Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Dark knight said:
Ισως να χρειαζεται και λιγο αντισκουριακο να ψεκασεις την βιδα για να ξεβιδωσει πιο ευκολα... ;) ;)

δεν κάνει κατι το αντισκουριακο στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατί ο σκοπός ειναι να κάνει το πρώτο ξεκίνημα η βίδα λόγο του οτι είχε σφιχτεί με πιστόλι .
Οσο πιο κοντός είναι ο λεβιές τόσο σε ταλαιπωρεί ακόμα και αν είσαι 100 κιλά.
Πάλι καλά να λες που δεν σου έγινε στρόγγυλο το παξιμάδι
Λεβιέ με προέκταση είναι εύκολο ακόμα και για μικρό παιδι να ξεσφίξει το μπουλόνι
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
καποτε πηδουσα και εγο σαν το κατσικι απανο για να τα ξεβιδωσω γτ στο συνεργειο επερναν το πιστολι και το ρυθμιζαν για μπουλονια νταλικας   :mad:  !! 100 κιλα και δεν ξεβιδωναν ? χμμ  δε νομιζω οτι ηταν θεμα πιτογυρων μηπως  πηδουσε απο την αναποδη μερια και τα βιδωνε ??   :D :D :D
 

Kostas_Fiesta

Member
Σεπτ. 21, 2013
135
0
0
32
χαλκιδικη
χαχαχαχαχαχα  :D  :D  :D  :D οχι απο τν κανονικη πηδουσε...εβαλα και την ρεζερβα βρηκα ενα καλο λεβιε και ξεβιδωσε χωρις δυσκολια... αλλα να η ταλεπωρια ηταν το κακο και τα 70 ευρο που κανει το λαστοιχο το michelen pilot sport 3..τωρα το ειχα κανει και ενα test drive  για να δω μοιπως και εβγαλε κανεναν θορυβο μοιπως χτηπησα τπτ αλλο απο κατω αλλα δεν ακουσα κατι...θα το παω και σε ενα συνεργιο του χωριου για καλο και για κακο...
 

Kostas_Fiesta

Member
Σεπτ. 21, 2013
135
0
0
32
χαλκιδικη
να σας πω κατι ρε παρεα..πανω στα μπουλωνια εχει κατι προστατευτικα καπακια εκεινα πως ξεκουμπωνουν?γτ ηταν πραγματικα πολυ ζορικα εχει καποιο συγκεκριμενο τροπο?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
δεν ξεκουμπώνουν,πάνε μαζί με τα μπουλόνια
άμα σου βγει σημαίνει ότι ξεκόλλησε αυτό το καπάκι
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
αν τα τρωει το κλειδι οκ ο χοντρος μη τα φαει  :D  :D  εμενα το  φοβερο κλειδι της φορντ τα  γυαλισε ολα, τα εβγαλα  και το εχω ετσι τωρα και πηρα και αλλο κλειδι της προκοπης α υποψιν πλεον χωρις  τα καπακια  εμενα ξεβιδωνουν με 18αρι καρυδακι 
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Ήμουν κάπου στην Αργυρούπολη σταματημένος σε φανάρι, Πέμπτη βράδυ.. Με βροχή...
Οι δρόμοι είχαν γίνει ποταμοί..
Κατέβαζε εκεί ο Υμηττός μάλλον..
Κ εκεί που πάω να ξεκινήσω, ακούω έναν μπαπ στον μπροστινό προφυλακτήρα και βλέπω μεταβίας ένα παπάκι με έναν παππού πεσμένους πιο κάτω..

Λέω αποκλείεται..

Δεν είδα ολόκληρο μηχανάκι ο @@@@;

Κιόμως.. Ο παππούς χωρίς φώτα.. Χωρίς ηλεκτρικά.. Χωρίς δίπλωμα κ ασφάλεια...
Του έσκισα όλη την πίσω πινακίδα.. Ευτυχώς που δεν χτύπησε...

Μου ζήτησε συγγνώμη κ με παρακάλεσε να μην καλέσω αστυνομίες γιατί δεν είχε τίποτα..

Εν τω μεταξύ έβρεχε.. Προσπάθησα να δω τον προφυλακτήρα.. Να δω τη ζημιά.. Δεν φάνηκαν πολλά.. ( το μπαπ ήταν μεγάλο.. )
Έσταζε απο τη βροχή αυτός...
Σκασμένος κ εγώ..

Τον άφησα να φύγει..

Το επόμενο πρωί.. Είδα τη ζημιά..

Μια γρατζουνιά βαθειά αρκετά απο το μέταλλο της πινακίδας της πάπιας σε έκατση του 1/4 του προφυλακτήρα... Αλλά δεν φαίνεται κ τόσο πολύ όσο αρχικά νόμιζα απο την ένταση που ήχου που άκουσα.

Καλορίζκος!
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Περαστικά,άλλα είσαι φάουλ!
Καταλαβαίνω οτι δέν "έδωσες" τον παππού απο οίκτο-ανθρωπιά-μεγαλοψυχία-τσίπα (βάλτε όποιο προτέρημα χαρακτηρίζει την ψυχοσύνθεση του Έλληνα τελοσπάντων),άλλα ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο ο συγκεκριμένος παππούς θα συνεχίσει να καβαλάει τον χάρο του,κυριολεκτικά και μεταφορικά.Και την επόμενη φορά,μπορεί να μήν περιοριστεί το ατύχημα σε υλικές ζημιές.
Δέν ξέρω για εσας,άλλα εγώ προσωπικά δέν θέλω να έχω την ευθύνη ενός σακατεμένου παιδιού,επειδή ο κάθε μπάρμπας την είδε Δον Κιχώτης.
Χωρίς δίπλωμα-χωρίς ασφάλεια-όχημα με ελλειπή συντήρηση;Τρεις λόγοι για να μήν πατάει κάν το δίκυκλο στην άσφαλτο!
Φιλικά πάντα, έτσι; ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Λευτεεη φιλικα παντα θα σου ελεγε οτι εγω ειχα κανονικα τα φωτα μ και μου την εδωσες απο πισω και μου χαλασαν εκει την στιγμη + οτι μου την εδωσες απο πισω αρα με πληρωνεις + οτι μπορει να ελεγε οτι εσπασα κατι ( ψευτικα) και αντε μετα να βγαλεις ακρη....και αμα ελεγε οτι ποναει;;σιγα που η αστυνομια θα εψαχνε τα χαρτια του ;)

Φιλικα παντα κανεις την σωστη σκεψη που ειναι οτι θελεις να καθαρισεις τους δρομους απο αυτους αλλα βλεπεις τοιχο μπρωστα σου απο την νομοθεσια που εχουν κοψει και ραψει στα μετρα τους και λες αστον να παει  να ...... στην ευχη του θεου!!!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ευτυχως που δεν ετρεχες...

μαλλον οτι έκανε και ο λευτερης θα κανα...

ουτως η άλλως μεσω επικουρικου δεν μπορουσε να κυνηγησει κατι, το μονο που θα μπορουσε να κανει είναι να εκβιασει τον παππου να του πληρωσει τον φαναρτζη.

αν βεβαια ο παππους ηθελε να ηταν σωστος θα επρεπε μονος του να προτεινει να του φτιαξει την ζημια έστω και σιγα-σιγα
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Όχι ρε παιδιά.. Δίκαιο έχετε... Δεν διαφωνώ.
Αυτός ο τύπος μπορεί να κάνει αργότερα χειρότερο κακό...
Εύχομαι να μην γίνει τίποτα χειρότερο πάντως.. κ μακριά απο μας αυτές οι καταστάσεις...

Απλώς μάλλον θόλωσα απο την εναλλαγή των συναισθημάτων μου...

Ακούω το μπαπ - σκέφτομαι το αμάξι - τρελαίνομαι..
Συνειδητοποιώ πως είναι μηχανάκι κ πως έχει πέσει κάτω.. - λέω ο άνθρωπος... Μην χτύπησε... Θα μπλέξουμε... Θα.. Θα..
Βγαίνω τον βλέπω σηκώνεται κ ζητάει συγγνώμη.. - Ανακούφιση για εκεί... - κ πόνος για το αμάξι..
Τέλος πάντων...

Σε αντίστοιχη κατάσταση ( εύχομαι να μην ξανάρθει.. ) θα διευθετίσω τα θέματα αυτά αλλιώς...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μακαρι αλλο τετοιο κακο να μην σε βρει. Περαστικα σου οπως και να εχει
 

Mik

New member
Jul 17, 2013
84
0
0
39
Πειραιάς
Καλημέρα σε ολους! Μικρο το κακο σε σχεση με αλλα περιστατικα των παιδιων αλλα μεγαλο το εγκεφαλικο για μενα... Πηγαμε Αγ Κοσμα για κανενα σουτακι. Ειχα παρκαρει στο παρκιν μεσα σε διαγραμμιση και οχι σε γωνια ή σε περασμα. Φευγωντας βλεπω βαθυα γρατζουνια 10-15 ποντους στο συνοδηγο λιγο κατω απο το παραθυρο. Μαζι και γρατζουνια που δε φαινεται τοσο στον καθρεφτη. Και αναρωτιεμαι πως εγινε... Επιτηδες; Αν ηταν επιτηδες ισως να ηταν ολη η πορτα. Κατα λαθος; Πως και με τι; Καροτσι; Ποδηλατο; Μου κανει εντυπωση πως καποιος απλα περνωντας θα εκανε τοσο βαθυα γρατζουνια. Που προτεινετε να το παω (Πειραια) και ποσο περιπου κοστιζει να βαφτει; Ευχαριστω!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Kανενα φορτηγο θα πηγε να χωθει. Μου εχει κανει αντιστοιχη ζημια στο παρελθον το σκουπιδιαρικο αλλα ουδεποτε αποζημιωθηκα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread