Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
καλα σιγουρα και απο την μια αξιζει γιατι αυτα ειναι που θα σε σωσουν!θελει ψαξιμο ομως καλο...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
takis said:
παιδια το abs δεν πεζη σημασια με τα φρενα αλλα με την προσφυση που εχουν τα ελαστικα στην ασφαλτο οτι και φρενα να βαλης οσο και μεγαλα να ειναι αν το λαστηχο ειναι φθαρμενωτο abs θα παρεμβαίνει συνεχεια....
Τάκη συμφωνώ με αυτό που λες αλλά εγώ μιλάω για την περίπτωση που όταν πάταγα απαλά το φρένο και με χαμηλές ταχύτητες (με τα ταμπούρα) αν έβρισκε μια μικρή λακουβίτσα κάποια απ τις ρόδες τότε αμέσως έμπαινε abs! τώρα με τα δισκόφρενα δεν μου έχει συμβεί αυτό  :)
 

takis

Member
Mar 25, 2011
144
0
0
37
pirgos ilias
αιτημα και τα φρενακια!! μου να και οι φωτο!!  


http://s1232.photobucket.com/albums/ff364/takiszwadia/?action=view&current=DSC00522.jpg


http://s1232.photobucket.com/albums/ff364/takiszwadia/?action=view&current=DSC00521.jpg


http://s1232.photobucket.com/albums/ff364/takiszwadia/?action=view&current=DSC00517.jpg

                                                                                                               
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Καλορίζικα και πάλι Τάκη...πανέμορφο το αποτέλεσμα  ok234
αααχ αυτές οι κόκκινες δαγκάνες  AR15firing AR15firing AR15firing
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
άντε ωραία άλλος ένας στο club των πίσω δισκόφρενων
μεγεις μεγεις
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
marios said:
Jonic και Ζήση σας ευχαριστώ....
Ζήση το μαλλί έφτασε 850 μαζί με το βάψιμο των δαγκανών και αλλαγή των μπροστά τακακίων...είναι λίγο πολλά αλλά μπροστά στην κατάθλιψη που πάθαινα όταν έβλεπα τα ταμπούρα δεν υπολόγισα τίποτα  ;D
αστα να πανε τα βλεπω και ξενερωνω τα κωλοταμπουρα...με για και παλι...πολυ ομορφο...φτου :) :)

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1305283336[/time]
τακη καλοριζικα...πανεμορφο....μερεσε και η γραμμη και τα σκουρα φαναρια...να το χαιρεσαι..
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μεγειες Τάκη καλοφόρετα και υπάκουα να είναι!

Μια ερώτηση: τις πίσω δαγκάνες πως και τις έβαλες τόσο χαμηλά? Φαντάζομαι πως γνωρίζεις ότι και το σημείο στήριξη της δαγκάνας επηρεάζει το φρενάρισμα. Αλλάζει η τάση της φυγόκεντρου δύναμης που ασκεί η δαγκάνα στον δίσκο κατά την διάκια του φρεναρίσματος. Συνήθως τοποθετούνται ανάλογα με το βάρος του αυτοκινήτου (το ζύγισμα του) αναλογικά μπρος με πίσω.
Υπάρχει μια περίπτωση στο φρενάρισμα να σου ανασηκώνει ελαφρός το πίσω μέρος του αυτοκινήτου αντί να σου το κατεβάζει και ιδικά στα Fiesta που δεν έχουν και πίσω κατανεμητή. Σίγουρα για να διαπιστωθεί κάτι τέτοιο από έναν “απλό” οδηγό είναι πάρα πολύ δύσκολο.
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
μεγειες τακη,ομορφο το αποτελεσμα.....
αντε να περνουν και αλλοι σειρα....
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Μπραβο ρε Τακη παρα πολυ ομορφο ρε φιλε να το χερεσαι αντε καλα χλμ να κανεις και τα χειροφρενα τωρα κομμενα!
 

takis

Member
Mar 25, 2011
144
0
0
37
pirgos ilias
φιλε το επσαξα αυτο που λες προβλημα δεν εχω το εχω δοκιμαση κιολας το αμαξι φρεναρη μια χαρα δεν εχω προβλημα σε τιποτα..τα φρενα τα εβαλα μονος μου!!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1305372418[/time]
ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα αντε εχετε σειρα εσεις τωρα!!!!
 

takis fiesta

New member
Apr 17, 2011
60
0
0
ελα σιγα σιγα να γινομαστε ολο και περισσοτεροι με πισω φρενα
 

takis

Member
Mar 25, 2011
144
0
0
37
pirgos ilias
τωρα φενονται οι φωτο??

http://s1232.photobucket.com/albums/ff364/takiszwadia/?action=view&current=DSC00522.jpg
 

LATI-NOS

New member
Apr 14, 2011
64
0
0
αξήζει παλικάρια δηλαδη να βάλει κάποιος κ πίσω δισκόφρενα??
Ποιές οι διαφορές οταν δέν είχατε κ τωρα π έχετε βάλει? ο χρόνος πέδισης κ ακινητοποίησης τ αμαξιού μιόνετε ?? ???
stuparArt : πολύ σωστή η ερώτηση σου..βλέπω εχεις ξαχτεί..κ ασχοληθεί αρκετα με τα αμάξια..μπράβο σου!
όπως μου είπες και απο κοντά η λεπτομέρια κανει την διαφορά ;)
εγω λέω η λεπτομέρια κανει τον προταθλητή χαχαχα

περιμένω γνώμες κ εμπειρίες πανω σε όσους βαλανε πίσω δισκόφρενα..

αρχίζω κ το σκέφτομε σοβαρά να βάλω..

κ ποιός δέν θελει να σταματάει πιο γρηγορα κ ασφαλές χωρις abs κ κολπα.

κ οκ οσω για τα χειρόφρενα..θα παρουμε κανενα δέφτερο αμαξι..μόνο για αυτο τόν σκοπώ χαχαχα το φιεστάκι απο εδω κ περα θα το προσέχουμε κ θα το ομορφένουμε ολο κ παραπανω.
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Επειδή κάποιοι (ονόματα δεν λέμε  tease) με μπρίζωσαν τη Κυριακή στον καφέ σχετικά με τη συμπεριφορά του  χειροφρένου σε συνδυασμό με πίσω δισκόφρενα το δοκίμασα χθες και έχω να πω ότι γίνεται όπως και με τα παλιά φρένα απλά πρέπει να βάλουμε λίγη παραπάνω δύναμη στο χειρόφρενο (γιατί έχει σφίξει!) και να το σηκώσουμε σχετικά λίγο πιο πάνω απ όταν το σηκώναμε με τα ταμπούρα και το αποτέλεσμα είναι ίδιο!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread