Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αχαχαχ απλά δεν έχει προλάβει ακόμα να πάρει τα μπόσικα του. Συνέχισε να στηρίζεσαι και να κάνεις ταρζανιες πάνω του και θα δεις σε έναν μήνα… θα γίνει σαν τον προηγούμενο tease :-*
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
παιδια οσο αν αφορα τον τεμπελη..αυτος που εχω βαλει εγω
http://www.saveltrade.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/TEM___________FO_4c7b57954877a.jpg
τριζει απιστευτα και αποδειχτηκε αρκετα μειωμενης ποιοτητας εχει πολλα μποσικα μετα απο 2,5 χρονια που τον εχω παρολο που τον προσεχα αρκετα...περα απο αυτο πιστευω οτι και το μεσαιο πλαστικο εργοστασιακο σωμα που ξεκιναει απο το λεβιε ταχ/των και φτανει πισω ειναι κακης συναρμογης και πολυ ελαφριας κατασκευης για να μπει και να στηριχτει στιβαρα ενας τεμπελης για μεγαλο διαστημα χωρις να κουναει στην βαση του.
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
και εγώ αυτόν έχω και όντως τρίζει αρκετά :p αλλα δεν τον βγάζω γιατί με βολεύει πολύ στο να ακουμπάω τον αγκώνα μου αλλα και με έχει βοηθήσει πολύ στο να βάζω πράγματα.
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Αν κολληθεί με σιλικόνη πχ θα συνεχίσει να τρίζει;;Το τρίξιμο προέρχεται από εκεί που κουμπώνει ή από τις 'κλειδώσεις' της κατασκευής..

Με ενδιαφέρει κ εμένα να το βάλω!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
σε εμενα ο θορυβος προερχεται απο εκει που κουμπωνει!!!η σιλικονη δεν νομιζω να κανει κατι σε αυτο το σημειο!!!μην φανταστεις ομως κανενα τριξιμο δυνατο και ενοχλητικο....
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Με spray σιλικόνης πάλι πιστεύεις θα τρίζει;;
Αν και πιστεύω οτι αν κολληθεί στο σημείο που κουμπώνει δεν υπάρχει λόγος να τρίζει μετά...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
μπορει μερικα τριξιματα να ερχονται απο την βαση που παει κουμπωνει(δλδ το πλαστικο που ειναι πισω απο το χειροφρενο)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Vag said:
Αν και πιστεύω οτι αν κολληθεί στο σημείο που κουμπώνει δεν υπάρχει λόγος να τρίζει μετά...
δεν είναι σίγουρο αυτό γιατί με τις θερμοκρασίες,συστολές-διαστολές θα ξεκολλήσει η κόλλα και μετά πάλι τα ίδια
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Δεν ξεκολλαει τόσο εύκολα η σιλικονη...άλλωστε σιγά τις τρελεσ θερμοκρασίες που πιάνει το συγκεκριμένο σημείο..
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
άσε να βαράει Ο ήλιος το αμάξι το καλοκαίρι με κλειστά παράθυρα και μετά δες :p
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Αν είχες κ μαύρο τότε τι θα έλεγες;;:p

Και πάλι δεν νομίζω να είναι ικανό να ξεκολλήσει την σιλικονη..είπαμε!
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Αν θέλετε 100% σίγουρο κόλλημα,τότε κοιτάτε για εποξική κόλλα δύο συστατικών.
Μετά όμως τον "παντρεύεστε" τον τεμπέλη,οπότε μήν πείτε οτι δέν σας προειδοποίησα...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Γιατι να μπειτε σε αυτη την διαδικασια και μην τον κολλησεται με την κολλα τις διπλης οψης που εχει επανω και εαν δειτε οτι δεν κανει δουλεια μπορειται να βαλεται και τις βιδες που εχει μεσα στο κουτι ;)
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Με τις βίδες λογικά τρυπάς το πλαστικό της κονσόλας και δημιουργείς μόνιμη ''ζημιά''..εγώ δεν το έχω δει για να ξέρω,αλλά σίγουρα κάπως γίνεται να μην έχεις τα τριξίματα(τουλαχ από εκείνο το σημείο) γιαυτό είπα κ μία λύση που θα έκανα εγώ..
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Πιστεψε φιλε ειναι τοσο ελαχιστο το τριψιμο και καθολου ενοχλητικο που δεν εχω σκεφτει καν στην διαδικασια να του βαλω ταινια διπλης οψης!!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
και στο σημείο που θα τρυπησεις για να βάλεις τις βιδες πίστεψε με δεν φαίνεται καθόλου! απο τριγμούς δεν εχει καθόλου αν τοποθετηθεί σωστά
 

mitsaras13

Member
Jun 22, 2011
115
0
0
41
nos7 said:
Πιστεψε φιλε ειναι τοσο ελαχιστο το τριψιμο και καθολου ενοχλητικο που δεν εχω σκεφτει καν στην διαδικασια να του βαλω ταινια διπλης οψης!!!
Ακριβώς και εγω ενα χρονο τωρα που τον εχω, μπορω να πω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, το τριξιμο ειναι παρα πολυ λιγο και δν με ενοχλει ιδιαιτερα. κτος αυτου πολυ φοβαμαι πως αν τον βιδωσεις πανω στη κονσολα μπορει να αρχιζει να τριζει ολοκληρη η κονσολα μετα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Η αγορά που ανέβασες την μετέφερα στην σωστή ενότητα

Αν θέλει κάποιο μέλος για αγορά να απαντήσει στην ενότητα που ανέβασα

Το μήνυμα αυτό θα διαγραφτεί ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread