Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
στο εκανε απο την αρχη η τωρα τελευταια το παιξιμο?
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
θελει ψαξιμο!!!να αρχισεις απο τα πιο απλα,ζαντες,αναρτηση και αν μπορεις να το σηκωσεις να του ριξεις μια ματια απο κατω!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Πηγα τελικα σημερα και εκανα παλι ζυγοσταθμιση(αφου με ζαλισαν καποιοι  :p)μπρος πισω.Μπροστα ηθελε μονο ο δεξης τροχος ενω πισω και οι δυο,ηδικα στον αριστερο εβαλε αρκετα βαριδακια.Τωρα αν διωρθοθηκε το τρεμουλο αγνωστο,θα μαθουμε την Κυριακη.Αν οχι την κατσαμε,τρεχα γυρευε τη φταιει.Κοστος 20€,5€ ανα τροχο.
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
εγω εδωσα 30 με αλλαγη τα μπρος πισω
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
βασικα μετα την αλλαγη ημιμπαρα-ακρομπαρα το αμαξι για να το φερει στα ισια του
το παλευε καμια ωρα και παλι τραβαγε...
με την αλλαγη των μπρος πισω καπως εγινε καλυτερο
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
δεν ξερω...στο ευθυμιου πηγα στον πειραια
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ειναι φιλος του μηχανικου που παω τωρα τελευταια και με πηγε αυτος βασικα
 

vagma

Hero Member
southern said:
ειναι φιλος του μηχανικου που παω τωρα τελευταια και με πηγε αυτος βασικα

δηλαδη κατα συρροην εγκλημα.....ρωτατε ρε παιδια οταν ειναι να κανετε καμια τετοια δουλεια....δεν χανετε τιποτα!!!!! και κανα τηλεφωνακι δεν βλαπτει!!! οικονομικη κριση εχουμε..να αλληλουποστηριχθουμε..αυτος ειναι ο βαθυτερος σκοπος των κλαμπ αυτοκινητου.... ;)
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σημερα στην εκδρομη, μου δοθηκε η ευκαιρια για πρωτη φορα μετα την ζυγοσταθμιση να ανοιξω το αμαξι αρκετα και να τεσταρω ,αν λυθηκε το προβλημα που ειχα με το τρεμουλο του τιμονιου.
Τελικα ηταν θεμα κακης ζυγοσταθμισης,τωρα το αμαξι παει τελεια, ευτυχως ολα καλα  ;).
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
pitbull said:
Σημερα στην εκδρομη, μου δοθηκε η ευκαιρια για πρωτη φορα μετα την ζυγοσταθμιση να ανοιξω το αμαξι αρκετα και να τεσταρω ,αν λυθηκε το προβλημα που ειχα με το τρεμουλο του τιμονιου.
Τελικα ηταν θεμα κακης ζυγοσταθμισης,τωρα το αμαξι παει τελεια, ευτυχως ολα καλα  ;).

χαιρομαι που λύθηκε το προβλημα...
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
mk1 Stelios said:
Μεγάλη προσοχή πρέπει να δώσουμε όταν για χ,ψ λόγους το τιμόνι μας αλλάξει θέση(δηλαδή στην ευθεία να μας δείχνει οτι είναι στριμένο)
Το βασικό που πρέπει να ελέγχουμε είναι η κρεμαγιέρα και τα μπαλάκια ψαλιδιών να μην έχουν μπόσικα και να μην έχει σχιστεί κάποια φούσκα η οποία στο μέλλον θα προκαλλέσει μπόσικα αφού το χώμα και οι λάσπες λειτουργούν σαν σμυρίγλι και αντί να λιπανθούν οι αρθρώσεις καταστρέφοντε! !

Σήμερα το μεσημέρι συνέβη. Το τιμόνι στριμένο ελαφρώς αριστερά για να πάει ευθεία το αμάξι. Λάστιχα άλλαξα το περασμένο Σ/Κ . Πιέσεις δε πρόλαβα να τσεκάρω αλλά δε νομίζω...Αύριο θα περάσω μιά βόλτα απο το συνεργείο να το τσεκάρουν. Ελπίζω το μόνο που θα χρειαστεί να είναι ευθυγράμμιση και να ξεμπερδέψω εκεί.

Αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποιον για την ευθυγράμμιση ( Αθήνα, Δυτικά Προάστια ), κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
Agelos sport.Βρισκεται στη παλαια καβαλας στο περιστερι και ειναι γνωστης γενικα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread