Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο λεβιεδακι.Γνωριζει κανενας αν υπαρχει εδω σαν ανταλακτικο η μονο απ'εξω το βρισκουμε.Επισης πρεπει να αλλαχτει και η φουσκα η μπαινει σκετο?
http://www.fordpartsuk.com/shop/fiesta_mk6_alluminium_gear_lever_knob_and_gaiter_85.htm

 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Βιδωτο ειναι αλλα δεν ξερω αμα ταιριαζει  στη μαμα φουσκα η πρεπει να παρω το αλλο το δερματινο.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου, οπότε αν έχεις λίγη υπομονή θα σου πω από πρώτο χέρι :)
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
kostg said:
Σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου, οπότε αν έχεις λίγη υπομονή θα σου πω από πρώτο χέρι :)
Kostg τι εγινε κανα νεο?Ηρθε ο λεβιες η ακομα τον περιμενεις?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
O courier ήρθε χθες και έφερε το λεβιεδάκι. Παραθέτω λοιπόν μερικές φωτογραφίες.





Δίπλα δίπλα με τον εργοστασιακό του S



pitbull said:
...Επισης πρεπει να αλλαχτει και η φουσκα η μπαινει σκετο?

To απόγευμα θα δοκιμάσω αν ταιριάζει με τη λαστιχένια (εργοστασιακή) φούσκα. Προσωπικά έχω μία δερμάτινη (με κόκκινες ραφές) και όπως φαίνεται ταιριάζει "γάντι"...
Η ποιότητά του είναι πολύ καλή (Ford rules), με την πρώτη ματιά βέβαια δε σου γεμίζει το μάτι αλλά αν δείτε και τον εργοστασιακό είναι αντίστοιχος, απλά αλλάζει η εμφάνιση.

Κόστος: 35 ευρώ + μεταφορικά
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
o μαμα μου αρεσει πιο πολυ παντως....και αν τον αλλαξεις θελω τον παλιο σου!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εμένα μου αρέσει περισσότερο ο καινούριος που πήρα :p

Άσχετο, Ιάκωβε μπορείς να δεις με τους κωδικούς που φαίνονται στο κουτί, πόσο κοστίζει αυτός ο λεβιές εδώ λιανική;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kostg said:
Εμένα μου αρέσει περισσότερο ο καινούριος που πήρα :p

Άσχετο, Ιάκωβε μπορείς να δεις με τους κωδικούς που φαίνονται στο κουτί, πόσο κοστίζει αυτός ο λεβιές εδώ λιανική;

θα το κοιταξω αυριο και θα σας πω....
ειναι θεμα γουστου αυτο,εμενα μου αρεσει το μαμα
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Εγω αμαμενω περισσοτερες λεπτομερεις για το προιον,αν και πλεον εχουν προκυψει αλλες πρωτεραιοτητες  και εχει περασει σε τριτη μοιρα αυτο.Εμενα Luci αυτο που μου αρεσει και με τραβηξε ειναι τα πλαινα.Πολυ πιο ωραιος απο τον εργοστασιακο μεγια Κωστα.
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
το ιδιο εχει και ο αδερφος μου στο δικο του φιεστα αλλα του ξεκολλησε το αλουμινιο απο το πλαστικο!!!!!!!!!
:-[ :-[ :-[
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
και μενα ξεκολλησε ρε γαμωτο γι αυτο ζαχαρωνω του kostg...

θα ναι απο τις πολλες ροπες που εχει το αμαξι :D
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
m@kro said:
το ιδιο εχει και ο αδερφος μου στο δικο του φιεστα αλλα του ξεκολλησε το αλουμινιο απο το πλαστικο!!!!!!!!!
:-[ :-[ :-[ 

Το καινούριο που πήρα έχει και ο αδελφός σου; Πώς είναι κολλημένο το αλουμίνιο, με ταινία διπλής όψης; Δεν ξανακολλάει δηλαδή;
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Αντε καλα παμε απο σπαμ.Εμενα παντως ειναι απο τους παλιους τους φτωχικους σκετος μαυρος και το πολυ πολυ να μου μεινει ολος στο χερι  :D.Μην φοβασαι Κωστα δεν πιστευω να παιζει κατι τετοιο,μια φορα που επεσε ενας στα χερια μου για λιγο ειδα οτι ειναι αρκετα καλης ποιοτητας και δεν ειναι της πλακας.Τωρα βεβαια δεν ξερω ποσο αγριος εισαι με τις ταχυτητες  :eek: αλλα δεν πιστευω να υπαρξει θεμα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
κωστα ειδα την τιμη και εχει λιανικη 39,78
αρα σε συμφερε να το παρεις απο εδω..... ;)ξερεις εσυ.... ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
I know ;) δεν πειράζει, μικρό το κακό (ένας freddo cappuccino στο vive mar μείον :p )

Έβγαλα και μερικές φωτογραφίες με τη λαστιχένια φούσκα. Ταιριάζει κανονικά χωρίς προβλήματα (για όσους ενδιαφέρονται)...



 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
39,78 ε?Ειδη ψηθηκα μου φαινεται,θα κατσω λιγο ακομα να γινω καλοψημενος.Εχω μια απορια ακομα ειναι μεταλλικος οπως λεει στο αγγλικο site η πλαστικος?Αμα ειναι μεταλλικος θα ψωνισω εναν να δωσω λιγο χρωματακι στο εσωτερικο του οχηματος.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread