Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

May 15, 2011
282
1
0
31
κραδασμικο δεν παιζει να εχει γιατι την αλλη φορα βαραγε μονος του 3-4 φορες συνεχομενα και πιγα να το κουνισω να δω αν με το κουνημα βαραει μιπως και ειναι κανεις και του κανει τιποτα τετοιο!!!αλλα τιποτα δν βαραγε που να το γυρναγα και αναποδα
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
τα πιο πολλά παράπονα μου τα έχετε πει και πριν αλλά το πιο ενοχλητικό για μένα είναι ότι το τιμόνι κόβει πάρα πάρα πολύ λίγο !!!!! πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό το πράγμα,,ειδικά μέσα στην πόλη σε στενά κτλ θέλει όπισθεν συνέχεια για να στρίψει. αν έμενα μόνιμα σε πόλη ίσως και να το είχα πουλήσει, πραγματικά !
 
May 15, 2011
282
1
0
31
σε αυτο εχεις ενα δικιο...το παθενω και εγω συχνα που μενω σε πολη!!!για να μην αναγκαστω να κανω οπισθεν αν με περνει παω στην ακρη του στενου να την παρω κλειστα οσο γινετε και για αυτον τον λογο με το τιμονι την επαθα σε ενα παρκιν και το εφαγα λιγο...γιατι δεν με επερνε αλλο για πισω να παω και αναγκαστικα να παω μπροστα και μετα καταλαβα οτι το εφαγα ηταν και το κρασπεδο αρκετα πιο μεγαλο απο ολα τα αλλα τα παρκιν αλλα αν εστριβε περισσοτερο θα ειχε γλιτωσει τωρα
 

Mormagor

New member
Mar 28, 2011
53
0
0
Thodorisfiesta said:
σε αυτο εχεις ενα δικιο...το παθενω και εγω συχνα που μενω σε πολη!!!για να μην αναγκαστω να κανω οπισθεν αν με περνει παω στην ακρη του στενου να την παρω κλειστα οσο γινετε και για αυτον τον λογο με το τιμονι την επαθα σε ενα παρκιν και το εφαγα λιγο...γιατι δεν με επερνε αλλο για πισω να παω και αναγκαστικα να παω μπροστα και μετα καταλαβα οτι το εφαγα ηταν και το κρασπεδο αρκετα πιο μεγαλο απο ολα τα αλλα τα παρκιν αλλα αν εστριβε περισσοτερο θα ειχε γλιτωσει τωρα
παιδια δεν το πολυκαταλαβαινω αυτο, κανονικά το φιεστα εχει turning diameter γυρω στα 10.5 μέτρα. δεν ειναι και οπως τα παλιότερα αυτοκίνητα αλλα σίγουρα πιο κλειστη είναι απο κάθε μεγαλύτερο αυτοκίνητο ανώτερης κατηγορίας
γενικά τα σπορ αμάξια εχει μικρότερη διαμετρο στροφης σκόπιμα, ισως στη σπορ έκδοση του φιεστα να είναι σκόπιμα διαφορετικα...
παντως αν εξαιρέσουμε μια δυο πολύ στενές στροφές στενών, δεν είχα εγώ ποτέ πρόβλημα με κατι τετοιο :) 
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
fiestaki 1.6 said:
τα πιο πολλά παράπονα μου τα έχετε πει και πριν αλλά το πιο ενοχλητικό για μένα είναι ότι το τιμόνι κόβει πάρα πάρα πολύ λίγο !!!!! πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό το πράγμα,,ειδικά μέσα στην πόλη σε στενά κτλ θέλει όπισθεν συνέχεια για να στρίψει. αν έμενα μόνιμα σε πόλη ίσως και να το είχα πουλήσει, πραγματικά !

Εξαρτάται και από το τι αυτοκίνητο είχες πριν. Αν είχες π.χ. κανένα seicento, ε, λογικό είναι να σου φαίνεται ότι το fiesta δεν κόβει...
Για μένα πάντως το fiesta είναι μια χαρά για τον όγκο του και την κατηγορία του...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Ούτε και εγώ έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα...και μένω και  στο Βύρωνα όπου μπαίνω σε κάτι στενάκια και περνάω για χιλιοστά δίπλα από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα !!!
 
May 15, 2011
282
1
0
31
εγω δεν ειχα πριν αλλα εχω οδηγησει αρκετα αυτοκινητα καινοθρια και σπορ και αλλα...για παραδειγμα ι ΤΤ που εκανα βολτα δεν ειχε τετοιο θεμα..δεν το εχω δει σε αλλο αυτοκινητο αυτο..εγω παντος σε στροφες με παρκαρισμενα απο την μια και απο την αλλη να εχει καδους πρεπει να κανω και οπισθεν ενω με μεγαλο αμαξι απως το κια shuma του πατερα μου περναγα ανετα!!
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
έχω οδηγήσει αρκετά αυτοκίνητα,,μικρά αλλά και μεγάλα σεντάν,,πρώτη φορά γίνεται αυτό το πράγμα,ειδικά στο παρκάρισμα δεν το συζητώ,,απλά είναι μαρτύριο που λέει ο λόγος !!! ειδικά δλδ στο παρκάρισμα που παίζει τεράστιο ρόλο το πόσο κόβει το τιμόνι ,με δυσκολεύει πάρα πολύ. ποτέ δεν είχα πρόβλημα πιο πριν. δεν ξέρω αν παίζουν έστω και κάποιο μικρό ρόλο οι 17άρες σε αυτό,αλλά δεν το νομίζω.
 
May 15, 2011
282
1
0
31
αυτο φταιει στο παρκαρισμα και δυσκολευομε και εγω??και εγω νομιζα οτι δεν το εχω μαθει ακομα αλλα ποσο καιρο πια θελει για να το μαθεις!!δεν ειχα σκεφτει οτι παιζει να φταιει αυτο το πραγμα που δυσκολευομε και εγω!!ειδικα δεν βολευει οταν χωρας ισα ισα σχεδον εκει να εχεις χρονο για προσπαθειες...δεν παλευετε
 

Mormagor

New member
Mar 28, 2011
53
0
0
Thodorisfiesta said:
αυτο φταιει στο παρκαρισμα και δυσκολευομε και εγω??και εγω νομιζα οτι δεν το εχω μαθει ακομα αλλα ποσο καιρο πια θελει για να το μαθεις!!δεν ειχα σκεφτει οτι παιζει να φταιει αυτο το πραγμα που δυσκολευομε και εγω!!ειδικα δεν βολευει οταν χωρας ισα ισα σχεδον εκει να εχεις χρονο για προσπαθειες...δεν παλευετε
μηπως τοτε ειναι θεμα του motorsport?
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
μάλλον του sport γενικότερα θα εννοείς. ίσως να είναι κ αυτό,ποιος ξέρει. πάντως το μκ6 που είχα οδηγήσει για μερικά χλμ μου φάνηκε οκ σε αυτό το θέμα.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
fiestaki 1.6 said:
τα πιο πολλά παράπονα μου τα έχετε πει και πριν αλλά το πιο ενοχλητικό για μένα είναι ότι το τιμόνι κόβει πάρα πάρα πολύ λίγο !!!!! πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό το πράγμα,,ειδικά μέσα στην πόλη σε στενά κτλ θέλει όπισθεν συνέχεια για να στρίψει. αν έμενα μόνιμα σε πόλη ίσως και να το είχα πουλήσει, πραγματικά !

να τσιμπατε το χειροφρενο για να μην χρειάζεται μανούβρα craz
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ειναι τυχαιο που θα συμφωνησω και εγω με τους προλαλησαντες και εχουν και τα παιδια 17αρες??
αλλα εγω να σας πω την αληθεις το εχω συνηθησει και δεν με ενοχλει πια...επειδη οδηγαω και φορτιγακια καθε μερα και μεσα στην πολη εχω συνηθησει να ανοιγομαι σε καθε στροφη και δεν με ενοχλει στο φιεστα,αλλα στις αρχες οντως μου ειχε κανει εντυπωση!!!
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
turbomaniac said:
να τσιμπατε το χειροφρενο για να μην χρειάζεται μανούβρα craz
λες να μην το χω κάνει ? πιάνει όντως χαχαχαχα
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
kostg said:
Εξαρτάται και από το τι αυτοκίνητο είχες πριν. Αν είχες π.χ. κανένα seicento, ε, λογικό είναι να σου φαίνεται ότι το fiesta δεν κόβει...
Για μένα πάντως το fiesta είναι μια χαρά για τον όγκο του και την κατηγορία του...

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

εγω που ειχα το sierra τωρα μου φαινεται το fiesta παιχνιδακι και στην οδηγηση αλλα και στο στριψιμο...γενικως!
 
May 15, 2011
282
1
0
31
ρε παιδια εγω εχω προσεξει πως σε αποτομο φρεναρισμα ειναι σαν να τριβετε στον δρομο και δεν πιανει??για αυτο τι παιζει να φταιει??το esp η τα ταμπουρα??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Tι εννοείς ακριβώς; Το ότι δεν ακούς το φρενάρισμα; Γι' αυτό φταίει το ABS, που δε μπλοκάρει τους τροχούς..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread