Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
το ποσταρα και στο topic με τα μπροστινα φαναρια,το ποσταρω και εδω! Σε αυτην τη σελιδα πουλανε μια μεμβρανη που μπορει να μπει και στα μπροστινα φαναρια και στα πισω.δεν ειναι ακριβως φιμε απο οτι ειδα,ειναι κατι σαν πλεγμα κυψελιδων (οπως οι κουρτινες στα λεωφορεια) κατι που κατα τη γνωμη μου το κανει πιο γαματη απο την απλη φιμε. Στη σελιδα εχει οδηγιες και βιντεο σχετικα με την τοποθετηση,επισης ειναι αρκετα ανθεκτικη αποτι λενε (5 χρονια ζωης) και αφαιρειται και ευκολα. Και τελος βγαινει σε πολλα χρωματα. εχει και φωτο με παραδειγματα.
http://www.flyeyeskit.co.uk/
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
τολμω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει... και οχι τοσο για το μπροστα,αλλα για το πισω φαναρι λεει....
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Για τα πισω φαναρια καλες τις βλεπω..
Αλλα για τα μπροστα δεν ειναι ωραιες γιατι χανετε το φαναρι...
 
Jul 16, 2011
123
0
0
Athina
marvin said:
το ποσταρα και στο topic με τα μπροστινα φαναρια,το ποσταρω και εδω! Σε αυτην τη σελιδα πουλανε μια μεμβρανη που μπορει να μπει και στα μπροστινα φαναρια και στα πισω.δεν ειναι ακριβως φιμε απο οτι ειδα,ειναι κατι σαν πλεγμα κυψελιδων (οπως οι κουρτινες στα λεωφορεια) κατι που κατα τη γνωμη μου το κανει πιο γαματη απο την απλη φιμε. Στη σελιδα εχει οδηγιες και βιντεο σχετικα με την τοποθετηση,επισης ειναι αρκετα ανθεκτικη αποτι λενε (5 χρονια ζωης) και αφαιρειται και ευκολα. Και τελος βγαινει σε πολλα χρωματα. εχει και φωτο με παραδειγματα.
http://www.flyeyeskit.co.uk/
Ξερετε μηπως τι διασταση ειναι τα πισω φαναρια μας για να μπορεσουμε να παραγγειλουμε τι σωστη διασταση μεμβρανης?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ψαχνοντας λιγακι στο european parts ειδα οτι εβγαλε τα μαυρα φαναρια και λεει οτι θα ειναι διαθεσιμα απο τις 19 Μαρτιου και μετα...Απο κατω ειχε μια φωτογραφια σε μαυρο fiesta με τα συγκεκριμενα φαναρια...Νομιζω οτι τα φαναρια ειναι ιδια με αυτα του Πανου...Οριστε και η φωτογραφια...


IMG_1987.JPG
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Δημητρη εχεις δικιο τα ιδια πρεπει να ειναι τα ειδα και εγω. Αλλα νομιζω (αν και κατοχος μαυρου fiesta) οτι χανει!! Στα ασπρα ταιριαζει καλυτερα. Αποψη μου παντα  ;)
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
και μένα δεν μου αρέσει σε μαύρο γιατί δεν κάνει καθόλου αντίθεση καλύτερα να σκουρενα λίγο τα μαμά φανάρια... γνώμη μου.
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
αυτά μάλιστα είναι πολύ ποιο ωραία... αν και στα δικά μας μαυρίσεις τα φλας και την όπισθεν θα είναι σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα... ;)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
vouts said:
Ψαχνοντας λιγακι στο european parts ειδα οτι εβγαλε τα μαυρα φαναρια και λεει οτι θα ειναι διαθεσιμα απο τις 19 Μαρτιου και μετα...Απο κατω ειχε μια φωτογραφια σε μαυρο fiesta με τα συγκεκριμενα φαναρια...Νομιζω οτι τα φαναρια ειναι ιδια με αυτα του Πανου...Οριστε και η φωτογραφια...


IMG_1987.JPG
ίδια είναι μονο που πιστεύω πάνε στα άσπρα πιο πολύ η στα κόκκινα ...
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
Ναι Ανδρέα οκ, έχουν αυτή την διαφορά απλά δεν είναι λόγος για μένα να δώσεις τόσα λεφτά μόνο για αυτό ..άλλο να πεις θα αλλάξω από κόκκινο το φανάρι να το βάλω μαύρο... γνώμη μου πάντα..
 
Jul 16, 2011
123
0
0
Athina
PanosWhite said:
Εννοείτε φυσικά μόλις τα πήρα πήγα και τα έβαλα στο αμάξι , 10 λεπτά δουλειά ήτανε .
Επίσης πήγα και έβαλα και membranes φιμέ στους ανακλαστήρες και το stop και μπορώ να πω το αποτέλεσμα έγινε καλλhτερο και από ότι περίμενα ....
Πανο να σου πω κ εγω μεγειες για τα φαναρια...Να σε ρωτησω τι μεμβρανες φιμε εβαλες στους ανακλαστηρες κ στο stop???νομιζω οτι δε καθονται πανω σε πλαστικο οι μεμβρανες που βαζουμε στα τζαμια...κ ποιο σταδιο φιμε εβαλες???
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
θα σε γελάσω φιλε...στην 3m πήγα και μου έβαλε μια μεμβράνη που είναι για φανάρια μονο και καλά ...δεν είχε διαφορες σκουροτητες μονο μια !  και η εταιρία δεν είναι και γνωστη ...
 

walkman7

New member
Jul 22, 2011
84
0
0
Παίδες χρειάζομαι την βοήθειά σας. Δν ξέρω πως αλλά μία μύγα αποφάσισε να αφήσει την τελευταία της πνοή μέσα στο πίσω αριστερό φανάρι του ''Ασπρου Σίφουνα''(fiesta) κ δν έχω ιδέα πως κατάφερε να μπεί εκεί. Το θέμα είναι πως θα την βγάλω. Έχει απλά τις δύο βίδες που βλέπω όταν ανοίγω το πορτ μπαγκάζ ή παίζει και κανα κλιπσάκι. Τέλος πάντων πως θα βγάλω το πίσω φανάρι μπας κ καταφέρω να βγάλω και την μύγα. Ευχαριστώ.
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ετσι οπως το ειπες ειναι!απλα εχει ενα φισακι που ξεσυνδεεις για να βγει κ=το φαναρι!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Έχει και μια πεταλούδα απο μέσα που λύνει με το χέρι!! εκτός απο το φυσάκι και τις δυο 20αρες τορξ!
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Επίσης υπάρχει αναλυτικότατος οδηγός!! ;)
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=8
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread