Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
παιδια εχετε βρει καποια λυση για δισκοφρενα πισω?
εχει καποιος γνωστος μου ενα σετ πισω δισκοφρενα απο focus 1,υπαρχει καποιος εθελοντης που θελει να δοκιμασει τι γινεται μηπως βρουμε καποια λυση?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Θα μπαίνουν σίγουρα! Κάποια στιγμή που είχα μιλήσει με των Κακλαμάνο κάτι μου είχε αναφέρει χωρίς να είναι σίγουρος για focus 1.
Από σαξόραλα και C2 μπαίνουν σίγουρα και νομίζω ότι συνεργάζονται καλά με τους εργοστασιακούς ( μπροστά). Τώρα αν αλλάξεις και μπροστά πχ κάτι σε 330… τότε χρειάζεται κάτι αρκετά ποιο μεγάλο για πίσω, και όχι του c2.
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Θα μπαίνουν σίγουρα! Κάποια στιγμή που είχα μιλήσει με των Κακλαμάνο κάτι μου είχε αναφέρει χωρίς να είναι σίγουρος για focus 1.
Από σαξόραλα και C2 μπαίνουν σίγουρα και νομίζω ότι συνεργάζονται καλά με τους εργοστασιακούς ( μπροστά). Τώρα αν αλλάξεις και μπροστά πχ κάτι σε 330… τότε χρειάζεται κάτι αρκετά ποιο μεγάλο για πίσω, και όχι του c2.

και εγω πιστευω οτι μπαινουν αλλα με το off set τι γινεται?αλλαζει μονο και μονο απο τους δισκους?για αυτο το ρωταμε
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αν είναι θετικό το offset με μια πλάκα το φέρνεις εκεί που θέλεις. Τώρα αν είναι να βγαίνει ο δίσκος ποιο έξω δηλ να έχουμε αρνητικό offset ( που προσωπικά δε το πιστεύω) η φαρδαίνεις και μπροστά αν σε παίρνει και είσαι στα επιτρεπτά όρια η τρως των αφαλό της ζάντας που δεν είναι και ότι καλύτερο.
 

BlackShark

New member
Jul 8, 2010
65
0
6
40
Ελευσίνα, Λεμεσός
Ειναι δυστυχως το μόνο πραγμα για το οποιο ξενερωσα οταν πηρα το αμάξι (mk7 1.6 sport)
MA KAΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤHN SPORT edition δισκοφρενα πισω?? ελεος!!! Αλλα πιστεύω οτι ολα είναι για την μειωση του τελικού κοστους αγορας... ΚΡΙΜΑ!
 

ChrisFrou

Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
λοιπον λοιπον καταρχην καλησπεριζω!! σημερα παρελαβα το φιεστακι μου μετα απο 5 μερες αναμονης στον καρανικολα!! μπηκαν πισω δισκοφρενα απο fiesta st δεν γνωριζω διαμετρο δυστυχως !απο τιμες θα ξερω σιγουρα την δευτερα !πρωτες εντυπωσεις : αρκετα καλες το φρεναρισμα εγινε πιο ομαλο κ το abs δεν παρεμβαινει τοσο συχνα !το κιτακι λοιπον αυτο ειναι δουλεια του καρανικολα και οποιος θελει παει και το βαζει! :)
Το αποτελεσμα ηταν αυτο:

 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
καλα φρεναρισματα φιλε μου......πανεμορφο.....
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Καλοριζικα τα φρενα... ;D Αχρειαστα να ειναι στις δυσκολες περιπτωσεις...keep tuning
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μπράβο ρε Chris,ωραία κίνηση με τα φρένα! ;) μπήκαν όλα καινούργια η τα περιποιηθήκαν εκεί στο συνεργείο?
Θα το πας σε κάποιο φρενόμετρο να δούμε τα ποσοστά ( μπρος-πισο )και αν συνεργάζονται καλά με τα μπροστινά σου, επειδή δε μου φαίνετε να έχουν και πολύ μεγάλη διαφορά με τα μπροστά. Αυτό που θέλω να πω είναι όταν πατήσεις φρένο στα πολλά θα λειτουργήσει σα να τσιμπάς το χειρόφρενο… με αποτέλεσμα να χάνεις το πίσω μέρος του αυτοκινήτου?
Καλά και ασφαλή φρεναρίσματα να έχεις!!!
 

vagma

Hero Member
ChrisFrou said:
λοιπον λοιπον καταρχην καλησπεριζω!! σημερα παρελαβα το φιεστακι μου μετα απο 5 μερες αναμονης στον καρανικολα!! μπηκαν πισω δισκοφρενα απο fiesta st δεν γνωριζω διαμετρο δυστυχως !απο τιμες θα ξερω σιγουρα την δευτερα !πρωτες εντυπωσεις : αρκετα καλες το φρεναρισμα εγινε πιο ομαλο κ το abs δεν παρεμβαινει τοσο συχνα !το κιτακι λοιπον αυτο ειναι δουλεια του καρανικολα και οποιος θελει παει και το βαζει! :)
Το αποτελεσμα ηταν αυτο:



258 διαμετρος........μεγειες χρηστο..........καλα φρεναρισματα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Οκ Χρίστο…. Θα τα πούμε και από κοντά! 

@ στο κάστρο θα έρθεις σήμερα? ( sorry για το offtopics)
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ωραια ρε χρηστο,αλλα καινουργια?θα πηγε η δουλεια πανω 1000euro η αγορα μονο.....
θελω να τα δω απο κοντα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread