Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Ουσιαστικά η ζημιά είναι αυτή η γουβίτσα που φαίνεται στην πόρτα?
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Φίλε Μάνο Περαστικά, πρώτο και τελευταίο εύχομαι!Το σημαντικό είναι που δεν έπαθες κάτι εσύ,όλα τ'άλλα φτιάχνονται :)
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Ειπα να πω εδω τον πονο μου προχθες που ειχα παρκαρει εξω απο το σπιτι μου την επομενη μερα βλεπω μια γρατζουνια στο μπροστινο προφυλακτηρα αρκετα μεγαλη και στο τελιωμα να εχει φυγει τελιως το χρωμα φαινεται το πλαστικο και βαθουλωμα στο δεξι φτερο  το αστειο της υποθεσης ειναι οτι το ειχα παει να το γυαλισουν το χρωμα μια μερα πριν το κακο τωρα ψαχνω εναν καλο φανοποιο για να μου το φτιαξει.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
την παρασκευη το απογευμα στον κομβο μεθωνης στο ρευμα προς αθηνα fiesta mk7 sport πανω στις μπαριερες κοματια ελπιζω καταρχην να μην υπαρχει σοβαρος τραυματισμος και αν ειναι καποιος απο εδω να μας εξηγησει και πως εγινε γτ μ φανηκε πολυ περιεργο τετοιο τρακαρισμα σε εκεινο το σημειο
 

Doffy

New member
Nov 24, 2015
72
0
0
Χαλκιδα
Χθες το βράδυ με γρατζούνισε τύπος κάτω απο το σπίτι την ώρα που πήγε να παρκάρει.
Τον έβλεπα απο το μπαλκόνι την ώρα που μου την έκανε.
Περίμενα να δω τι θα κάνει, βγαίνει, κλειδώνει και πάει να φύγει. Του φωνάζω και κατεβαίνω κάτω.
Εδώ είναι το καλύτερο, με το που κατεβαίνω κάτω και βλέπουμε ότι μου έχει κάνει ζημιά, ξεκινάει και μου φωνάζει!! '' Πως κάνεις έτσι? Δεν είναι τίποτα? Μια γρατζουνια είναι μόνο? και τέτοια.
Παιδιά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, ξεκίνησα και εγώ τις φωνές και τελικά δεν έβγαλα άκρη. Η ζημιά είναι μικρή, αλλά με τσάντισε ο τρόπος του.
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Δεν σου έκανε δήλωση δλδ? Την αστυνομία την φώναξες να καταγράψει το γεγονός?
Αν δεν έγινε τπτ από τα παραπάνω φοβάμαι θα την πληρώσει η τσέπη σου!
Θεωρώ ότι σε τέτοιες περιπτώσεις με το που αρχίζει να φωνάζει ο άλλος σταματάς και καλείς ΑΜΕΣΩΣ αστυνομία. Άστον μετά να κάνει ότι θέλει....
 

Doffy

New member
Nov 24, 2015
72
0
0
Χαλκιδα
Οχι δεν έκανα τίποτα, τσαντίστηκα τόσο πολύ που τον έβρισα και σηκώθηκα και έφυγα.
Δεν με νοιάζει το κόστος, είναι πολύ μικρή η ζημιά, θα το πάω σε φίλο φανοποιο και θα πληρώσω μόνο το χρώμα.
Εκανα και κάτι άλλο πάνω στα νευρα μου που δεν ξέρω αν θα μου γυρίσει σε κακό.
Τον απέιλησα οτι μπορεί να βρεί το αμάξι του σπασμένο...
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Σε κακό δε νομίζω να σου βγει διότι αφού δε θα το βρει σπασμένο, σιγά μην ασχοληθεί. Αν φώναζες αστυνομία, θα μπορούσε ενδεχομένως να σου κάνει μήνυση για απειλή αλλά αυτό θα μπορούσε να το κάνει έτσι κι αλλιώς, ακόμα και αν δεν του το είχες πει. Μάρτυρες υποθέτω δεν υπήρχαν, οπότε είτε τον απείλησες, είτε όχι, αυτός μπορεί πάντα να ισχυριστει ό,τι θέλει, άσχετα αν αυτό είναι γεγονός ή όχι.

Εγώ πάντως θα φώναζα αστυνομία και ασφαλιστική για να πληρώσει αυτός ό,τι του αναλογεί επί τόπου και φυσικά θα έβγαζα και φωτογραφίες... σίγουρα και αυτός έχει γρατζουνιά από σένα και φάινεται ότι σου την έκανε.
 

Doffy

New member
Nov 24, 2015
72
0
0
Χαλκιδα
Το ξέρω έπρεπε να φωνάξω αστυνομία, αλλά μέσα στα νευρα μου δεν ασχολήθηκα.
Φωτογραφίες έχω βγάλει (για παν ενδεχόμενο) που φαίνεται ξεκάθαρα το λευκο χρωμα πάνω στο αμάξι του.
Τελος πάντων ότι έγινε εγινε, μόλις παραλάβω τη κυψελωτή γρίλια που έχω παραγγείλει biggrin θα το φτιάξω και αυτό.
Πάντως την επόμενη φόρα δεν θα είμαι τόσο ελαστικός, κατευθείαν αστυνομία.
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Τα πράγματα είναι απλά, βράδυ κόβω στοπ τσουπ αμάξι, πάει η πίσω δεξιά πόρτα και το φτερό, η πόρτα τετελεσται, το φτερο φτιάχνεται. Ξέρει κάποιος κανέναν φαναρτζή αξιόπιστο κατα προτίμηση αθήνα-περιστέρι. Επιπλεόν που μπορώ να βρω πόρτα; Όπου και αν ρώτησα μου είπαν να βρω πόρτα για το facelift, αν ξέρει κάποιος που να βρω ή αν πουλάει κάποιος (ειδικά σε frozen white) παρακαλώ να με ενημερώσει. Ευχαριστώ πολύ
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
ilias710 said:
Τα πράγματα είναι απλά, βράδυ κόβω στοπ τσουπ αμάξι, πάει η πίσω δεξιά πόρτα και το φτερό, η πόρτα τετελεσται, το φτερο φτιάχνεται. Ξέρει κάποιος κανέναν φαναρτζή αξιόπιστο κατα προτίμηση αθήνα-περιστέρι. Επιπλεόν που μπορώ να βρω πόρτα; Όπου και αν ρώτησα μου είπαν να βρω πόρτα για το facelift, αν ξέρει κάποιος που να βρω ή αν πουλάει κάποιος (ειδικά σε frozen white) παρακαλώ να με ενημερώσει. Ευχαριστώ πολύ
πω περαστικα εσυ να εισαι καλα ολα τα αλλα φτιαχνονται μη στεναχωριεσαι απο πορτα βρηκα αυτη https://www.car.gr/parts/view/7064945/ αν επιτρεπεται πως εγινε ακριβως?
 

Zauro

Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
Μετά από τρια χρόνια και κάτι που πήγαινα στο αυτοκίνητο και έβρισκα ζημιές που μου είχαν κάνει και οι άλλοι, ήλθε η στιγμή που έκανα και εγώ από μόνος μου τη δική μου. Καθώς είχα σταθμεύσει σε μία γωνία (για να πάρω κάτι γλυκά από ένα ζαχαροπλαστείο) ξεκινάω ανέμελος να κάνω αριστερή στροφή χωρίς να δω το τσιμεντένιο μπλοκ που υπήρχε στη γωνία, το αποτέλεσμα; Η πόρτα του οδηγού να αποκτήσει μία τριπλή βαθειά γρατζουνιά στο κάτω της μέρος από τη μία άκρη στην άλλη.... πάει η πορτούλα... άντε καλή χρονιά να έχουμε!!!!
 

VaggPore

Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Περυσι πρωτοχρονια κατα τις 12:05 μου κλεβανε στο σταρλετακι μου! Φετος δεν εχει τετοια! Θα στειλω μνμ απο το κινητο να κοψω την αντλια βενζινης και να πανε να γαμ...!  giggle

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1483099191[/time]
Περαστικα σε ολους για τις ατυχες στιγμες τους!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread