Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έχει συναγερμό το fiesta μου. Είναι φυσιολογικό; Έχει το κόκκινο λαμπάκι (το οποίο δεν ανάβει τελικά) και τα ηχειάκια στις κολόνες αλλά δοκίμασα να το κουνήσω ενώ το κλείδωσα και τίποτα. Δεν έχει η έκδοση sport συναγερμό; Παίζει να έχει χαλάσει απλώς;
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Το immobilizer είναι μπροστά στα όργανα, σωστά; Εγώ μιλάω για ένα μικρό λαμπάκι στην πλευρά του συνοδηγού.
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
δεν υπάρχει λαμπακι στην πλευρά του συνοδηγού.... μεταχειρισμενο το πηρες ; (τώρα είδα ότι πρόσφατα το πηρες μεταχειρισμενο... ) πιθανόν φίλε να είχε συναγερμό και το έβγαλε ο προηγούμενος κατοχος... εξου κ το λαμπακι που υπάρχει..
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Ξέρετε πόσο στοιχίζει ο συναγερμός στη Ford; Αξίζει ή να κοιτάξω για άλλη μάρκα;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για άλλη μάρκα θα κοιτάξεις! Και καλό (έμπειρο) εγκαταστάτη. Ο συναγερμός της ford είναι αρκετά ακριβός και δεν "προστατεύει" αρκετά...
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Κώστα έχεις κανέναν έμπειρο υπ'όψιν σου να μου προτείνεις;
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Κι εγώ προς clifford ή viper κοιτάζω. Το μόνο που με φτιάχνει μέσα στο όλο σπάσιμο από χθες που το ανακάλυψα είναι πως τα παράθυρα, που συνεχώς ξεχνάω να κλείσω πριν σβήσω τη μηχανή, θα κλείνουν αυτόματα με το συναγερμό!  ;D
 

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Για να κλεινουν αυτοματα τα παραθυρα θα πρεπει να βαλεις και πλακετες σε αυτα και συνηθως ειναι εξτρα στον συναγερμο αλλα με μικρο κοστος ...
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Ε αφού θα τα σκάσουμε που θα τα σκάσουμε εκεί θα κολλήσουμε;;;  8)

Αυτόν εδώ σκέφτομαι να βάλω...
http://www.ixokinisi.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=knflypage.tpl&product_id=3226&category_id=70&option=com_virtuemart&Itemid=9
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' όσο ξέρω στο mk7 δεν έχει βάλει κανείς πλακέτα για τα παράθυρα... Ο συναγερμός πάντως που προτείνεις φαίνεται super! Clifford έχω κι εγώ και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος. Όσον αφορά τον εγκαταστάτη, έχεις pm (για να μην κάνω διαφήμιση) ;)
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο και σημαντικό! Γίνεται να τον πάρω απ'έξω και να τον πάω για εγκατάσταση εδώ στο Ελλάντα;; Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν είναι από Αμερική;
Δείτε γιατί μου ήρθε αυτή η ιδέα...  tease
http://www.amazon.com/Clifford-330-3X-2-way-Security-System/dp/B003FCL0AE
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
1) το λινκ που εχεις βαλει δεν δουλευει
2)λογικα θα μπορεις!!!γιατι να σου αρνηθει ο εγκαταστατης να τον βαλει απο οπου και εαν τον εχεις παρει...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
Επειδη αποφασισα οτι θελω συναγερμο στο fiesta,αρχισα να ψαχνω και να πηγαινω σε μαγαζια.
clifford δεν εχω βρει καποιο μαγαζι(Ηρακλειο Κρητης) που να βαζει.patrol line και gemini εχω βρει,με εγγυηση εφ'ορου ζωης(σιγουρα για τον patrol,για τον αλλο κατα 99%,θα ξαναρωτησω). ηθελα να δουλευουν με τα υπαρχουν κλειδια μου,αλλα να δουλευει και το απλο κλειδι(αυτο χωρις κουμπια).στον gemini μου ειπε ο μαγαζατορας ο,τι υπαρχει αυτη η επιλογη (ισχυει αυτο?η θα κανει καμια πατεντα?) επισης το αλλο που θα ηθελα ειναι να εχει και τηλεειδοποηση στο κινητο,βρηκα λυσεις αλλα με αναβασμενες τιμες,αλλιως σε κινεζικο.

Τεσπα,το κυριω που θελω να ρωτησω ειναι οτι το fiesta εχει can bus σωστα?διοτι σε ενα μαγαζι που ειπε οτι δεν εχει,και μου εκανε εντυπωση,καθως ο συγκεκριμενος θεωρειτε απο τους ψαγμενους εδω περα.
Θυμηθηκα μετα οτι και μια φορα που μου ειχε καει μια λαμπα του stop δεν μου το ειχε δειξει μεσα(τουλαχιστον δεν το ειχα δει κατι).σε εσας οταν εχει καει καποια λαμπα φαινετε καπως,και αν ναι που?σορρυ για το τελευταιο off topic.
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Παιδιά λέω να παραγγείλω αυτόν από ebay. Καμία σχέση η τιμή με αυτές που παίζουν εδώ. Ποια είναι η γνώμη σας;

Αν ενδιαφέρει και κανέναν άλλον πείτε να κάνουμε μαζική και να πετύχουμε καμία καλύτερη τιμή στην εγκατάσταση μετά. Από 300€ (250€ αγορά + 50€ εγκατάσταση) τουλάχιστον που υπολογίζω ότι θα στοίχιζε από Ελλάδα, μπορεί να μας βγει στα μισά χρήματα.
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Ο συναγερμός τελικά μπήκε χθες και οι εντυπώσεις είναι παραπάνω από καλές!  ;D Μαζί με τον συναγερμό τοποθετήθηκε, πλακέτα για τα παράθυρα (η ακριβή έκδοση η οποία εκτός του ότι κλείνει τα παράθυρα με το κλείδωμα, κάνει αυτόματο το κατέβασμα των παραθύρων από την θέση του οδηγού και με ένα κουμπί στο τηλεχειριστήριο μου τα κετεβάζει όσο θέλω για να αερίζεται το αμάξι το καλοκαίρι πχ. τα κατεβάζεις ένα τέταρτο πριν μπεις για να μην βράζει το αμάξι) πλακέτα τροφοδοσίας η οποία ακόμα και αν σου βγάλουν την μπαταρία ή σου κόψουν καλλώδια τροφοδοτεί μόνο τον συναγερμό και δωράκι το led λαμπάκι που γράφει "Protected by Clifford" στο παρμπρίζ! Εκρεμεί το ογκομετρικό 2 ζωνών, γιατί δεν δούλευε καλά από έξω και ίσως φταίνε οι μεμβράνες!  :(
Τώρα πλέον μπορώ να κοιμάμαι πιο ήσυχος!!  sleeping sleeping
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αντε καλοφορετος και χωρις προβληματα. Τελικα το κοστος ποσο σου πηγε;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread