Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Κατά την άποψη μου το καλύτερο είναι να βάλεις έναν συναγερμό της πλάκας αλλά παράλληλα να βάλεις και ένα σύστημα παρακολούθησης στο αμάξι.
Άμα είναι να σου το σπάσουν για να πάρουν κάτι θα το σπάσουν ότι συναγερμό και να έχεις.. εάν είναι όμως να σου το κλέψουν και αυτό θα το κάνουν ότι συναγερμό και να έχεις απλά εάν έχει σύστημα παρακολούθησης θα το βρεις αλλιώς το κλαίς μαζί με πολλά λεφτά του συναγερμού. Και εγώ κάποτε έβαζα ακριβούς συναγερμούς αλλά κατάλαβα ότι δεν αξίζει!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Νικολα πλεων οι περισσοτεροι συχρονοι συναγερμοι το εχουν αυτο το συστημα παρακολουθησεις και φυσικα μπορεις να κανεις παπαδες και απο το κινιτο σου (ειτε εχεις android ειτε ios)...απο το να παρακολουθεις live που ειναι το αμαξι σου μεχρι και εκκινηση κινητηρα-σβησημο,ανοιγμα κλεισιμο παραθυρων,πορτ παγκαζ,φωτων και πολλα αλλα που μπορεις να τρελανεις τον κλεφτη ;) αλλα ειναι και πολυ ακριβει αυτοι οι συναγερμοι!!!!

η πλακετα παραθυρων ποσο σου στοιχισε φιλε??
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
300ευρα για συναγερμο και πολλα ειναι,εξαλλου πιο πολυ για ψυχολογικους λογους το βαζεις παρα για χρηστικους μιας και οπως ειπε ο Νικολας αμα στο βαλουν στο ματι οτι και να του εχεις πανω η θα το ψαχνεις η θα το κλαις.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Μπαμπη δεν εινα μονο θεμα κλεψιματος...π.χ εμενα ο συναγερμος με εχει σωσει 3-4 φορες απο περαστικους ατζαμιδες οδηγους που με εχουν χτυπησει και εχουν φυγει αλλα τους προλαβα και μου εκαναν δηλωση!!!οπως και το χτυπημα στο γκαραζ που θα εφευγα και δεν θα το εβλεπα και θα νομιζα μετα οτι θα μου το ειχαν κανει εξω και αντε να αποδειξεις τι και πως ;)
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Η πλακέτα κόστισε γύρω στα 120-130€. Εκτός του ότι κλείνει τα παράθυρα με τον συναγερμό κάνει αυτόματο το ανεβοκατέβασμα από την πλευρά του οδηγού και μου τα κατεβάζει όσο θέλω από το χειριστήριο του συναγερμού. Η απλή που κλέινει μόνο τα παράθυρα στοίχιζε κάπου στα 75€.

'Οσον αφορά το κόστος του συναγερμού, μόνος του έκανε 259€. Από εκεί και πέρα επιλέγεις εσύ τι extra θα βάλεις. Προσωπικά θεωρώ ότι η ασφάλεια είναι το πρώτο πράγμα που έπρεπε να φροντίσω. Τι να το κάνω αν ρίξω χρήματα στο αμάξι και μου το εξαφανίσουν;

Τώρα το αν προστατεύει ή όχι νομίζω ότι είναι ένα ισχυρό μέτρο ασφάλειας. Το ογκομετρικό πρώτα απ'όλα σε ειδοποιεί με το που πλησιάσει κάποιος το αμάξι. Επίσης η πλακέτα με την μπαταρία που έβαλα δυσκολεύει ακόμα περισσότερο το "έργο" των ληστών. Ακόμα και να καταφέρουν να ανοίξουν το καπό, χωρίς να χτυπήσει ο συναγερμός και να αφαιρέσουν την μπαταρία, ο συναγερμός θα εξακολουθήσει να τροφοδοτείται!

Επίσης συμφωνώ με τον Nos, ότι σε προστατεύει κι από τους κραδασμούς και τα χτυπήματα.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Δεν θελω να βγω εκτος θεματος αλλα θα μπορουσες να μας πεις περισσοτερα για την πλακετα αυτη; Που μπορουμε να την βρουμε κλπ
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Παιδιά για λεπτομέρειες μιλήστε καλύτερα με τον Δραγκιώτη Ανδρέα, αυτός μου τον εγκατέστησε.
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
NickMrg said:
Παιδιά για λεπτομέρειες μιλήστε καλύτερα με τον Δραγκιώτη Ανδρέα, αυτός μου τον εγκατέστησε.
Φίλε μου καλημέρα! ενδιαφέρομαι κι εγω να βάλω συναγερμο οπως εσυ με αυτοματη ανύψωση παραθύρων κ μάλιστα απο τον ιδιο εγκαταστάτη (Δραγκιωτης)...εισαι ευχαριστημένος?
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Ναι φίλε μου έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Καλή δουλειά, καλή εξυπηρέτηση και καλό παιδί. Δεν ξέρω αν έχεις μιλήσει μαζί του, αλλά υπάρχουν δύο πλακέτες. Η μία (80€ περίπου) απλά σου κλείνει τα παράθυρα με τον οπλισμό του συναγερμού ενώ η άλλη (120€-130€) σου κάνει και αυτόματο το ανέβασμα/κετέβασμα και για τα δύο παράθυρα από την πόρτα του οδηγού. Ποιον συναγερμό σκέφτεσαι να βάλεις;;
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
clifford μαλλον κ να κινηθω max τα 300 ευρω, με πλακετα για τα παραθυρα...αλλα εχω ακουσει διφορουμενα πραγματα για την πλακετα αυτη γιαυτο σε ρωταω...εχω ακουσει οτι μπλοκαρει...οποτε η γνωμη σου μιας κ τον εβαλες κ στον συγκεκριμενο εγκαταστατη μετραει παραπανω...σ' ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Την πλακέτα αυτή την έχω πάνω από 4 χρόνια και δεν έχει μπλοκάρει ποτέ, άλλωστε είναι σχεδίαση της directed (βλέπε clifford κλπ) οπότε φαντάζομαι ότι δεν είναι της πλάκας (από θέμα αξιοπιστίας).
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
Καλημέρα και σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντησή σου...Σύντομα θα έχω νεότερα μετα την τοποθέτηση!
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
kostg said:
Την πλακέτα αυτή την έχω πάνω από 4 χρόνια και δεν έχει μπλοκάρει ποτέ, άλλωστε είναι σχεδίαση της directed (βλέπε clifford κλπ) οπότε φαντάζομαι ότι δεν είναι της πλάκας (από θέμα αξιοπιστίας).
  Καλημέρα! να μαι παλι! εκανα εγκατασταση εδω και 15 ημερες: συναγερμο clifford (330Χ3)  και πλακετα παραθυρων την απλη, κοστος γυρω στα 320 ευρω  κ εως τωρα ολα καλα...ευχαριστω για την βοηθεια!
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Τον ίδιο συναγερμό βάλαμε!!  ;D Μόνο που εμένα έφτασε στα 660€ με όλα τα extra!!  ::) :D
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
660 euro έδωσες για τον συναγερμό ??? καλά τι του έβαλες? αν στο κλέψουν να βρει το δρόμο να έρθει πίσω μονο του ? :D
 

NickMrg

Original poster
Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Όχι! Αλλά τώρα που το λες θα τον πάρω να τον ρωτήσω αν υπάρχει τέτοιο σύστημα!!  :D :D
 

temeteron

New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω σύστημα από ebay

http://www.ebay.com/itm/2-Way-LCD-Car-Alarm-Security-System-Remote-Engine-Start-FM-Fsk-Pager-Truck-Kit-/301020385060?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4616368f24&vxp=mtr

αρκετά οικονομικό με πολλές λειτουργίες,
ξέρει κανεις τι τιμές παίζουν για την εγκατάσταση ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γύρω στο 50άρικο υπολόγισε, μπορεί και λιγότερο αν δεν έχει πολλές "παγίδες" να συνδέσει.
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
καλημερα,
μια ερωτηση, πιο παλια που ειχα ψαξει για να βαλω συναγερμο ειχε δημιουργηθει η εξης απορια.
εχει η δεν εχει canbus? αλλοι μαστορες ελεγαν ναι σιγουρα,αλλοι οχι. τελικα απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν δεν εχει. το θεμα ειναι αυτοι που ελεγα οτι εμπιστευομαι ήταν αυτοι που έλεγαν οτι έχει.
Το θεμα ειναι αν τελικα βαλω συναγερμο που ειναι canbus υπαρχει προβλημα?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
το ΜΚ7 εχει canbus για το κλειδωμα και για τα ηλεκτρικα παραθυρα(φυσικα και σε αλλες λειτουργειες αλλα δεν μας ενδιαφερουν στον συναγερμο)...εαν βαλεις με canbus γλυτωνεις μερικες πλακετες για να το κανεις συμβατο με canbus απλα!!!δλδ για το κλειδωμα θελει canbus και πολλοι το κανουν κατευθειαν απο το κουμπι τις κονσολας και εχουν προβλημα σε πλαφονιερες και φωτα(δεν τους αναβουν) ενω αμα το κανεις με canbus θα ξεκλειδωνει και θα ανοιγουν τα φωτα οπως οταν το ξεκλειδωνεις απο το κουμπι του κλειδιου σου!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread