Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Feb 14, 2011
5
0
0
40
ΑΘΗΝΑ
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που αφορα τα ελαστικα.....προσφατα σε μια κουβεντα που ειχα ακουσα για αντικατασταση του αερα των ελαστικων με αζωτο.Ξερει κανεις κατι περισσοτερο ή ακομα καλυτερα το εχει κανει καποιος αυτο?Αξιζει να κανεις μια τετοια αλλαγη και ποσο ασφαλης ειναι?
 
Feb 14, 2011
5
0
0
40
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστω για την παραπομπη,δεν την ειχα προσεξει...ειμαι και νεουδι εδω......παντως διφορουμενες αποψεις βλεπω......
 
giorgos-fiesta said:
Ευχαριστω για την παραπομπη,δεν την ειχα προσεξει...ειμαι και νεουδι εδω......παντως διφορουμενες αποψεις βλεπω......
για αυτο ειναι τα φορουμ για να έχουμε όλοι άποψη κ στο τέλος να κρίνουμε μόνοι μας τι ειναι το καλυτερο  ;)
 

Japanese-Teo

Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
Και εγω επειδη ειμαι στο ψαξιμο για τα sport contact 3 τα βρισκω απο 400-430 απλα εχθες που πηρα μια προσφορα σε ενα μαγαζι που απ'οσο μου ειπε οτι αγοραζει απο τα κεντρικα της continental υπαρχει και παρα εμποριο που τα δινει 20-30 ευρω φθηνοτερα απλα θελει προσοχη στο θεμα των ημερομηνιων που εχει το λαστιχο. τωρα τι να πω...αποψη μου ειναι να δωσω 20-30 παραπανω και να ειμαι σιγουρος οτι ειναι σωστο το λαστιχο. Ο συγκεκριμενος 430 μου τα δινει.
 
γιατι δεν τα βαζεις εκει που τα τοποθετησε ο Κωστας?
...μην δινεις κ πολυ βαση στην ημερομηνια αφου ετσι κ αλλιως πανω απο 2 χρονια δεν κραταει ενα λαστιχο φορεμενο πανω στο αμαξι
Στην αποθήκη του δεν αλλοιώνεται
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
στειλε ενα pm στον kostg να σου πει το μαγαζι, νομιζω 380 τα εβαλε

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?p=33208#p33208
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
380 ευρώ, επίσημης αντιπροσωπίας (συνοδεύονται από χαρτί-εγγύηση-οδική βοήθεια), και ημερομηνία παραγωγής 5η εβδομάδα του 2011, πιο καινούρια δε γίνεται νομίζω ;)
 
Feb 14, 2011
5
0
0
40
ΑΘΗΝΑ
εχω ψαχτει κι εγω για τα ContiSportContact3 (καθώς τα hankook δεν μου δωσανε αυτο που ζητουσα-αλλωστε το ενα μου εκοψε λινα στο 5μηνο) και οι τιμες που εχω βρει ειναι περιπου 370-380 ευρω με δωρο ζυγοσταθμιση
 
Feb 14, 2011
5
0
0
40
ΑΘΗΝΑ
επειδη δεν το ανεφερε ως ''δωρο'',εγω το εγραψα ετσι....ως δωρο ...γιατι αναφερει οτι δεν χρεωνει τη ζυγοσταθμιση...κατι που ενδεχομενως το κανουν αρκετοι πλεον
 

Japanese-Teo

Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
mk1 Stelios said:
γιατι δεν τα βαζεις εκει που τα τοποθετησε ο Κωστας?
...μην δινεις κ πολυ βαση στην ημερομηνια αφου ετσι κ αλλιως πανω απο 2 χρονια δεν κραταει ενα λαστιχο φορεμενο πανω στο αμαξι
Στην αποθήκη του δεν αλλοιώνεται
Southern said:
στειλε ενα pm στον kostg να σου πει το μαγαζι, νομιζω 380 τα εβαλε

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?p=33208#p33208
kostg said:
380 ευρώ, επίσημης αντιπροσωπίας (συνοδεύονται από χαρτί-εγγύηση-οδική βοήθεια), και ημερομηνία παραγωγής 5η εβδομάδα του 2011, πιο καινούρια δε γίνεται νομίζω ;)

Αν ειναι θα σου στειλω μηνυμα Κωστα μολις ειμαι οκ να παω και εγω σε εκεινο το μαγαζι που εβαλες και εσυ!!!

Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον  :)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μια ενημερωση που μολις εμαθα: το εργοστασιο της Michelin στην Γαλλια σταματησε την παραγωγη ελαστικων γιατι εχουν προβλημα με το καουτσουκ!!! Και μαλλον θα ξαναρχισει τον Ιουλιο ξανα!!!! Σημερα που ηταν να μου ερθουν τα λαστιχα που ειχα παραγγειλει πριν 1 μηνα το εμαθα και εγω! Και η δευτερη επιλογη ηταν τα ΤΟΥΟ DRB! Σε μια βδομαδα θα εχει τελειωσει και το θεμα ζαντας - ελαστικου
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Με το καλό να έρθουν, να μας πεις τις εντυπώσεις σου. Toyo DRB; Πρέπει να είναι καινούριο μοντέλο, δεν το θυμάμαι να υπήρχε παλιότερα...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
απ οτι μου ειπε ειναι καινουργιο λαστιχο! Ουτε εγω ξερω ακομα, μαλλον μεσα στην εβδομαδα ερχονται! Θα βαλω και φωτο να δειτε
 

MozAk

New member
Jan 3, 2011
71
0
0
32
Παιδιά το καταλληλότερο λάστιχο για ήσυχα και άνετα ταξίδια με το φιέστα ποια πιστεύεται ότι είναι?
 

MozAk

New member
Jan 3, 2011
71
0
0
32
Ναι δεν κάνω τίποτα άλλο πηγαινοέρχομαι 160 χιλιόμετρα.Μέσα στην πόλη δεν το κινώ πολύ!
michelin continental σκεφτόμουν!!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
για μενα αναμεσα σε αυτα τα δυο προτιμω τα conti.. με κλειστα τα ματια!!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
τελικα χθες ηρθαν τα καινουργια μου ελαστικα και για καλη μου τυχη εβρεχε!!!! πολυ καλη συμπεριφορα και αθορυβο! βεβαια θα μου πειτε ακομα καινουργιο ειναι ακομα κολα εχει οκ συμφωνω! τα περπατησα 100 χλμ και μου αρεσαν! εδω ειναι και μια φωτο μετα το ταξιδι
IMG_0747.jpg
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread