Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Πας και αγοραζεις ντουι...Κι εγω αυτο εκανα.... ;)  Αν διαβασεις σε παλιοτερα ποστ θα δεις τι χρειαζεσαι γι αυτη την διαδικασια...Εγω με 9 ευρω καθαρισα και δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι σημερα... ;)
 

Mormagor

New member
Mar 28, 2011
53
0
0
Παιδια εγω εχω το titanium που τα είχε τα λαμπάκια απο την αρχή. Μάλλον για αυτην την εκδοση προοριζονται.
Σκεφτομαι να τα βάψω στο ίδιο χρώμα (κοκκινοειδές) με το ambient light που εχει γενικα το αμαξι. (Ξερετε, αυτο πανω απο το ντουλαπακι, κατω απο τον ελεγχο κλιματιστικου) Θα είναι πιο οραίο ή θα καγκουρωθει εντελώς το αμάξι? Το έχει κάνει κανεις άλλος? Θα ήθελα τη γνώμη σας :)

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1304533701[/time]
Mormagor said:
Παιδια εγω εχω το titanium που τα είχε τα λαμπάκια απο την αρχή. Μάλλον για αυτην την εκδοση προοριζονται.
Σκεφτομαι να τα βάψω στο ίδιο χρώμα (κοκκινοειδές) με το ambient light που εχει γενικα το αμαξι. (Ξερετε, αυτο πανω απο το ντουλαπακι, κατω απο τον ελεγχο κλιματιστικου) Θα είναι πιο οραίο ή θα καγκουρωθει εντελώς το αμάξι? Το έχει κάνει κανεις άλλος? Θα ήθελα τη γνώμη σας :)
Να προσθέσω οτι οι λαμπες της μαμας ειναι πυρακτώσεως και όχι led
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #64
τοτε φιλε δεν χρειαζεται βαψημο αλλα αντικατασταση με led!!!υπαρχουν σε κοκκινο χρωμα,μπορεις απλα να παρεις ενα σετ με 10€ να δεις εαν σου αρεσουν και εαν οχι βαζεις τις παλιες!!!

αλλα μιας και ρωτησες την γνωμη μας εγω πιστευω οτι θα πηγαινουν με τον υπολοιπο φωτισμο!
 

Mormagor

New member
Mar 28, 2011
53
0
0
nos7 said:
τοτε φιλε δεν χρειαζεται βαψημο αλλα αντικατασταση με led!!!υπαρχουν σε κοκκινο χρωμα,μπορεις απλα να παρεις ενα σετ με 10€ να δεις εαν σου αρεσουν και εαν οχι βαζεις τις παλιες!!!

αλλα μιας και ρωτησες την γνωμη μας εγω πιστευω οτι θα πηγαινουν με τον υπολοιπο φωτισμο!
Που μπορώ να τα βρώ? Απλά σε μαγαζί με ηλεκτρικά ή στην αντιπροσωπεία? Πρέπει να είναι και ειδικά για να μη βγάζει σφάλματα το can-bus έτσι?
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Mormagor said:
Που μπορώ να τα βρώ? Απλά σε μαγαζί με ηλεκτρικά ή στην αντιπροσωπεία? Πρέπει να είναι και ειδικά για να μη βγάζει σφάλματα το can-bus έτσι?
δεν νομιζω να εχεις προβλημα για το καν μπας.. σε μαγαζια με αξεσουαρ αυτοκινητων θα βρεις!!
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
kostg said:
Αν το αυτοκίνητό σου έχει τα ντουί, απλά βάζεις τα λαμπάκια και ανάβουν αμέσως ;)

Αυτο εκανα εγω! Πεταξα 2 μπλε 6αρια ledακια στα ετοιμα ντουι κ εγινε σαν UFO...  :D
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
εσκυψα κατω απο τον συνοδηγο για να δω αν εχει ντουι αλλα ειχε ενα πλαστικο και ειπα να μην βαλω χερι σημερα...πηγα και στην θεση του οδηγου...εσκυψα να δω...κοιταγα...κοιταγα...αλλα...δεν ειδα κατι!θα ξανακοιταξω ομως μηπως το βρω...
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αν δεν φαινεται κατι, τοτε μαλλον δεν εχεις ντουι.. Δεν ξερω παντως αν υπαρχουν οι καλωδιωσεις..
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
παιδια και οι καλωδιωσεις και τα ντουι να μην υπαρχουν σιγουρα θα υπαρχουν οι τρυπες για το ντουι....Ετσι ηταν και σε μενα....
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Αποκλειεται να μην εχει τις βασεις και τις τρυπες... Ετσι ειναι και το δικο μου, αλλα δυστυχως χωρις καλωδιωσεις...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Επειδή άλλαξα πατάκια και θέλω να τα προσέχει ο συνοδηγός όταν μπαίνει αποφάσισα να κάνω και εγώ αυτή τη μόντα ;D μόνο που υπάρχει ένα πολύ μικρό προβληματάκι....ντουί που μπορώ να βρω?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μαριε εγω τα πηρα απο την Θηβων πανω...Το μαγαζι ειναι στον δρομο που στριβουν τα 802-803-845 κτλ για να πανε Λιμανι(δεν θυμαμαι πως λεγεται η οδος....)Με το που στριψεις θα το δεις...Ειναι ενα γωνιακο...Για να σε κατατοπισω περισσοτερο ειναι στην γωνια που εχει το μαγαζι του ο πανος....Πηρα 4 μετρα καλωδιο,2 ντουι και τα λαμπακια 9 ευρω...Εκτος αν θες να παρεις LED..... ;)
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Δημήτρη και Αντρίκο σας ευχαριστώ  ;D για να κάνουμε μια επίσκεψη και από εκεί αύριο  tease
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Δεν ειναι ο Δονας...Ειναι το αλλο που ειναι διπλα....Το ειχε ενας κυριος μεγαλος σχετικα σε ηλικια... ;) Αντρεα δεν ξερω πως λεγεται η οδος....
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Και από σήμερα έχω και γω  ;D ας είναι καλά ο Αντρίκος που έκανε τις ενώσεις  :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread