Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
akridas07 said:
Αυτός που ρώτησα δεν ήταν αντιπροσωπία.

Κάτσε να πειραματιστώ στο δικό μου και αν είναι φτιάχνουμε μαζί και το δικό σου (αν θες) ;)
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #23
ΠΟΣΟ??????? 3000 ευρω?? τι ακουνε τα αυτακια μου??πλεξουδες???ταμπλο κατω???ΕΛΕΟΣ

Ρε παιδια ενα +12ν περνεις απο την ασφαλιοθηκη και μια γειωση και εισαι κοπλε....Θελεται και ακομα πιο απλο τροπο??παρτε ρευμα απο την πλαφονιερα και κατεβαστε το κατω χημα ενα καλωδιο!!

αυτα ακουει ο nicola Tesla και τριζουν τα κοκκαλα του...το κανανε επιστημη το να βαλουμε ενα LED!!!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #25
ποιο ρε νικολα απο που θα αναβει??αμα παρεις ρευμα απο την πλαφονιερα θα αναβει μαζι με την πλαφονιερα μολις ανοιξεις τις πορτες οπως κανει το δικο μου(που τα εχει απο μαμα) και μετα που χαμηλονει σιγα-σιγα ο φωτισμος τις πλαφονιερας θα χαμηλωνουν και αυτα....ΕΚΤΟΣ και αμα θελεις να τα αναβει μονιμα(σαν εφε) ακολουθεις την πρωτη προταση μου και ανδιαμεσα παρεμβαλεις εναν διακοπτη...!!!απλο?
 

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
αμα πάς σε ηλεκτρολόγο να μην πάρει 30-40 ευρώ που θ ασχοληθεί?έξτρα τ led,είναι εύκολο να τα περάσεις μόνος πάντως,βρές led απο ebay κ μπορείς να πάρεις ρεύμα απο τον αναπτήρα,πρέπει να ξηλώσεις λίγο την κονσόλα όμως εκεί στον αναπτήρα
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
παιδια πιστευω οτι εχετε ξεφυγει....
ειναι απλα τα κοστη,οπως ειπε ο chris40
πηγαινετε σε εναν ηλεκτρολογο της γειτονιας σας και θα  σας τα φτιαξει,ειναι πολυ ευκολο
 

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
όταν λέω led κάτι τέτοιο εννοώ led tube δηλαδή http://cgi.ebay.com/20-LED-Tube-Light-30-Surface-Mount-Ultra-Warm-White-/220715377433?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3363a96319#ht_3291wt_1139
 

Mairiliz

Pro Member
May 10, 2010
322
0
0
36
Πατρα
chris40 said:
όταν λέω led κάτι τέτοιο εννοώ led tube δηλαδή http://cgi.ebay.com/20-LED-Tube-Light-30-Surface-Mount-Ultra-Warm-White-/220715377433?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3363a96319#ht_3291wt_1139
Κατι τετοιο περιπου εχω βαλει και εγω στου συνοδηγου και οδηγου δεν ξερω ομως αν ειναι απο το e-bay δωρο μου τις ειχαν κανει, και ειναι συνδεδεμενα με το διακοπτη απο τα φωτα. Πηγα σε εναν ηλεκτρολογο, ενα τεταρτο υποθεση περιπου,μεχρι να τα στερεωσει κιολας το πολυ μιση ωρα δουλεια.Τα εχω ενα χρονο σχεδον!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
grg019 said:
Μολις γυρισα απο την αντιπροσωπεια! Ραντεβου την αλλη βδομαδα με ηλεκτρολογο γτ θα χρειαστει καλωδιο τελικα!! Ε και μια που θα βαλει χερι ο ηλεκτρολογος του ειπα να βαλει και φωτισμο στα ποδια οδηγου συνοδηγου!!!! (Να σαι καλα φιλε μου Nos7 με την ιδεα που μου εδωσες!!!! Παω και γω για λευκο φωτισμο)
Αρα σου ειπαν οτι γινεται να βαλεις τον κρυφο φωτισμο στα ποδια????Σου ειπαν αν εχει αναμονη η αν θα κανουν πατεντα..???
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #34
Ρε Βουτς αφου τα εχουμε πει και απο κοντα!!!Και αναμονη να μην εχει περνεις ρευμα απο την πλαφονιερα :Ρ
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Ασχετο αλλα διαβαζοντας τα παραπανω, τελικα επρεπε να προσεχω περισσοτερο στη Φυσικη στη 2α Λυκειου :D :D
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
nos7 said:
Ρε Βουτς αφου τα εχουμε πει και απο κοντα!!!Και αναμονη να μην εχει περνεις ρευμα απο την πλαφονιερα :Ρ

Στην ford Που ειχα βρει εναν ηλεκτρολογο μου ειχε πει οτι πρεπει να το παω να δουμε αν εχει αναμονη γιατι απο την πλαφονιερα θα υπαρχει προβλημα...Γι αυτο το λεω...Εγω παντως αν θελετε γινομαι πειραμα να το δοκιμασουμε με την πλαφονιερα....
 
  • Like
Αντιδράσεις: yiannis

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Γιατι δεν παιρνεις ρευμα απο τον αναπτηρα του αυτοκινητου,βαζοντας και ενα διακοπτακι αμα θες να τα αναβεις οποτε σ'αρεσει?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ηθελα να το κανω ακριβως οπως του sport...Κυκλοφορουν πολλες ιδεες γι αυτο τον λογο...Θελω να ανοιγοκλεινει αναλογα με την πλαφονιερα... ;)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αρα σου ειπαν οτι γινεται να βαλεις τον κρυφο φωτισμο στα ποδια????Σου ειπαν αν εχει αναμονη η αν θα κανουν πατεντα..???

Πατεντα θα κανει σιγουρο αυτο! περισσοτερα θα ξερω την αλλη πεμπτη που θα το εχω κιολας. Θα ενημερωσω

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1295635185[/time]
vouts said:
Ηθελα να το κανω ακριβως οπως του sport...Κυκλοφορουν πολλες ιδεες γι αυτο τον λογο...Θελω να ανοιγοκλεινει αναλογα με την πλαφονιερα... ;)
ετσι ακριβως θα ειναι θα αναβει και θα σβηνει με την πλαφονιερα οταν αγοιγουν οι πορτες
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
Παιδια ειναι πανευκολο... το εφτιαξα και εγω μονος μου... ;D
πηρα ρευμα απο την πλαφονιερα,

τραβηξα ενα καλωδιο απο την οροφη, μετα απο την κολωνα,

και υστερα κατω απο τα ποδια του συνοδηγου
.
Εκει τοποθετησα ενα ντουι για λαμπτηρα led και υστερα με μια γεφυρωση αλλο ενα καλωδιο στα ποδια του οδηγου. Μπηκε και εκει ενα ντουι, τοποθετηθηκαν και οι λαμπτηρες......και τωρα απλα ειναι τελειο. ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread