Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πιάνουν τα χέρια σου δηλαδή  :)

Πολύ ωραία μόντα, μου αρέσει! Mε γειες  ;)
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Ωραιος ο ratatui!πολυ καλη δουλεια,σκεφτομαι να το κανω και γω,θα δουμε!!!
 

antre

Member
Jun 24, 2010
202
0
0
40
athina
πολυ ωραιο ratatui...μπραβο!! Και αφου πιανουν τα χερια σου να σε εχουμε στα υποψιν...... giggle giggle
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Ratatui μετα απο αυτη τη μοντα τριζει τιποτα απο κει που περασες το καλωδιο???
Ειναι παρα πολυ ωραιος ο φωτισμος!!! Μπραβοοο!!! ok234
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
scorpion said:
μεγειες μεγειες,τα σπανε....
αντε να δω εγω,ποτε θα μου φτιαξουν το λαμπακι μου :( :( :(

Θύμισέ το μου ρε, αλλά όχι ακατάλληλη στιγμή...
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
Focusman said:
Ratatui μετα απο αυτη τη μοντα τριζει τιποτα απο κει που περασες το καλωδιο???
Ειναι παρα πολυ ωραιος ο φωτισμος!!! Μπραβοοο!!! ok234
ευχαριστω focusman.Τιποτα δεν τριζει ,δεν υπαρχει και λογος να γινεται κατι τετoιο...
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ζηλεψα και το εκανα κι εγω αυτο...Πραγματικα ειναι πολυ ευκολο...Βεβαια με βοηθησε ο ratatui σαν ολη ιδεα,Και με βοηθησε και ο nos7 δια τηλεφωνου για τις ενωσεις...Τελικα κυριε μιχαλη δουλεψε και δεν το εκαψα...Παντως περισσοτερη ωρα μου πηρε να κρυψω το καλωδιο παρα ολη η ιστορια...Το κοστος ολης της δουλειας μου πηγε στα 9 ευρω και πηρα:2 ντουι,κατι σαν κλεμμες,4 μετρα καλωδιο,και λαμπακια κανονικα(οχι led) στο χρωμα του παγου...Το μονο ασχημο στην ιστορια ολη ειναι οτι εσπασα ενα δοντακι απο το καπακι του λεβιε...Αλλα δεν μου δημιουργησε προβλημα...


Εχω ομως ερωτηση...Μπορουμε να κανουμε αλλη μια γεφυρωση ουτως ωστε να αναβουν και οταν ανοιγει η πορτα κτλ,και οταν το βαζουμε απο το μπουτον να ειναι μονιμα αναμενο??
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #55
βουτς, εγω σου το ελεγα οτι ειναι ευκολο και γινεται.... ;)

οσο για αυτο που ρωτας ειναι λιγο δυσκολο γιατι αμα παρεις απο την πλαφονιερα το 12volt που σου αναβει πλαφονιερα ΜΟΝΙΜΑ(και οχι με της πορτες) και το βαλεις με ενα διακοπτη κατευθειαν στα ντουι σου μολις ανοιγεις το μπουτον θα σου αναβουν ναι με τα φωτα στα ποδια ΑΛΛΑ θα εχεις και επιστροφη ρευματος με αποτελεσμα να σου ανοιγει και η πλαφονιερα.....
για να αποφυγεις κατι τετοιο προς το παρων μου ερχονται 2 λυσεις στο μυαλο...1)ή βαζεις 2 διοδους μετα το μπουτον και πριν τα ντουι για να μην σου επιστρεφει το +12volt ή αυτο που θα εκανα εκανα και εγω 2) θα εδεινα αλλα 9 ευρω και θα τραβαγα αλλη μια γραμμη με 12volt ΜΟΝΙΜΑ και θα εβαζα 2 ακομα ντουι με ενα μπουτον και ΑΜΑ γουστραρω εχω αλλο φως μολις ανοιγω την πορτα ΠΧ λευκο και αλλο μολις ανοιγω το μπουτον ΠΧ μπλε....!!! ;)

Y.Γ το ΜΟΝΙΜΑ 12volt μπορεις να το παρεις και απο την τροφοδοσια του αναπτηρα για να μην κρυβεις παλι καλωδια ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
nos7 said:
βουτς, εγω σου το ελεγα οτι ειναι ευκολο και γινεται.... ;)

οσο για αυτο που ρωτας ειναι λιγο δυσκολο γιατι αμα παρεις απο την πλαφονιερα το 12volt που σου αναβει πλαφονιερα ΜΟΝΙΜΑ(και οχι με της πορτες) και το βαλεις με ενα διακοπτη κατευθειαν στα ντουι σου μολις ανοιγεις το μπουτον θα σου αναβουν ναι με τα φωτα στα ποδια ΑΛΛΑ θα εχεις και επιστροφη ρευματος με αποτελεσμα να σου ανοιγει και η πλαφονιερα.....
για να αποφυγεις κατι τετοιο προς το παρων μου ερχονται 2 λυσεις στο μυαλο...1)ή βαζεις 2 διοδους μετα το μπουτον και πριν τα ντουι για να μην σου επιστρεφει το +12volt ή αυτο που θα εκανα εκανα και εγω 2) θα εδεινα αλλα 9 ευρω και θα τραβαγα αλλη μια γραμμη με 12volt ΜΟΝΙΜΑ και θα εβαζα 2 ακομα ντουι με ενα μπουτον και ΑΜΑ γουστραρω εχω αλλο φως μολις ανοιγω την πορτα ΠΧ λευκο και αλλο μολις ανοιγω το μπουτον ΠΧ μπλε....!!! ;)

Y.Γ το ΜΟΝΙΜΑ 12volt μπορεις να το παρεις και απο την τροφοδοσια του αναπτηρα για να μην κρυβεις παλι καλωδια ;)

Εγώ θα έβαζα διπλό διακόπτη (με τρεις θέσεις εννοώ). Στο μέσο σβηστά, στη μία άκρη παίρνει 12 volt μόνιμα και στην άλλη άκρη παίρνει ρεύμα από την πλαφονιέρα και ανάβει μαζί με τις πόρτες ;)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
IMG_0729.jpg

IMG_0734.jpg
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν το αυτοκίνητό σου έχει τα ντουί, απλά βάζεις τα λαμπάκια και ανάβουν αμέσως ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread