Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Κάποτε, όχι και τόσα πολλά χρόνια πριν, 150 άλογα είχαν τα αγωνιστικά 2λιτρα Έσκορτ μκ2 στην Ελλάδα... Και τα θεωρούσαν θεριά ανήμερα.

"Βρε, πώς αλλάζουν οι καιροί..."
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Riordian said:
Ένα αρνητικό που παρατήρησα είναι πως στο πολύ σκίσιμο (και εννοώ ΠΟΛΥΥΥ σκίσιμο) ζεστένεται λίγο παραπάνω. Έχει μπει δηλαδή μια φορά και το βεντιλατέρ στην δεύτερη σκάλα. Αυτό ήταν 2-3 μέρες αφού το έβαλα. Από τότε και πάτημα έχω κάνει με έναν συγκεκριμένο κουραμπιεδί φιέσταρο  giggle και βόλτες μόνος μου και δεν το έχω ξαναπαρατηρήσει

Για μένα το πρόγραμμα και συγκεκριμένα στα red/black αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Θα μου το δωσεις να το κανω μια βολτουλα? tease

Αγορινα να το χαιρεσαι κ παντα καλα χλμ να χεις...ειναι πολυ καλο κ σιγουρα αξιζει τα λ7 του καθως η διαφορα σε σχεση με πριν ειναι αρκετη...
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Μιας και ήμουν αυτόπτης μάρτυρας ας γράψω και εγώ την προσωπική μου άποψη για το rika του Στεφ..

Αρκετα  μεγαλο το κερδος(οχι οσο του 100αριου βεβαια) και το νουμερο που αναφερε απο τα 8,5" στα 6"ειναι τεραστιο το κερδος!!!επισης ενας παρα πολυ ωραιος τροπος για να δεις τα + - του πριν και του μετα!
Μιας και εμαθα οτι το προγραμμα(rica) που τοποθετητε στα 100αρια εναι πολυ θετικο,με πολυ μεγαλο κερδος αποδοσης και εγγυηση(κατι που Ενδιαφέρει ολους σας) θα το πρότεινα με 1000!!!
Μην ψάχνεστε με mountune tease,pumaspeed,superchips κτλπ... Δοκιμασμένα πράγματα.!!!
Εκτος και αν δεν σας ενδιαφερει η εγγυηση και προβείτε σε έλληνες επώνυμους βελτιώτες!!!

Σου ευχομαι καλη συνεχεια και καλη τύχη  στις επομενες βελτιωσεις σου Στεφ!!!keep tuning

Υγ.ατμοσφαιρα power AR15firing
:D
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Το σάββατο λοιπόν όπου και έγινε ο panic26 πιο ευτυχισμένος από πριν, έκανα και εγώ κάτι στο εργαλείο μου.

Για μένα λοιπόν ήρθε αυτό το δωρακι!  :)



Ορίστε μια φωτό του παλιού:


Και μια φωτό τοποθετημένο.



Μια φωτό από πάνω:



Και μια φωτό στο γκαράζ με την μάσκα πάνω:



Όλα πήγανε καλά ευτυχώς. Ένα λαμπάκι για σέρβις μου άνοιξε που έσβησε στο επόμενο άνοιξε-κλείσε και τέλος Από εντυπώσεις δεν έχω ακόμα πολλά να πω γιατί καλή βόλτα δεν το έχω πάει, αν και το έχω πάρει με την προυπόθεση να ρίξω θερμοκρασίες και όχι για επίδοσεις. Έχω δει ένα τσικ καλύτερη απόκριση και σίγουρα κρατάει καλύτερα την πίεση στις αλλαγές.

Αυτά για τώρα
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Όχι πολύ. Για να καταλάβεις δες το παλιο που έχει ενα φελιζόλ γύρω γύρω. Το άλλο είναι ως εκεί. Στην θέση που μπήκε, μπαίνει ίσα ίσα, ενώ το άλλο ειχε χώρο γύρω γύρω

Μεγαλύτερο πάντως δεν έβαζα, γιατί θα έπρεπε να γίνουν πολλές πατέντες και θα καλύπτε το βεντιλατέρ
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
υποθετικα ειναι μεγαλυτερο ναι! αλλα ειναι οντως πολυ μεγαλυτερο; η mountune λεει πως μπενει και χωρις να βγει ο προφυλακτηρας! να φανταστω πως δεν γινοταν ομως ε; παντως φενεται οραιο οπτικα και κατασκευαστηκα απο τη φωτογραφια! και ενοιτε καλητερα αυτο παρα πατεντα!  περιμενουμε εντηπωσεις! μεγιες και σε εσενα :))
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Τωρα το ειδα καλυτερα, μια σειρα επιπλεον φαινεται πως εχει, λιγο πιο μακριες κυψελες και δεν μπορω να καταλαβω αν παχος εχουν το ιδιο.

Πως και δε σκεφτηκες κανενα front mount που εχει και καλο ανοιγμα μπροστα?
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Δεν έχω βρει κάποιο που να είναι σαν του st π.χ

Μια εναλλακτική ήταν κάτι τέτοιο:

4101ECOBOOSTINTERCOOLER.jpg


Αλλά κλείνει τον αέρα του βεντιλατέρ και θα ήτανε σκατά κατά την γνώμη μου, και θα ήτανε πολυ μεγαλο για το αμάξι (lag κτλ κτλ)
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Τα βεντιλατέρ είναι από μπροστά?

Με lag δεν θα είχες κάποια διαφορά, τόσο μικρή που δεν θα την καταλάβαινες.
 

Dark knight

Hero Member
Τα βεντιλατερ Στεφ δεν ειναι μπροστα αλλα απο μεσα και δεν νομιζω να ειχες κανενα προβλημα.
Συμφωνω με τον ΑΝ7:(Με lag δεν θα είχες κάποια διαφορά, τόσο μικρή που δεν θα την καταλάβαινες.)
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Καλορίζικο φίλε Στέφανε! Νομίζω είναι μια εξαιρετική αγορά! Δεν ξέρω εαν υπάρχει τρόπος να μετρήσεις την διαφορά στη θερμοκρασία πριν κ μετά το i/c, αλλά είμαι σίγουρος πως θα δεις σημαντική διαφορά!

Επειδή κ εγώ δεν σου κρύβω σκέφτομαι πολύ σοβαρά την εν λόγω αγορά.. Ο οδηγός και οι φωτογραφίες σου είναι φοβερά χρήσιμες! Με καλύπτει πολύ το γεγονός που γράφεις πως χωράει ίσα ίσα στον χώρο δίπλα στο ψυγείο!

Dark knight said:
Τα βεντιλατερ Στεφ δεν ειναι μπροστα αλλα απο μεσα και δεν νομιζω να ειχες κανενα προβλημα.
Συμφωνω με τον ΑΝ7:(Με lag δεν θα είχες κάποια διαφορά, τόσο μικρή που δεν θα την καταλάβαινες.)

Νομίζω πως εδώ ο Στέφανος εννοεί (κ λογικά έχει δίκαιο) πως δεν καλύπτει την επιφάνεια του ψυγείου, εφόσον δεν μπαίνει μπροστά στο ψυγείο.. Έτσι (βάζοντας τα πλάι-πλάι και όχι το ένα μπροστά απο το άλλο) χρησιμοποιεί πλήρως όλες τις επιφάνειες που προσφέρει το εύρος της μάσκας του φιέστα για τη ροη του αέρα αναφορικά με τη ψύξη τόσο του ψυγείου.. Όσο κ του i/c! Σωστά;
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
πολύ ωραια όλα αυτα!! εύχομαι πολλά απροβληματιστα χιλιόμετρα.

Μπαρόμετρο έχεις βάλει? Τι πίεση δείχνει και αν μπορουσαμε να δουμε και τι πίεση δουλευει το montune.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread