Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pirat

New member
Jun 13, 2015
70
1
8
Νέα για την κατανάλωση του μκ6, Αθήνα-Ηγουμενίτσα 4 άτομα με  αποσκευές  470 χιλ. 6 λιτρά/100  με ταχύτητες 90-110 εκτός από τις προσπεράσεις. Αυτό οφείλετε σε αντικατάσταση  θερμοστάτη καθώς ο παλιός έμενε λίγο ανοιχτός και έπεφτε η θερμοκρασία.
 

georgevvds

New member
Apr 26, 2016
69
1
8
39
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
καλησπερα σας
τον τελευταιο καιρο μυριζει εντονα ακαυση βενζινη,πηγα και μετρησα τα καυσαερια και ηταν τρελά,ειναι 10 φορες πανω απο το οριο ολες οι τιμες,εχω βαλει καινουργιο καταλυτη μαμα,νεους αισθητηρες λαμδα και τελικο,το αμαξι εχει κανει ολα τα σερβις και δεν ρεταρει,δεν εχει κανενα θεμα,ο μηχανικος μου ειπε οτι εχει τρελη καταναλωση καυσιμου και οντως του ειπα πως εχει περιπου 10-11 λιτρα στα 100 χιλ.
Εχει γινει και χρονισμος του μοτερ.Σε τι μπορει να οφειλετε η ακαυστη βενζινη και η καταναλωση,ο μηχανικος μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τα μπεκ,εχω κανει 180000 χιλ και δεν εχουν καθαριστει ποτε,μπορει να οφειλετε σε αυτο ή στον maf?
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
georgevvds said:
καλησπερα σας
τον τελευταιο καιρο μυριζει εντονα ακαυση βενζινη,πηγα και μετρησα τα καυσαερια και ηταν τρελά,ειναι 10 φορες πανω απο το οριο ολες οι τιμες,εχω βαλει καινουργιο καταλυτη μαμα,νεους αισθητηρες λαμδα και τελικο,το αμαξι εχει κανει ολα τα σερβις και δεν ρεταρει,δεν εχει κανενα θεμα,ο μηχανικος μου ειπε οτι εχει τρελη καταναλωση καυσιμου και οντως του ειπα πως εχει περιπου 10-11 λιτρα στα 100 χιλ.
Εχει γινει και χρονισμος του μοτερ.Σε τι μπορει να οφειλετε η ακαυστη βενζινη και η καταναλωση,ο μηχανικος μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τα μπεκ,εχω κανει 180000 χιλ και δεν εχουν καθαριστει ποτε,μπορει να οφειλετε σε αυτο ή στον maf?
εχουν χασει δοντι στον ιμαντα χρονισμου οταν εκαναν χρονισμο στο μοτερ
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
georgevvds said:
καλησπερα σας
τον τελευταιο καιρο μυριζει εντονα ακαυση βενζινη,πηγα και μετρησα τα καυσαερια και ηταν τρελά,ειναι 10 φορες πανω απο το οριο ολες οι τιμες,εχω βαλει καινουργιο καταλυτη μαμα,νεους αισθητηρες λαμδα και τελικο,το αμαξι εχει κανει ολα τα σερβις και δεν ρεταρει,δεν εχει κανενα θεμα,ο μηχανικος μου ειπε οτι εχει τρελη καταναλωση καυσιμου και οντως του ειπα πως εχει περιπου 10-11 λιτρα στα 100 χιλ.
Εχει γινει και χρονισμος του μοτερ.Σε τι μπορει να οφειλετε η ακαυστη βενζινη και η καταναλωση,ο μηχανικος μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τα μπεκ,εχω κανει 180000 χιλ και δεν εχουν καθαριστει ποτε,μπορει να οφειλετε σε αυτο ή στον maf?
οπως λεει και ο γιαννης φαινεται οτι δεν το εκαναν καλο χρονισμο στο mk6 για να γινει η αλλαγη ιμαντα πρεπει αναγκαστικα να βγει το καπακι των βαλβιδων για να κλειδωσουν οι εκκεντροφοροι οπου βαζουν μια λαμα μετα πρεπει να βγει η μιζα για να μπει ενα τ καπως αποτι θυμαμαι και απο πισω απο τον στροφαλο πρεπει να μπει μια βιδα για να κλειδωσει αμα δεν τα καναν αυτα τοτε πειραματιζοντουσαν  βιαζοντουσαν η δεν ηξεραν τι εκαναν παρακολουθουσες την αλλαγη του ιμαντα?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread