Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

katsikaki

Hero Member
Rookie
Jan 15, 2013
20
0
0
πάρα πολύ ωραία!!!!!!!! αγόρασα αυτά τα δύο και όταν έρθουν και τα τοποθετήσω θα ενημερώσω:
http://www.ebay.co.uk/itm/20-x-T10-5050-SMD-5-LED-Wedge-Tail-Car-white-Light-Bulb-194-168-W5W-12V-HOT-NEW-/111020287609?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19d9532679
http://www.ebay.co.uk/itm/20-x-T10-5050-SMD-5-LED-Wedge-Tail-Car-Blue-Light-Bulb-194-168-W5W-12V-HOT-NEW-/140923321113?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20cfaf3b19http://www.ebay.co.uk/itm/20-x-T10-5050-SMD-5-LED-Wedge-Tail-Car-Blue-Light-Bulb-194-168-W5W-12V-HOT-NEW-/140923321113?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20cfaf3b19

σας ευχαριστώ και πάλι!!!
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Πριν απο λιγο τραβηξα γραμμες και μπηκε ο φωτισμος στα ποδια οδηγου-συνοδηγου..Φωτο δεν εχω ακομα...
Τελικα ειναι πολυ ευκολο,δεν το περιμενα,αλλα εχω ενα θεμα...
Οταν το αμαξι ειναι εν κινηση και αναψουμε τη πλαφονιερα τα φωτα στα ποδια αναβουν?
Γιατι εμενα δεν αναβουν..
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
οχι φιλε μου δε νομιζω τουλααχιστον εν κινησει παντα.
 

toxicity281

New member
Mar 28, 2013
77
0
0
36
Λαρισα
vasilisfiesta said:
Πριν απο λιγο τραβηξα γραμμες και μπηκε ο φωτισμος στα ποδια οδηγου-συνοδηγου..Φωτο δεν εχω ακομα...
Τελικα ειναι πολυ ευκολο,δεν το περιμενα,αλλα εχω ενα θεμα...
Οταν το αμαξι ειναι εν κινηση και αναψουμε τη πλαφονιερα τα φωτα στα ποδια αναβουν?
Γιατι εμενα δεν αναβουν..

Γραμμες τραβηξες με βαση τον οδηγο που εχω ανεβασει εγω? Αν οχι, απο που τραβηξες ρευμα?
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
toxicity απαντησα στον vasilis fiesta με γνωμονα τη δικια μου συνδεση που εγινε μεσω της μια απ τις δυο 16πολικες φισες που εχουμε στα ποδια του συνοδηγου.
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
toxicity οχι καμια σχεση,καλα εκανες και ενδιαφερθηκες γιατι κι εγω δε ξερω την συνδεσμολογια του..
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
toxicity281 said:
Γραμμες τραβηξες με βαση τον οδηγο που εχω ανεβασει εγω? Αν οχι, απο που τραβηξες ρευμα?
Απο την πλαφονιερα πηρα ρευμα και κατεβασα το καλωδιο απο την κωλονα του οδηγου..
 

toxicity281

New member
Mar 28, 2013
77
0
0
36
Λαρισα
Δε ξερω τι μπορει να παει στραβα!! Η πλαφονιερα αναβει εν κινηση και τα φωτα οχι?? Σταματημενο τι κανει? Γενικα ποτε δουλευει η πλαφονιερα και ποτε ο φωτισμος? Ισως δεν εκανες ολοκληρο το κυκλωμα! Μονο + εδωσες η εβαλες και το - στην πλαφονιερα? Απο το ντουι η απο τα καλωδια της πλαφονιερας πηρες?
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Αν ανοίξεις την πόρτα εν κινήσει,τότε ανάβουν;;
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Παιδια συγνωμη αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα.. :)
Λοιπον,πηρα ρευμα απο τη πλαφονιερα απο τα καλωδια και το συνδεσα στα ντουι..
Τα φωτα στα ποδια αναβουν οταν μπαινω στο αμαξι,οταν σβησω τη μηχανη και οταν ανοιξει καποια πορτα.
Εν κινηση αν αναψω τη πλαφονιερα αναβει κανονικα αλλα τα φωτα στα ποδια δεν αναβουν..η και σβηστο να ειναι το αμαξι..
Δλδ το κουμπι της πλαφονιερας δεν ''συνεργαζεται'' ποτε με τα φωτα των ποδιων..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλα κανει και δε συνεργαζεται Βασιλη, χρειαζεται επιπλεον διακοπτη της αρεσκιας σου και λιγο διαφορετικη καλωδιωση προκειμενου να λειτουργησει με τον τροπο που θελεις. Οποτε στην παρουσα φαση ειναι ανεφικτο αυτο που ζητας.
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Μα έχεις πετύχει το επιθυμητό αν δεν κάνω λάθος...δεν χρειάζεται κάτι κατ εμέ...
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Κωστα δεν ηθελα κατι αλλο,απλα νομιζα οτι θα λειτουργει ακριβως οπως η πλαφονιερα!
Ειναι παρα πολυ ομορφο το αποτελεσμα και οποιος δεν το εχει κανει,να το κανει,ειναι πολυ ευκολο και ειναι μολις 1 ωρα δουλεια και αξιζει πιστευω!
Οποιος χρειαστει κατι εδω ειμαστε τωρα που πηραμε τον αερα..



@Θα βαλω και στο πορτ μπαγκαζ εξτρα φωτισμο τωρα που πηρα φορα... craz
 

toxicity281

New member
Mar 28, 2013
77
0
0
36
Λαρισα
Φίλε μου όπως σου είπα και πιο πάνω έχω γράψει έναν οδηγό γι'αυτό! Κοίταξε τον και θα δεις τι πρέπει να κανείς για να ακολουθούν την πλαφόνιερα!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #256
Bασιλη καλοριζικα να ειναι!!!τι χρωμα εβαλες να αναβουν οταν ανοιγεις την πορτα?οντως ειναι σχετικα ευκολο ;) οτιδηποτε χρειαστεις ξερεις που θα με βρεις ;)
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
toxicity281 said:
Φίλε μου όπως σου είπα και πιο πάνω έχω γράψει έναν οδηγό γι'αυτό! Κοίταξε τον και θα δεις τι πρέπει να κανείς για να ακολουθούν την πλαφόνιερα!
Φιλε μου τον διαβασα τον οδηγο(που ειναι τελειως,μπραβο ok234)αλλα θα το αφησω οπως ειναι.Σ'ευχαριστω!

nos7 said:
Bασιλη καλοριζικα να ειναι!!!τι χρωμα εβαλες να αναβουν οταν ανοιγεις την πορτα?οντως ειναι σχετικα ευκολο ;) οτιδηποτε χρειαστεις ξερεις που θα με βρεις ;)
Ευχαριστω Μιχαλη,εβαλα λαμπες τυπου led,να το πω ετσι,δλδ ειναι σαν τις μαμα w5w αλλα ειναι βαμμενες μπλε!
Ειναι μια χαρα ετσι,τις ειχα προχειρες και δεν αγορασα αλλες.
Χτες το απογευμα εβαλα και στο πορτ μπαγκαζ εξτρα φωτισμο με ledοσειρα..
Αγορασα:
1 μετρο λεντοσειρα,2 μετρα καλωδιο διπλο,2 κλιπς για να δωσω ρευμα στη λεντοσειρα και πληρωσα 7 ευρω.
Το αποτελεσμα ειναι φοβερο με μολις 15 λεπτα δουλειας!
Θα ανεβασω φωτο αυριο..
 

katsikaki

Hero Member
Rookie
Jan 15, 2013
20
0
0
παιδιά σήμερα μου ήρθαν τα λαμπάκια!!! έβαλα στην πινακίδα και στο πορτ-παγκάζ!!! από εκεί και πέρα δεν μπορούσα να βρω το ντουί για τον κρυφό φωτισμό... δεν προσπάθησα και πολύ βέβαια γιατί βαρούσε άγρια ο ήλιος οπότε θα ξαναπροσπαθήσω το απόγευμα...
λέω να βάλω και στα φώτα μπροστά σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=2
 

katsikaki

Hero Member
Rookie
Jan 15, 2013
20
0
0
ενημέρωση:
έβαλα led στα φωτάκια των headlights αλλά δεν κατάφερα τον κρυφό φωτισμό και αυτό επειδή το αυτοκίνητο μου δεν έχει τελικά αναμονές!!!
έχει βάλει κάποιος τις αναμονές για να μου πει που έγινε η δουλειά, πόσο στοίχισε και από που παίρνουν ρεύμα?
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Φιλε αν δεν κάνω λάθος στο ίδιο θέμα που είμαστε τώρα αν πας στην 4h  σελίδα έχει έναν μικρό οδηγό πως το έκανε ένα παιδί που δεν είχε αναμονές ... ελπίζω να βοήθησα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread