Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

hlias kal

Rookie
Feb 1, 2012
33
0
0
παιδια ξερει κανεις...αν αλλαξω τα εργοστασιακα ηχεια και βαλω εταζερα  και βαλω και ενα sub...θα εχω κανενα προβλημα με την πηγη?
 

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

New member
May 15, 2011
52
0
0
39
www.facebook.com
βασικα θελω να βαλο usb εχω μονο αυχ κ μου ειπαν να δω αν εχει υποδοχη για usb

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1329932673[/time]
η αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει usb
 

hlias kal

Rookie
Feb 1, 2012
33
0
0
ναι την εργοστασιακη πηγη...τι ειναι το RCA?μου ειπαν πως μπορω να βαλω adaptora και δεν θα εχω προβλημα
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
nos7 said:
εαν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι visteon....

Η visteon 6000 Κυκλοφορουσε στα Mk6...Δεν ειναι η ιδια σε μας στο 7αρι νομιζω...Τουλαχιστον ετσι ειχα δει σε ενα ξενο φορουμ απο Αγγλια πλευρα...Μακαρι να ηταν για να λυναμε και το θεμα του usb...;)
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
hlias kal said:
παιδια ξερει κανεις...αν αλλαξω τα εργοστασιακα ηχεια και βαλω εταζερα  και βαλω και ενα sub...θα εχω κανενα προβλημα με την πηγη?
αν αλλαξεις τα εργοστασιακα ηχεια με καποια αλλα,δεν θα χεις προβλημα!Απλα θα χεις εναν πιο καλο ηχο!Μην φανταστεις όμως και τρελη αλλαγή!Επειδη η πηγη δεν βγαζει rca θα σου προτεινα πισω απο τη πηγη να βγαλεις ανταπτορα που θα βγαζει rca!Ετσι μπορεις να συνδεσεις ενισχυτη και μετα κανεις παπαδες!Αν δεν θελέις να μπλεξεις με ενισχυτες και τετοια,θα σου προτεινα κατι τετοιο http://www.fordownersclub.com/forums/topic/12725-mk-7-fiesta-3dr-rear-speakers/page__st__30
ΦΙΛΙΠΠΟΣ said:
βασικα θελω να βαλο usb εχω μονο αυχ κ μου ειπαν να δω αν εχει υποδοχη για usb

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]22, Φεβρουάριος, 2012, 19:44:33[/time]
η αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει usb
σχετικα με το usb εχει συζητηθει και φαινεται πως μαλλον δεν υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να βγει usb!To μονο νομιζω που μπορει να κανει καποιος ειναι να βρει μια πηγη μεταχειρα της φορντ που να βγαζει usb!Σχετικα με το sub μπορεις να βαλεις ή βαζοντας ανταπτορα hi to low ωστε να συνδεσεις τον ενισχυτη με rca ή αν εχεις ενισχυτη με hi level inputs που θα παρεις σημα απο τα ηχεια!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FIESTA-MK7-08-SILVER-CAR-STEREO-FACIA-ADAPTOR-/380379212560?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item58905e2b10 Αυτο ειναι το προτιμοτερο νομιζω για να βαλεις καποιος αφτερ μαρκετ πηγη!
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
μετα απο τυχαια αναζητηση στην πηγη (το κλασικο 10λεπτο στησιμο αυτα κανει :p ) , βρηκα οτι παιζει τραγουδια απο το iphone μεσω bluetooth !! τοσο καιρο δεν το ειχα ψαξει γιατι δεν ειχα τραγουδια στο iphone της προκοπης και ειχα βρει την υγεια μου με το usb ..
στο μενου του aux , εχει line-in , bt-κατι (bluetooth δηλαδη) και usb ..
ενδιαφερον ;)
 

ioannis

New member
Apr 24, 2011
58
0
0
40
δλδ  με ενα σμαρτπηονε δεν μπορουμε να παιξουμε μεσω  bluetooth παντως στο μενου στην επιλογη audio exei bluetooth με ενα βελος δεξια αλλα δεν εχει επιλογη καμια λυση?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aυτό δουλεύει με οποιοδήποτε κινητό, όχι μόνο με smartphone. Αρκεί να υποστηρίζει το "bluetooth audio profile (A2DP)".
Για δοκιμάστε το οι bluetooth 7άρηδες και ας μην έχετε USB θύρα. Με αυτό τον τρόπο, το αυτοκίνητο ελέγχει το κινητό στο θέμα ποιο κομμάτι θα παίξει και το αντίστροφο, δηλαδή ότι κομμάτι παίζει το κινητό ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Και όλα αυτά ασύρματα και με άψογη ποιότητα!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
η πηγή τελικα,δεν εχει κωδικο ή κατι τετοιο?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Το δοκιμασαμε με τον Κωστα εχτες...Οι Non-usb συσκευες bluetooth δεν παιζουν μουσικη απο το bluetooth...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εάν κάναμε up date τις δικιες μας πηγές που δν έχουν μπλε δόντι με το λογισμικό με αυτές που έχουν,λογικά θα παιζουνε..
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Δεν γινεται Ζηση....Τα bluetooth σαν μοναδες εχουν διαφορα σε ενα βισμα....Εμεις που δεν εχουμε  usb εχουμε ενα Mini usb που εχω προσπαθησει απειρες φορες να το κανω να λειτουργησει...Στις μοναδες με usb στην θεση του Mini usb εχει μια φισα που εσωτερικα αυτης της φυσας πρεπει να μετατρεπεται σε usb και να καταληγει διπλα στο aux...Ειναι λιγο περιεργη σαν κατασκευη...Επισης το λογισμικο το ειχα κατεβασει εγω,προσπαθησα να το περασω απο το Mini usb και δεν μπορουσα...Στην ford την αναβαθμιση της οθονης και του bluetooth μου την εκαναν απο την obd2 και μου παν οτι μονο απο κει μπορεις να κανεις αναβαθμισεις και οτι δεν μπορω να περασω τις αναβαθμισεις του sport γιατι το προγραμμα διαβαζει τον κωδικο πλαισιου του αυτοκινητου....
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ναι το ξέρω οτι ειναι διαφορετικές μονάδες κ το έχουμε ξανασυζητησει.η φροντ όμως απο την obd2 θα μας περάσει την αναβάθμιση του λογισμικού με το USB .και απο αυτο το λογισμικό θα χρησιμοποιήσουμε την λειτουργία μουσικής μεσωbluetooth
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread