Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
Γεια σας παιδια. Αν δε κανω λαθος τα μαυρα φαναρια ειναι θεμα εκδοσης. Χωρις να ειμαι σιγουρος η πιο απλη εκδοση εχει μαυρο πλαστικο, μετα ακολουθει η ασημενια και η σκουρα ασημι που εχει το σπορτ.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ειναι ακριβως οπως τα  λεει ο nos7...ο καθρευτης εχει μαυρο φαναρι και ο προτζεκτορας εχει ασημι(νικελ) γυρω γυρω...εγω που εχω καθρευτη εχω μαυρα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Τα mk7 με τον κινητήτα 1.25 που δεν έχουν προτζέκτορα έτσι είναι, σε μαύρο χρώμα. Και το δικό μου που είναι μοντέλο Σεπτεμβρίου του 2010 σε μαυράκι είναι τα φώτα μπροστά!
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Με μαυρο μεχρι στιγμης βγαινουν οι πιο απλες εκδοσεις... Μαυρο αλλα ΚΑΙ με προτζεκτορα θα βγει οπως ολα δειχνουν το mk7 ST... και ειναι απλα υπεροχα...
http://3.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnVk/TJq36sxghbI/AAAAAAADU_E/uLjMSL22-9I/s1600/2011-Ford-Fiesta-ST-1005.jpg
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
grigoris mk7 said:
Με μαυρο μεχρι στιγμης βγαινουν οι πιο απλες εκδοσεις... Μαυρο αλλα ΚΑΙ με προτζεκτορα θα βγει οπως ολα δειχνουν το mk7 ST... και ειναι απλα υπεροχα...
http://3.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnVk/TJq36sxghbI/AAAAAAADU_E/uLjMSL22-9I/s1600/2011-Ford-Fiesta-ST-1005.jpg
Και ο stup ετσι τα χει αλλα ο ανθρωπος ειναι μαστορας!
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Ενταξει ωραια ειναι αλλα να κατσεις να βαλεις τα φαναρια στο φουρνο για να τα βαψεις και να εχεις προβληματα στεγανοτητας... Ενας ξαδερφος μου εκανε το ιδιο σε ceed και μαζευουν υγρασια... Χιλιες φορες να πλαηρωσεις τα γνησια οταν βγει το ST..
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Φίλε Γρηγόρη δεν χρειάζεται να μπουν στον φούρνο και το θέμα της στεγανότητας εξαρτάται από τον τρόπο που θα τα συναρμολόγησεις. Σίγουρα υπάρχει μια πιθανότητα να μη πετύχει αλλά δεν έγινε και κάτι… τα ξανανοίγεις και τα ξαναφτιάχνεις.

Υ.ς συμφωνώ σε αυτό που λες για την αγορά με κάποια άλλα έτοιμα, αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν και θες να είναι μαύρα αναγκαστικά κάνεις και θυσίες. :)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
StuparArt said:
Φίλε Γρηγόρη δεν χρειάζεται να μπουν στον φούρνο και το θέμα της στεγανότητας εξαρτάτε από τον τρόπο που θα τα συναρμολόγησες. Σίγουρα υπάρχει μια πιθανότητα να μη πετύχει αλλά δεν έγινε και κάτι… τα ξανανοίγεις και τα ξαναφτιάχνεις.

Υ.ς συμφωνώ σε αυτό που λες για την αγορά με κάποια άλλα έτυμα, αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν και θες να είναι μαύρα αναγκαστικά κάνεις και θυσίες. :)




+1000000000  ετσι για να κανεις την διαφορα ρε αδερφε!!!!!!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
StuparArt said:
Φίλε Γρηγόρη δεν χρειάζεται να μπουν στον φούρνο και το θέμα της στεγανότητας εξαρτάται από τον τρόπο που θα τα συναρμολόγησεις. Σίγουρα υπάρχει μια πιθανότητα να μη πετύχει αλλά δεν έγινε και κάτι… τα ξανανοίγεις και τα ξαναφτιάχνεις.

Υ.ς συμφωνώ σε αυτό που λες για την αγορά με κάποια άλλα έτοιμα, αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν και θες να είναι μαύρα αναγκαστικά κάνεις και θυσίες. :)
+100000000000000
Εισαι αλανι μεγαλο!απο εμενα σεβεσμο!
 
StuparArt said:
Φίλε Γρηγόρη δεν χρειάζεται να μπουν στον φούρνο και το θέμα της στεγανότητας εξαρτάται από τον τρόπο που θα τα συναρμολόγησεις. Σίγουρα υπάρχει μια πιθανότητα να μη πετύχει αλλά δεν έγινε και κάτι… τα ξανανοίγεις και τα ξαναφτιάχνεις.

Υ.ς συμφωνώ σε αυτό που λες για την αγορά με κάποια άλλα έτοιμα, αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν και θες να είναι μαύρα αναγκαστικά κάνεις και θυσίες. :)
+  ~

...κ χωρίς να το ξανανοίξεις μπορεις να το στεγανοποιείσεις ! Εξάλλου  εδώ μαμά είναι χωρίς να τα πειράξεις κ βάζουν νερο!! ...σιγά μην έδεινα εγω 300€+ για να πάρω καινούργια φανάρια γνήσια αν ποτέ εβγουν κ ειναι οπως τα θέλω!! ! 
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αυτό που λέω ότι θέλουν ξανά άνοιγμα είναι επειδή όταν θολώνουν – ξεθολώνουν τα φανάρια στο εσωτερικό τους βρωμίζουν και ο μόνος τρόπος στο να τα καθαρίσεις είναι να τα ξανανοίξεις.

Μεγάλο ρόλο παίζει και με τι θα τα καθαρίσεις από μέσα. Εγώ προσωπικά τα καθάρισα με ένα πανάκι για τα τσάμια το οποίο υποτίθεται ήταν καθαρό και το αποτέλεσμα μετά από καιρό είναι να φαίνονται οι κινήσεις που έκανα κατά το καθάρισμα.
Σε μένα το πρόβλημα της στεγανότητας παρουσιάζετε διότι τα κρύσταλλα δεν βγήκαν με τον παραδοσιακό τρόπο αφαιρώντας τις κόλλες αλλά αναγκαστικά τα έκοψα.
Τώρα στο να ενώσεις δυο κομμένα (σαν σπασμένο τσάμι) αντικείμενα τα οποία δεν έχουν κάπου να θηλυκώσουν και να τα κάνεις και στεγανά 100% είναι αρκετά ποιο δύσκολο.

Όταν ανοίξει λίγο ο καιρός θα ξανασχοληθώ με το θέμα ..θα τραβήξω και φώτο που έχω υποσχεθεί ok234
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Θα ακουστεί κουλό, αλλά αν θες να μην μένουν αυτά τα σημάδια όταν καθαρίζεις τα φανάρια σου, καθάρησε τα με αζαξ και εφημερίδα αντι για πανί...Κάνε μια δοκιμή στα τζάμια σου και θα καταλάβεις γιατί στο λέω! ;)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Το ξέρω φίλε Πάνο, αλλά το κρύσταλλο είναι στην ουσία πλαστικό και με την εφημερίδα η ακόμα και το χαρτί κουζίνας κάνει μίκρογρατζουνιές με αποτέλεσμα να φαίνονται άσχημα μετά.. ::)
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Εγω σκεφτομουν κλασσικα να βγαλω τις κολλες, αλλα μετα απο αυτο που ειδα αλλαξα γνωμη... Παντως του stupar ειναι πανεμορφα... Εχει δοκιμασει κανεις αλλος?
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
grigoris mk7 said:
Εγω σκεφτομουν κλασσικα να βγαλω τις κολλες, αλλα μετα απο αυτο που ειδα αλλαξα γνωμη... Παντως του stupar ειναι πανεμορφα... Εχει δοκιμασει κανεις αλλος?


εγω φιλε σε οτι αυτοκινητο ειχα  το εχω  κανει!!!!!!! εκτος απο ενα BMW που τα ειχε απο την μανα του!!!! και το αποτελεσμα ηταν κομπλε!!!! και με κανενα προβλημα!!!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Απο οτι ακουσα βγηκαν φαναρια για mk7 dayline με led τα γνωστα σε ολους μας κινεζικα στην τιμη των 250 ευρω για περισσοτερες πληροφοριες οποιος ενδιαερεται στον κυριο drago
Εδω ειναι το σχετικο site
http://www.dragocsa.gr/v2/showcat.php?cid=1
Υ.Γ. δεν εχουν ερθει Ελλαδα για να μπορεσει καποιος να τα βαλει πρεπει πρωτα το παιδι να τα παραγγειλει απο εξω!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έχεις κάποιο link ή κάποια φωτογραφία να τα δούμε; Πάντως στο site της dayline δεν έχει κάτι, παρά μόνο για το mk6 (δείτε εδώ).
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Οχι δεν εχω link οτι μου ειπανε παιδες σας ειπα την κυριακη το μαθα μου το πε ο Πετρος το παιδι που εχει τπ μαγαζι αυτο
 

spartan21

New member
Mar 30, 2011
66
0
0
35
ΜΕΝΙΔΙ
StuparArt said:
Αυτό που λέω ότι θέλουν ξανά άνοιγμα είναι επειδή όταν θολώνουν – ξεθολώνουν τα φανάρια στο εσωτερικό τους βρωμίζουν και ο μόνος τρόπος στο να τα καθαρίσεις είναι να τα ξανανοίξεις.

Μεγάλο ρόλο παίζει και με τι θα τα καθαρίσεις από μέσα. Εγώ προσωπικά τα καθάρισα με ένα πανάκι για τα τσάμια το οποίο υποτίθεται ήταν καθαρό και το αποτέλεσμα μετά από καιρό είναι να φαίνονται οι κινήσεις που έκανα κατά το καθάρισμα.
Σε μένα το πρόβλημα της στεγανότητας παρουσιάζετε διότι τα κρύσταλλα δεν βγήκαν με τον παραδοσιακό τρόπο αφαιρώντας τις κόλλες αλλά αναγκαστικά τα έκοψα.
Τώρα στο να ενώσεις δυο κομμένα (σαν σπασμένο τσάμι) αντικείμενα τα οποία δεν έχουν κάπου να θηλυκώσουν και να τα κάνεις και στεγανά 100% είναι αρκετά ποιο δύσκολο.

Όταν ανοίξει λίγο ο καιρός θα ξανασχοληθώ με το θέμα ..θα τραβήξω και φώτο που έχω υποσχεθεί ok234

προσφατα ειχα ενα θεμα με το αριστερο φαναρι μου που θολωσε απο καπνο κ ετσι σκεφτηκα να κατσω να το κανω  μαυρο μονος μου.ειναι πολυ δυσκολο να γινει η ολη δουλεια?επισης στο δικο σου θολωνουν τα φαναρια επειτα απο την modια που εκανες?με τι το εβαψες?πολλες ερωτησεις εκανα...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
spartan21 said:
προσφατα ειχα ενα θεμα με το αριστερο φαναρι μου που θολωσε απο καπνο κ ετσι σκεφτηκα να κατσω να το κανω  μαυρο μονος μου.ειναι πολυ δυσκολο να γινει η ολη δουλεια?επισης στο δικο σου θολωνουν τα φαναρια επειτα απο την modια που εκανες?με τι το εβαψες?πολλες ερωτησεις εκανα...

Δυστυχώς φίλε μου ο μόνος τρόπος είναι το κόψιμο του φαναριού διότι τα φανάρια μας είναι κολλημένα με παμπριζόκολλα μέσα έξω!!! είχε ξεκινήσει ο Αντρέας να φτιάξει τα φανάρια μου με τον κλασσικό τρόπο (ζέσταμα-ξεκόλλημα) αλλά αυτή η άτιμη η παμπριζόκολλα μας έδεσε τα χέρια  :mad:
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread