Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
kostg said:
Το καινούριο που πήρα έχει και ο αδελφός σου; Πώς είναι κολλημένο το αλουμίνιο, με ταινία διπλής όψης; Δεν ξανακολλάει δηλαδή;
Κωστα δεν ξερω για ταινια διπλης οψης αλλα εβαλε κολλα 2 συστατικων αν δεν κανω λαθος
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Kαι άλλες δύο φωτογραφίες με το λεβιέ τοποθετημένο στο αυτοκίνητο (με τη δερμάτινη φούσκα φυσικά).





pitbull said:
39,78 ε?Ειδη ψηθηκα μου φαινεται,θα κατσω λιγο ακομα να γινω καλοψημενος.Εχω μια απορια ακομα ειναι μεταλλικος οπως λεει στο αγγλικο site η πλαστικος?Αμα ειναι μεταλλικος θα ψωνισω εναν να δωσω λιγο χρωματακι στο εσωτερικο του οχηματος.

Pit, το ασημί κομμάτι είναι ένα λεπτό φύλλο γυαλιστερού μετάλλου και το υπόλοιπο μαλακό πλαστικό που έχει την υφή του δέρματος. Καλό είναι, προσωπικά μ' αρέσει.
Αν το θυμηθούμε στην επόμενη συνάντηση μπορείς να το δεις από κοντά  ;)
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σιγουρα Κωστα στην επομενη συναντηση θα του ριξω μια ματια γιατι σαν να μου φαινετε λιγο πιο μικρος απο τον δικο μου.Δεν ξερω μηπως τα pro facelift ειχαν διαφορα και ειναι πιο μικρη η φουσκα μου και δεν ταιριαζει.Παντως μ'αρεσει πολυ και σου ταιριαξε μια χαρα με την δερματινη φουσκα ;).
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ευχαριστώ παιδιά. Pitbull, δεν πρέπει να έχουν διαφορές οι φούσκες, ίδιες είναι, απλά σε ξεγελάει η δερμάτινη που ίσως φαίνεται πιο λεπτή.
Ο λεβιές νομίζω ότι όντως είναι πιο μικρός από τον αντίστοιχο των ghia, trend και ambiente. Tα S και ST είχαν διαφορετικό (πιο κοντό) λεβιέ, όπως ο καινούριος μου.
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
ξερετε αν μπορω να βαλω του μκ7? εχει νομιζω στα accesories της ford φωτιζομενο.... σαν της m3!!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν το έχω δοκιμάσει αν ταιριάζει, αλλά οπτικά (όπως έχω δει το mk7) είναι αρκετά διαφορετικός ο λεβιές του και το δέρμα που σκεπάζει τις ντίζες, οπότε χλωμό...
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
αυτος ειναι του μκ7 http://www.fordpartsuk.com/shop/fiesta_2008_accessory_illuminated_gear_knob_2284.htm
http://www.european-parts.net/catalog/product_info.php?cPath=140_138&products_id=955
μπορει να κανει αλλα για σιγουρια πρεπει να δεις κανεναν απο κανα γνωστο αμα εχεις.Αλλα δεν ξερω αν μπορουν να περασουν σε εμας τα καλωδια.
 

elenifiesta

New member
Nov 26, 2010
76
0
0
φίλε που τον αγορασες τον λευγιε με τα 40 ευρω??μου λες μαγαζι?
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Απ'εξω τον εφερε,αν δεν κανω λαθος απο Αγγλια,κατι εχει γραψει στις προηγουμενες σελιδες.Αλλα και απο εδω καπου τοσο εχει,ξερει ο scorpion να μας πει,διαβασε λιγο τις προηγουμενες σελιδες.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' έξω τον έφερα (Γερμανία), αλλά μπορείς να τον βρεις σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία Ford με κόστος περίπου 35-40 ευρώ...
 

elenifiesta

New member
Nov 26, 2010
76
0
0
εχει καλη εφαρμογη ο συγκεκριμενος ασημι??..εγω εχω το τετραπορτο με τη λαστιχιενια βάση..στη φορντ πιστευω ναναι πιο ακριβο..
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
elenifiesta said:
εχει καλη εφαρμογη ο συγκεκριμενος ασημι??..εγω εχω το τετραπορτο με τη λαστιχιενια βάση..στη φορντ πιστευω ναναι πιο ακριβο..
τα ιδια λεφτα εχουν εαν τα παρεις απο εδω η απο εξω,συγκεκριμενα ερχεται λιγο πιο φθηνα να το παρεις απο μια αντιπροσωπεια
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Νομιζω οτι δεν κανει στα δικα μας.Ο δικος μας λεβιες ειναι μεγαλυτερος απο αυτον που πηρε ο Κωστας οποτε θα μενει κενο αναμεσα στον λεβιε και την φουσκα.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε συμφωνώ, αν και δεν το έχουμε δοκιμάσει Pit, πιστεύω ότι ταιριάζει απόλυτα.
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ναι θα ταιριαζει μια χαρα(δηλαδη θα βιδωνει)αλλα θα πρεπει να αλλαχτει και η φουσκα η λαστιχενια πιστευω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Θέμα ομορφιάς είναι, καθαρά. Η λαστιχένια φούσκα κουμπώνει κανονικά (φαίνεται και σε προηγούμενο post), δείτε παρακάτω...



Το πολύ πολύ, αν δεν σας αρέσει, αλλάξτε και τη φούσκα :p
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
dj-sofos said:
ξερετε αν μπορω να βαλω του μκ7? εχει νομιζω στα accesories της ford φωτιζομενο.... σαν της m3!!!!

Και του Μκ7 μπαίνει ….(και ο φωτιζόμενος) με μια έξτρα γραμμή για παροχή ρεύματος η οποία μπορεί να τραβηχτεί  από την ασφαλιοθήκη, από την γραμμή που είναι για τα φώτα. Με το που θα ανάβεις τα φώτα θα ανάβει και αυτό.
Στην φούσκα ίσως να χρειαστεί μια μικρή πατέντα για να σταθεροποιηθεί στο κάτω τμήμα του λεβιέ.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread