Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
δε ξέρω, δε φαίνεται άσχημο αλλα λευκό;ήμουν πάντα λίγο κατα του λευκού,μάλλον πρέπει να το δω απο κοντά.. και απο τιμή;
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αγορασα μονο λεντοταινια και λεντακια να πληρωσα για ολα ενα 20αρικο
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
grg019 μου αρέσει πολύ...έκανες την νύχτα μέρα...


darvil ,κόκκινο έχει βάλει η lucifer,εγώ το έχω δει το αμάξι της από κοντά και αν το έχεις αναμμένο συνέχεια,θα είναι πολύ κουραστικό
το λευκό θα είναι πιο ωραίο και ταιριάζει πιο πολύ από το μπλε
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
ναι αλλα το λευκό συνέχεια δε θα κουράζει; ασε που θα φαίνεται χωρίς άποψη(χαχα αυτή είναι η γνώμη μου για το λευκό,και κάπως έτσι ξεκινάει η κόντρα λευκό/ενχρωμο)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Σκεφτεσαι να το εχεις συνεχεια αναμμενο ή να αναβει με το ανοιγμα των πορτων;

ευχαριστω Ιακωβε  redface
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
βασικά το σκεφτόμουν για μόνιμα γιατι όταν ανοίγει η πόρτα δε με νοιάζει,απλά ειχα βάλει μπλε φως στο προηγούμενο αμάξι και μου άρεσε αλλα δε ξέρω αν ταιριάζει τώρα,κατα πάσα πιθανότητα αυριο που θα το πάω σε μαγαζί θα βάλω θα βάλω η λευκό(λίγο να μπλεδιζει) η κόκκινο,βασικά και μια άλλη άκυρη ερώτηση dimmer παίζει να μπορέσω να βάλω;
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εννοεις για να μπορεις να αλλαζεις χρωματα η να ρυθμιζεις φωτεινοτητα; μονιμα αναμμενο μηπως θα σε κουραζει;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Darvil said:
βασικά και μια άλλη άκυρη ερώτηση dimmer παίζει να μπορέσω να βάλω;
δες τότε το δικό μου που έχει ντιμερ και θα αλλάξεις άποψη
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
grg019 said:
Εννοεις για να μπορεις να αλλαζεις χρωματα η να ρυθμιζεις φωτεινοτητα; μονιμα αναμμενο μηπως θα σε κουραζει;
χρωμα όχι δε θα ήθελα να αλαζει απλά σκέφτηκα το dimmer για να την ένταση αν με κουράζει να το χαμηλωνω
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #192
Σε σειρα με το ντιμερακι μπορεις να βαλεις και εναν διακοπτη 3 θεσεων ( η πρωτη σκαλα να ειναι το 0 και να μην αναβουν καθολου- σε περιεργες περιπτωσης που δεν θελεις καθολου φωτησμο,στην πρωτη σκαλα μπορεις να παρεις ρευμα απο την πλαφονιερα και να αναβουν με το που ανοιγεις την πορτα και να σβηνουν σταδιακα μολις κλεισεις την πορτα-ιδια λειτουργεια με την πλαφονιερα δλδ και η δευτερη σκαλα να αναβουν μαζι με τα φωτα σου μονιμα...) και ετσι λυνεις το προβλημα που εχεις με το τι να διαλεξεις  σε
λειτουργεια....;-)

Ενημερωτικα εαν θελεις να το εξηγησεις καλυτερα στον ηλεκτρολογο σου ο διακοπτης ονομαζεται: διακοπτης 0-1-2
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
grg019 said:
Ιακωβε τα εχεις μονιμα αναμμενα;
όχι,έχω πάρει ρεύμα πριν τον διακόπτη,δηλαδή δεν χρειάζεται να βάλω μπροστά ή να ανάψω την μικρή σκάλα για να ανάψει ο κρυφός φωτισμός
Darvil said:
χρωμα όχι δε θα ήθελα να αλαζει απλά σκέφτηκα το dimmer για να την ένταση αν με κουράζει να το χαμηλωνω
ρίξε μια ματιά εδώ Darvil  ;) ;)
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
αψογος Ιακωβε, τέλειο φαίνεται,κάπως έτσι θα το κάνω μάλλον.επειδή ο μάστορας που θα το πηγενα έχει κλείσει και θα ανοίξει Σεπτέμβρη, υπάρχει κανένας διαθέσιμος πιο γρήγορα;
π.χ απο Δευτέρα :)
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
άντε να δούμε αν θα κατάφερω να περάσω τις φωτο εδώ,πέρασα μόνος μου κόκκινη λεντοταινια και είναι κουκλι

9935ccbe.jpg

cc22d43b.jpg
 

Darvil

Member
Apr 2, 2012
108
0
0
42
Νεα Ιωνια
όχι μόνο ένα διακοπτακι,εξω απο την τετραγωνη θηκη που ειναι και ο αναπτυρας(πρέπει να το βγάλω φωτο ταιριαξε τέλεια),γιατι dimmer δεν έβρισκαν πουθενά,αλλα δεν ενοχλεί καθόλου σαν ένταση οπότε δε θα το χρειαζομουν έτσι και αλλιώς. Το ωραίο,9 ευρο κόστος και δυο νεότερα δουλειάς.. και ανάβει με το διακοπτακι όση ώρα θελω :)
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #200
μπορει να με ξεγελαει φωτο αλλα οντως πρεπει να ειναι λιγο εντονο για αυτο σου ειπα για το ντιμμερακι ;) αλλα αφου δεν σε ενοχλει εσενα,σε εμας δεν μας πεφτει λογος!!!οποτε χρειαστεις ντιμμερακι παντος πες να σου φερω ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread