τα πλαστικά για βάψιμο.

Ψήνεται κανείς να έρθει για βοήθεια να τα βγάλουμε?  ;D ;D

Αν ξέρετε και κανέναν καλό μάστορα να με στείλετε.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Προχώρησα σε καποιες αναβαθμίσεις στο εσωτερικό,
Για αρχή βρήκα ολα τα κομμάτια απο το facelift ,
Δλδ διακοσμητικό τιμονιού
Λεβιέ
Φούσκα
Βάση λεβιέ
Τεμπέλη και ολη την μεσαία κονσόλα
Και προχώρησα και στη βαφή τους ορίστε και μια πρόχειρη φωτό

 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη γνώμη σας.. το ταμπλο μου ειναι μπορντό κ οφείλω να ομολογήσω οτι δεν μου αρέσει καθόλου. υπάρχει τρόπος βαφής
και αν ναι αξίζει; ή να κοιταξω για μεταχειρισμένο άλλου χρώματος για αντικατάσταση; Το έχει επιχειρήσει κάποιος;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Raspberry βαφή είναι δυσκολο έως ανέφικτο να γίνει γιατι είναι σαν σφουγγάρι , όποτε δυσκολο να βαφτεί και εάν γίνει σε πολύ λίγα χρονιά θα δεις σπασίματα στο χρώμα , όποτε η αλλαγή είναι μονόδρομος !!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread