Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nsofi

New member
Aug 14, 2014
66
0
6
Κεραυνός said:
Έγινε σέρβις μεγάλο (τα πάντα γνωστές-ακριβές μάρκες -μπουζί,φίλτρα λαδιού,καμπίνας,αέρος,βενζίνας, λάδια της φορντ και ιμάντα παρελκόμενων) σύνολο μαζί με εργατικά 128 Ε.
πολύ καλή τιμή. Σε πιο συνεργείο?
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Φίλε Κεραυνέ δεν μας λες ποιό σερβις ήταν (πόσα χλμ. ) και ποιό μοντέλο έχεις. Η τιμή πάντως είναι υπερβολικά χαμηλή γιά ¨γνωστες-ακριβες μάρκες". Είσαι σίγουρος ότι όλα αυτά αλλάχθηκαν ;
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Φίλτρο βενζίνας?
Αλλάζει το φίλτρο?
Μπορείς να μας δείξεις καμιά απόδειξη(παραστατικό) να επωφεληθούμε και εμείς?
Κινδυνεύει να trolιαστεί επικίνδυνα το κλαμπ....
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
tabas said:
Φίλτρο βενζίνας?
Αλλάζει το φίλτρο?
Μπορείς να μας δείξεις καμιά απόδειξη(παραστατικό) να επωφεληθούμε και εμείς?
Κινδυνεύει να trolιαστεί επικίνδυνα το κλαμπ....
Στο mk6 Facelift 1.3 είναι οπίσω αριστερά (από την πλευρά της τροφοδοσίας καυσίμου [εκεί που μπαίνει η βενζίνα]) , φωτό δεν υφίσταται, αλλά έχει γίνει αλλαγή αρκετές φορές και είναι σίγουρο. Είναι σχεδόν κρυμμένο, που δεν το ευρίσκει εύκολα κάποιος (ιδίως αν δεν ξέρει), αν ανυψωθεί το όχημα και ερευνηθεί δεν είναι τόσο δύσκολο να ευρεθεί και να αλλαχθεί.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
fiesta77 said:
Φίλε Κεραυνέ δεν μας λες ποιό σερβις ήταν (πόσα χλμ. ) και ποιό μοντέλο έχεις. Η τιμή πάντως είναι υπερβολικά χαμηλή γιά ¨γνωστες-ακριβες μάρκες". Είσαι σίγουρος ότι όλα αυτά αλλάχθηκαν ;
75500 χλμ. περίπου, είμαι σίγουρος, διότι ήμουνα παρών κατά τη διάρκεια της εργασίας.
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
MK6?
Για MK6 μιλάμε? Σε λάθος ενότητα είμαστε....
Μπορείς παρόλα αυτά να μου στείλεις μία φωτό την απόδειξη?
Αν δεν θέλεις δημόσια(κακώς αν δεν θέλεις) στείλε pm.
Το κλαμπ είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλο ;)
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
πιθανόν εγώ έσφαλα που ανέρτησα σε αυτή τη θέση ίσως είναι για mk7, δεν το αντιλήφθηκα.
 

Aparadektos

Rookie
Jan 17, 2016
38
1
0
Κεραυνός said:
Έγινε σέρβις μεγάλο (τα πάντα γνωστές-ακριβές μάρκες -μπουζί,φίλτρα λαδιού,καμπίνας,αέρος,βενζίνας, λάδια της φορντ και ιμάντα παρελκόμενων) σύνολο μαζί με εργατικά 128 Ε.
Ακριβούτσικα! Στα ίδια λεφτά άλλαξα και τακάκια και υγρά φρένων. Σε λίγο θα έχω ταμπούρα και μπροστα όμως οπότε θα ησυχάσω.
Παιδιά σορρυ για το οφ τοπικ αλλα μιλησα σμρ με Καρανικολα και μου ειπε πως μπροστα μπαινουν ανετα τα πισω ταμπουρα. Αν εχει βαλει κανεις πισω δισκους και πουλαει τα ταμπουρα του τα αγοραζω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα, καθώς το τρολάρισμα βλέπω συνεχίζεται... Aparadektos ή FiestaLpg, αντίο. Διπλοί λογαριασμοί δεν επιτρέπονται στο forum.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Κεραυνός said:
πιθανόν εγώ έσφαλα που ανέρτησα σε αυτή τη θέση ίσως είναι για mk7, δεν το αντιλήφθηκα.

Ανήρτησα είναι σωστό από το ρήμα αναρτώ!Τα γράφουμε που τα γράφουμε, τουλάχιστον ας το κάνουμε και σωστά....για τα υπόλοιπα no comment(Απλά κρίμα αν είστε άνω των 18(το γνωστό παρεάκι)).
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Πηρα σημερα του πεθερου το fiesta και αλλαξα λαδια ολα τα φιλτρα και τα μπουζι συνολο 120 ευρω μαζι με την καρτα καυσαεριων το δικο μου τωρα το καλοκαιρι service μεγαλο κιολας γιατι εχει αλλαγη συμπλεκτη δυστηχως τον εχω ταλαιπωρησει.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Nikol@r@s said:
Ανήρτησα είναι σωστό από το ρήμα αναρτώ!Τα γράφουμε που τα γράφουμε, τουλάχιστον ας το κάνουμε και σωστά....για τα υπόλοιπα no comment(Απλά κρίμα αν είστε άνω των 18(το γνωστό παρεάκι)).
Ορθή παρατήρηση καμμιά φορά κάνουμε λάθος πληκτρολογώντας.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1457184402[/time]
pt1986 said:
Πηρα σημερα του πεθερου το fiesta και αλλαξα λαδια ολα τα φιλτρα και τα μπουζι συνολο 120 ευρω μαζι με την καρτα καυσαεριων το δικο μου τωρα το καλοκαιρι service μεγαλο κιολας γιατι εχει αλλαγη συμπλεκτη δυστηχως τον εχω ταλαιπωρησει.
Τί μάρκες; ,motorcraft;
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Κεραυνός said:
Τί μάρκες; ,motorcraft;
λαδια formula f φιλτρο λαδιου fomoco τα υπολοιπα φιλτρα mann και μπουζι bosch
 

Thanos1996

Newbie
May 22, 2016
6
0
1
Καλησπερα σας ονομαζομαι θανος και προσφατα αγορασα ενα ford fiesta του 2007 χιλια τερακοσια με 65 χιλιαδες χιλιομετρα απο ιδιοτη ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο το προβλημα ειναι οτι ηταν σε ακηνισια 3 χρονια και θελει πολλα λασυιχα και σερβις το αγορασα μισοτιμις ασφαλεια και καινουριες πινακιδες πηρα μονο τι πρεπει να αλλαξω για να κυκλοφορησει ξανα το εχω σεενα γκαραζ τωρα.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Σίγουρα ένα μεγάλο Service, δηλαδή:

Φίλτρο Λαδιού
Λάδια
Φίλτρο Βενζίνης
Φίλτρο Αέρα
Φίλτρο Καμπίνας
Μπουζί

Και έναν γενικό έλεγχο σε κάποιον γνωστό ή δικό σου άνθρωπο(Στην αντιπροσωπεία θα σε γδάρουν) ώστε να δεις μήπως θέλει άλλα μαζέματα τύπου:κολλάρα, ψυγείο, ιμάντες, αντλία νερού κ.α!Επίσης τσέκαρε και όλα τα υγρά(Φρένων,τιμονιού κλπ)!
 

Thanos1996

Newbie
May 22, 2016
6
0
1
Nikol@r@s said:
Σίγουρα ένα μεγάλο Service, δηλαδή:

Φίλτρο Λαδιού
Λάδια
Φίλτρο Βενζίνης
Φίλτρο Αέρα
Φίλτρο Καμπίνας
Μπουζί

Και έναν γενικό έλεγχο σε κάποιον γνωστό ή δικό σου άνθρωπο(Στην αντιπροσωπεία θα σε γδάρουν) ώστε να δεις μήπως θέλει άλλα μαζέματα τύπου:κολλάρα, ψυγείο, ιμάντες, αντλία νερού κ.α!Επίσης τσέκαρε και όλα τα υγρά(Φρένων,τιμονιού κλπ)!
βρήκα  ενα σαιτ το autoflan και έβαλα το Μοντέλο μου λαδια φιλτρα φιλτρο λαδιου mann βενζινης bosch αερα fi.ba καμπινας bosch λαδι comma βγηκε 51 ευρω μπουζι bosch και μπαταρία varta αλλαξα μονο για να το βαλω μπροστά . Προς το παρών αλλαξα λαστιχα μονο εβαλα τα bridgestone μολις παραλαβω τα αναλωσιμα θα το κανω σερβις το προβλημα ειναι οτι πρεπει να αλλαξω τα υγρά φρένων τις βαλβολινες και υγρα διεύθυνσης αλλα και αντιψυκτικο λογω ακηνησιας αλλα δεν ξερω τις προδιαγραφές.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Καλές οι τιμές που ανέβασες αλλά να ξέρεις ότι υπάρχουν και καλύτερες τιμές στην αγορά.
Αυτό στο λέω γιατί είναι η δουλεία μου
Επίσης στα λάθη τους εσείς θα τρέχεται.....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread