Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
grg019 αυτο που ρωτας ειναι πολυ αοριστο!!!εννοειται οτι αμα εχεις 45 προφιλ πας αργα και προσεχεις μην πεσεις σε ταφους....οπως κανουμε ολοι μας!!
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Το θεμα δεν ειναι ομως μονο η εμφανιση...Ειναι και τα υπολοιπα...κι εγω θα γουσταρα την 16αρα πανω τωρα αλλα βολευομαι με το καλυτερο δυνατο..Οπως ανεφερε και ο nos7 πιο πανω εχω βρει την χρυση τομη...Για μενα η 15αρα της ford ειναι αθλια ζαντα...Μου θυμιζει κατι απο τριλιζα σε μεγενθυση και βαφλα... tease
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
αυτη ειναι ωραια...Εγω αν την ειχα θα της αλλαζα απλα χρωμα.. ;)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εάν τελικά αποφασίσεις να βάλεις 16αρα κοίτα να είναι τουλάχιστον όσο το δυνατόν πιο ελαφριά. Σίγουρα είναι πιο ακριβές αλλά αφού κάνεις μια κίνηση κοίτα να είναι ματ  ;) ;D
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
StuparArt said:
Εάν τελικά αποφασίσεις να βάλεις 16αρα κοίτα να είναι τουλάχιστον όσο το δυνατόν πιο ελαφριά. Σίγουρα είναι πιο ακριβές αλλά αφού κάνεις μια κίνηση κοίτα να είναι ματ  ;) ;D
Μπορεις να μου προτεινεις εταιρια?
Γιατι οι δικες σου μαρεσουν παρα πολυ τις ειδα και ζηλεψα ::)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ntontos said:
Μπορεις να μου προτεινεις εταιρια?
Γιατι οι δικες σου μαρεσουν παρα πολυ τις ειδα και ζηλεψα ::)

τις δικες του ξεχνας,δεν βγαινουν σε 16ρια,απο 17ρια και πανω...παθων
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Είναι δύσκολο να σου προτείνω κάτι, έτσι απλά. Είναι το οικονομικό στην μέση αλλά και το γούστο.

Εξαρτάτε και το τι είσαι διαθέσιμος να κάνεις  στο αμάξι σου πχ θα έμπαινες σε μια διαδικασία να αλλάξεις το καρέ για να βάλεις μια ελαφριά ζάντα η να κάνεις παραγγελία παράδειγμα στην BRAID για να σου φτιάξει τις ζάντες στα μέτρα σου ( καρέ- offset).
Είναι πολύ τραβηγμένο αλλά όχι ότι δεν γίνετε.

Για πιο προσιτές κοίτα σε:

1.http://www.koseieurope.com/eng/enews/enmagny2007.htm
2.http://www.ozracing.com/car_wheels_brands/OZ%20Racing.aspx
3.http://www.teamdynamicsracing.com/competition_wheels.htm
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Παιδια βρηκα κατι απιστευτες ζαντες! http://www.karlis.gr/products_details.asp?cat_id=2&subcat_id=7&product_id=164
Μπορει καποιος να κανει κοψε ραψε σε ενα φιεστα να τις φορεσει απο photoshop να δουμε αν του πανε?
Ευχαριστω!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Οι συγκεκριμενες εχουν 3 διαφορετικα offset στο καρε μας.Τωρα λιγο δυσκολο να κατσει καποιος να σου το κανει σε photoshop,βαλε την φαντασια σου να δουλεψει η πηγαινε σε ενα μαγαζι που την πουλαει και βαλτην διπλα στο αμαξι.Αλλο να την βλεπεις σε φωτο και αλλο ζωντανη,η μερα με την νυχτα ειναι.
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Την συγκεκριμενη την κοιτουσα κι εγω σ αυτο το μαγαζι...Εκει εβαλα εγω τις δικες μου...ΑΝ  αποφασισεις να βαλεις αυτες καλο θα ειναι να πας ενα διμηνο μπροστα να του το πεις γιατι τις κανει παραγγελια... ;) Οσο για την τιμη ειναι ελαχιστα πιο κατω απο τις leggera...
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Για το αν περνουν τις δικες σου δεν το ξερω...Εμενα μου ειχε πει αυτολεξη οτι ειναι λιγο πιο χαμηλες σε τιμη απ τις legerra..Για τις leggera σε 15αρια ειχα παρει προσφορα μαζι με λαστιχα 850ευρω...Για 16αρια μου πηγαινε η ιδια ζαντα μαζι με λαστιχα 1250-1300 ευρω(αναλογα το ελαστικο)...Αρκετα λεφτα πιστευω.... ;)
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
BillMk7 said:
Μήπως ξέρει κάποιος πόσο κάνουν οι ζάντες της έκδοσης titanium οι 15άρες? Δε ξέρω, αλλά όσο τις βλέπω, τόσο πιο πολύ μου αρέσουν winkwink
460-450 ευρα τοσο πηγαν και ο δικες μου 15αρες της ford αλλα εγω εχω το 5αστερο οχι αυτες που ειναι σαν αμαξι του νιντζα....
Πες ενα 500 και εισαι μεσα δικε μου!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Οι 16αρες με παραγγελια απο εξωτερικο και απο αντιπροσωπεια μου στοιχισαν 600! Αρα υπολογισε κανα 100ρικο (και ισως περισσοτερο) πιο κατω
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
grg019 said:
Οι 16αρες με παραγγελια απο εξωτερικο και απο αντιπροσωπεια μου στοιχισαν 600! Αρα υπολογισε κανα 100ρικο (και ισως περισσοτερο) πιο κατω
Εχεις link να δω ποιες πηρες τελικα?
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
IMG_0741.jpg


Αυτες ειναι φιλε μου και οπως βλεπεις ακομα στο κουτι ειναι! Σε κανα μηνα που θα ερθουν τα λαστιχα θα το δεις ξανα
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
grg019 said:
IMG_0741.jpg


Αυτες ειναι φιλε μου και οπως βλεπεις ακομα στο κουτι ειναι! Σε κανα μηνα που θα ερθουν τα λαστιχα θα το δεις ξανα
Η ταπα της φορντ ειναι μαυρη η σε ξεγελαει η φοτο?
Και γιατι παλι σε Ford και οχι aftermarket?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread