Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Μια συμβουλή, όταν στηρίζεστε στον τεμπέλη καλό θα ήταν ο αγκώνας σας να βρίσκετε όσο πιο πίσω γίνεται και όχι μπροστά-μπροστά γιατί με τον καιρό (ένα 6μηνο περίπου) θα σπάσει ο τεμπέλης!! έτσι την πάτησα κι εγώ αλλά τον έφτιαξα!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Καλησπερα!! μολις παρελαβα το κοπροσκυλο τον τεμπελη μου και μπορω να πω οτι εχω ενθουσιαστει!! μπορει να περιμενα λιγο παραπανω απο ολους σας, αλλα δεν πειραζει!! αξιζε τον κοπο!!!








ευχαριστω τα παιδια που ασχοληθηκαν!
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Παιδια τα τελευταια ποστ περι καλοριζικων κτλ εχουν σβηστει ...

Ας κραταμε ολα τα θεματα οσο πιο καθαρα γινεται χωρις να γινονται κουραστικα για τον
απλο αναγνωστη με 1000 καλοριζικα. Οποιαδηποτε τετοια μελλοντικα ποστ γινοντε θα σβηνοντε χωρις προειδοποιηση !

Κουμπακι Like και τελος ;)

Eυχαριστω!
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
καλημερα , χτες παρελαβα το τεμπελη (ευχαριστω kostg) αλλα εχω ενα μικρο προβλημα ή εγω κανω κατι λαθος..... για να κατεβει το χερουλι κατω οταν ειναι στην ορθια θεση βαζω υπερβολικη δυναμη στο να παταω το κουμπι + οτι κραταω την βαση του για να ειναι πολυ σταθερος , αλλιως δεν κατεβαινει με τιποτα.....
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Δοκιμασε να μην πιεζεις πολυ τον τεμπελη προς τα κατω...δλδ στην ορθια θεση,  χωρις να ασκισεις καθολου δυναμη προς τα κατω απλα πατα το κουμπι,και οταν πατηθει το κουμπι,τοτε βαλε δυναμη για να ερθει προς τα κατω ο τεμπελης...στην ουσια αυτος ο μηχανησμος εχει κατι δοντακια μεσα,με το να ασκεις δυναμη προς τα κατω την ωρα που βαζεις και δυναμη ταυτοχρονα να ερεθι ο τεμπελεης προς τα κατω,δεν το βοηθας να απασφαλησουν τα δοντακια....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τον έχω τσεκάρει τον τεμπέλη jonic πριν σου τον στείλω και δε διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα. Ή κάτι δεν κάνεις καλά (πρέπει να πιέζεις το κάτω κουμπάκι και κατεβαίνει μόνος του χωρίς δύναμη) ή έχει χτυπηθεί στη μεταφορά και χάλασε/έσπασε. Η συσκευασία ήταν ΟΚ όταν τον παρέλαβες;
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
η συσκευασια οταν τον παρελαβα , στην μεση ακριβως της κουτας ειχε ενα σκισιμο σε σχημα τα 3 / 4 ενος κυκλου με διαμετρο σχεδον οσο ενας αναπτηρας zippo (ψςςςςςς  αυτο κ αν ειναι περιγραφη).... παντως ο τεμπελης δεν φαινεται χτυπημενος + οτι ηταν καλα τυλιγμενος....
εγω τον ανεβοκατεβαζω παντως δυσκολα ..
η γυναικα χλωμο να μπορει....
θα ξανακανω μια δοκιμη οταν γυρισω σπιτι μπας κ κανω κατι λαθος ...
παντως το κουμπακι απλα το πιεζεις μεσα κ κατεβαινει ....τπτ αλλο ιδιαιτερο ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Bασικά έχει δύο κουμπάκια, το πάνω που το πιέζεις και ανοίγει το καπάκι για να βάζεις πράγματα στον αποθηκευτικό χώρο που έχει και το κάτω που το πιέζεις και κατεβαίνει ο τεμπέλης (αν τον έχεις ανεβάσει εννοείται). Και κατεβαίνει χωρίς δύναμη, απλά με το βάρος του. Α, όταν τον τραβήξεις να ανέβει, κάνει ένα θόρυβο κρακ-κρακ-κρακ (όπως το χειρόφρενο για παράδειγμα) και μαγκώνει για να μην πέφτει. Αυτό είναι φυσιολογικό. Στο κατέβασμα (με το κουμπί πατημένο) δεν κάνει κανένα θόρυβο.
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Κι ο δικος μου τεμπελης παρουσιαζει μια δυσκολια στο
κατεβασμα,δηλαδη θελει μια δυναμη απο εμενα κι οχι απ το
βαρος του..
Πιστευω με το καιρο να ομαλοποιηθει.!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
ίσος μερικοί τεμπέληδες να είναι λίγο πιο σκληροί στο ανέβα/κατέβα από κάποιους άλλους και πιστεύω είναι λογικό...είναι θέμα κατασκευής ...αλλα φυσικά έχει και κάποια όρια αν θέλει πολύ δύναμη για να κάνει κίνηση τότε κάτι γίνετε λάθος η είναι αστοχία υλικού.
Πάντως εμενα είναι μια χαρά και ανεβαίνει και κατεβαίνει εύκολα,και όπως είπε και ο κώστας κάνει έναν θόρυβο krak-krak όταν τον ανεβάζω,αν όμως τον ανεβάσω κρατώντας πατημένο το κουμπί τότε δεν κάνει θόρυβο ούτε εκεί.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ιακωβε δεν νομιζω οτι εχεις προσβαση στην καστανια που ανεβοκατεβασει τον τεμπελη ή στο κουμπι για να βαλεις καποιο σπρει γρασσου και να δεις αποτελεσμα!!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Καλοριζικος Θοδωρη!
Τον πηρες απ το μαγαζι που τους φερνει στην Ελλαδα η απο το e-bay?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
θοδωρης said:

Είναι αρκετά τα μεταφορικά για ένα κομμάτι, δυστυχώς. Για περισσότερα τεμάχια μοιράζονται, αλλά στην ομαδική είχαμε και καλύτερη τιμή στον τεμπέλη λόγω μεγάλης παραγγελίας.

Πάντως, καλύτερη τιμή πέτυχες και πάλι από το να τον αγόραζες από κάποιο ελληνικό μαγαζί...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Σημερα αξιοθηκα και μονταρισα και τοποθετησα και τον δικο μ τεμπελη!!!μπορω να πω οτι νιωθω και σαν στηβαρωτητα και σαν κατασκευη οτι ειναι λιγο καλυτερος απο τον προηγουμενο που ειχα ok234 ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread