Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω... Ιούνιος κάπου ήταν. Όταν είδαν τα ματιά μου ένα άρθρο που έλεγε fiesta red and black edition και έλεγε πως ήταν 140 άλογα σε 1000 κυβικά. Το βλέπω πως θα 'ναι εμφανισιακά και λέω "Εδώ είμαστε" κάποια sites λέγαν πως θα έχει κοντό σασμάν άλλοι όχι, άλλοι πάλι πως θα είναι διαφορετικής κοπής ο κινητήρας, άλλοι πως θα'ναι μια χαρτογράφηση. Και εγώ ανέμενα να δω πότε θα γίνει η πλήρη παρουσίαση του στο κοινό.

Μπαίνει με το καλό ο Οκτώβρης λοιπόν και με ειδοποιούν πως ήρθε στην ελλάδα το πολυαναμενόμενο (τουλάχιστον για μένα  ;D) fiestακι. Το βλέπω μπροστά μου και στο κέφαλι μου άρχισαν να μπαίνουν ιδέες ... πιο sport από το sport σε στήσιμο, άλλα μηχανικά μέρη κτλ κτλ... 1000άρακι κιόλας με ότι συνεπάγεται αυτό στις μέρες μας.

Βάζοντας τα κάτω είδαμε πως από κάθε άποψη είναι ένα πιο συμφέρον αμάξι από το μκ6.

Έτσι λοιπόν κι έγινε... Πέμπτη 30 Οκτώβρη έγινε η παράδοση του ενός και η τελετή λήξης του άλλου.

Και από αυτό,


Τώρα βλέπω αυτό



Εντυπώσεις; Πολιτισμένο σε σχέση με τον χαρακτήρα του μκ6, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν επιθετικό τόσο στα γκάζια του, όσο και στην οδηγική συμπεριφορά του. Ντάξει δεν το έχω λιώσει για να πω ακριβώς τι εστί το αμαξάκι αλλά έχω αρχίσει να υποψιάζομαι, ξέρετε στρώνουμε ακόμα  giggle.

Αυτό που με έχει κάνει τόσο χαρούμενο είναι πως δεν μου έχει λείψει τίποτα από το παλιό παρά μόνο το στροφάρισμα, καταραμένη ατμόσφαιρα  :(.

Σε γενικές γραμμές για να μην μακρυγορώ άλλο είναι ένα τίμιο αμάξι ικανό να τα κάνει όλα. Να πάει εκδρομή, να σε πάει... τραίνο (για να μην πω το άλλο  :D :D) στις στροφές  και να δώσει γκάζια ικανοποιητικά στην ευθεία.

Παραπάνω φωτογραφικό υλικό μετέπειτα καθώς με προλάβανε και τις ανεβάσανε ΟΛΕΣ και δεν έχω τίποτα άλλο να ανεβάσω για αυτό το πόστ...καταραμένοι  :D

BONUS CONTENT:
Άντε και η πρώτη του φωτό στην αποθήκη του Car Center για πάρτη σας  :D :D

 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ να ναι το καινουργιο σου σεσουαρ....

Το αμαξι τα σπαει....φοβερη επιλογη...πολλα χαμογελα να σ μοιρασει...

Υγ:ΜΑ ΤΑΜΠΟΥΡΑΑΑΑΑ.???βγαλτα γρηγορα απο πανω.. :D

Καλες βολτες...

Υγ2:κραγιον ειναι αυτο που εχει μπροστα στην μασκα? tease tease

Υγ3:φτου φτου σκορδα
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Ναι κραγιόν είναι και το φοράει για να φαίνεται ωραίο από τον καθρέφτη μόλις πάει να σε περάσει  :D
 

Panic 26

Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Ωχ, Στέφανε πήρες το Black με το κραγιόν;;; Καλοτάξιδο! (Ήταν γλυκός τελικά ο Ecoboost, ε; )
Πολλά, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα και τα λέμε με mp135 :p
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Panic 26 said:
Ωχ, Στέφανε πήρες το Black με το κραγιόν;;; Καλοτάξιδο! (Ήταν γλυκός τελικά ο Ecoboost, ε; )
Πολλά, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα και τα λέμε με mp135 :p

Ρε συ.....θα τον ξανακανεις να αλλαξει αμαξι?? :D κριμα ειναι.... tease tease
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Καλορίζικο Στέφανε,καλοτάξιδο και καλά γκάζια να έχεις.'Πούλησες' τους ΜΚ6 :( :(
Το καμαρώνω και εγώ στο red-black όμως που το έχει ο Παζαρόπουλος...

Το mk6 πουλήθηκε ή είναι σε μαντρά?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Καλοτάξιδο Riordian ασφαλη χιλιόμετρα να εχεις και να το χαίρεσαι το εργαλειο σου...;)
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
To μκ6 είναι στον καρανικόλα μέχρι στιγμής. Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές. Άντε φάουντερ πότε θα κανονίσετε καμιά συνάντηση να με καμαρώσετε και από κοντά  :) :) :)
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
AR15firing AR15firing AR15firing AR15firing AR15firing
Να το χαίρεσαι φίλε μου!!!Καλοτάξιδο και ασφαλή χλμ να έχεις!!!!
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Όχι, την δικιά σου κλιμάκωση έχει.
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
Καλοτάξιδο Riordian ;) !!!!!turbάτος πλέον,άντε να παίρνουμε σειρά.......
 

Panic 26

Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
DarthFiesta said:
Ρε συ.....θα τον ξανακανεις να αλλαξει αμαξι?? :D κριμα ειναι.... tease tease
Χαχαχαχαχα. Λες; Μέχρι στιγμής, θα μου πεις, είχα επιτυχία :p Μην ανησυχείς Στέφανε, για τον επόμενο μήνα (μάλλον) θα είσαι ασφαλής tease
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πανέμορφο ,καλορίζικο και καλο ταξίδι!!η καλύτερη επιλογή μπράβο
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Το Black edition είναι μ....ρος!!!!! Καλόστριφτο φίλε!!! Να είσαι καλά να το χαίρεσαι!!!!
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Να το χαίρεσαι!
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και ασφαλή χιλιόμετρα!
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
μωρη τρελα Στεφανε μας κ@υλωσες!! μπραβο αγορινα μου για την επιλογη!!
καλοριζικο, καλοταξιδο, με πολλα ασφαλη και γρηγορα χιλιομετρα!!
AR15firing AR15firing AR15firing AR15firing AR15firing AR15firing

προτεινω να το πουμε το φιεστα της χρονιας (ο μηνας ειναι πολυ λιγος), μακραν το πιο ομορφο!!!

biggrin  φτου-φτου σκορδα  biggrin
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread