Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
ευχαριστώ,επειδή θα φτιάξω και το τούτου ενός φίλου μπορεί να χρειαστω, αλλα όταν έρθει εκείνη η ώρα θα σου πω
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εγώ από την φωτογραφία το βλέπω έντονο.
εσένα μπορεί να μην σε ενοχλεί,Βασίλη απλά την άποψή μου λέω
Ντιμερ υπάρχουν...πιστεύω στην πορεία θα το βάλεις γιατί θα σε κουράσει
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Εμένα που είναι ήδη τοποθετημένα τα φώτα  το μόνο που έχω να κάνω είναι να τα αντικαταστήσω με led?
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #206
θοδωρη σε οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρολογικα ή ηχοσυστηματα αυτοκινητων μπορεις να τα βρεις και πρεπει να κοστιζουν γυρω στα 15€ και μπορει και λιγοτερο!!!
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
εγω πάντως έβαλα λεντοταινεια, αν δε κάνω λάθος με 8 ευρο το μετρο αλλα υπάρχει και super-bright light που νομίζω παει πιο πάνω η τιμή.
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #208
Συγκεκριμενα υπαρχουν η νορμαλ λεντοταινιες με 7,7 watt που κανουν οσο ειπες δλδ γυρω στα 8€ το μετρο και οι 14watt που εχουν λιγοτερο απο 15€ το μετρο....εγω εχω βαλει τις δευτερες και παιζω με dimmerακι και τα φερνω οσο θελω να φωτηζουν ...
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
ξέρεις αν οι 14w βγαίνουν και σε χρώματα; γιατί ήθελα και εγω να βάλω ντιμερακι αλλα δε χρειάστηκε, μάλλον θα έχω βάλει τις μικρές.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Βγαίνουν σε RGB και με κατάλληλο controller βγάζεις ότι χρώμα θέλεις και κάνεις και dimming. Eπίσης βγαίνουν και σε λευκό ψυχρό, λευκό θερμό, κόκκινο, πράσινο και μπλε...
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Καλησπέρα παιδιά ...σκέφτομαι να αλλάξω τα άσπρα ledakia που είναι για τον φωτισμό στα πόδια με κόκκινα και επίσης να βάλω μια κόκκινη ledoseira πάνω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού ...
Να βάλω και 2 ledo σειρές κάτω από τα καθίσματα του οδηγού και συνοδηγού για φωτισμό για όσους κάθονται πίσω.
Επίσης στο port pagaz να συνδέσω άλλη 1 ledo ταινία στην λάμπα που είδη υπάρχει έτσι ώστε να ανεβούν μαζί όταν ανοίγω την πόρτα για extra φωτισμό :D
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Περιμενουμε και αποτελεσματα. Σιγουρα θα δειξει διαφορετικο
 

tolhs84

New member
Nov 15, 2012
68
0
0
39
ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ
παιδια εχω μπλε λεντακια καμπινας κ ποδιων στο MK7 κ τα σπαει μαζι με τον κοκκινο κρυφο φωτισμο που εχει. το συνιστω  ok234
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
το μονο που θα ανάβει μόνιμα αλλα πολύ ελαφρώς θα είναι η ledo σειρά πάνω από το ντουλαπάκι ... :p απλά για να δένει με τον υπόλοιπο κόκκινο φωτισμό... σε οδηγό συνοδηγό θα ανάβουν στο κλείδωμα ξεκλείδωμα...και οι ledoseires στα καθίσματα από κάτω θα ανεβούν όταν θέλω με ένα κουμπάκι .
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #217
tolhs84 said:
παιδια εχω μπλε λεντακια καμπινας κ ποδιων στο MK7 κ τα σπαει μαζι με τον κοκκινο κρυφο φωτισμο που εχει. το συνιστω  ok234

μιας και σου αρεσει ο μπλε φωτισμος ριξε μια ματια εδω Τολη ;) http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=81.30
 
Feb 21, 2013
79
0
0
nos7 said:
Σε μερικα Μκ7 SPORT υπαρχει απο το εργοστασιο κρυφος φωτισμος στο χορο για τα ποδια του οδηγου και του συνοδηγου....υπαρχει ηδη το ντουί αλλα δεν εχουν βαλει λαμπακια

τα ντουι ειναι σημαδεμενα με κοκκινο κυκλο στις φοτο



το αποτελεσμα ειναι καπως ετσι με λευκα LED που εχω βαλει εγω



τα λαμπακια που μπαινουν στα ντουι ειναι τα ιδια με αυτα που εχουμε και στην πινακιδα μας  και στα φωτα θεσεως(w5w)

αναβουν οταν σβησουμε την μηχανη μας,οταν ανοιξουμε καποια πορτα και μολις βαλουμε μπρωστα ή κλειδωσουμε το αμαξι αρχιζει και χαμηλωνει ο φωτισμος μεχρι που σβηνουν τελειως...δλδ δουλευουν οπως η πλαφονιερα μας!!!!
εγώ δυστηχως έψαξα αλλά δεν το έχει το ντουί!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Παναγιωτη εχεις την Sport Εκδοση και δεν εχει ντουι; Σιγουρα εψαξες καλα;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread