Καλώς ήλθατε στο ανανεωμένο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για λόγους ασφαλείας για να μπορέσετε να συνδεθείτε θα πρέπει να κάνετε επαναφορά κωδικού βάζοντας το e-mail που αντιστοιχεί στον λογαριασμό σας.
Επαναφορά κωδικού
  Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 0 guest views remaining

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
39
παντού και πουθενά
Σε αυτο συμφωνω.Ολες οι μαρκες ελαστικων φτιαχνουν και καλα και μετρια ελαστικα.Δεν πιστευω οτι ολα τα hankook ειναι χαλια.Λουκια τα δικα σου μπορει να ειναι χαλια kαι γενικα αυτα που φορανε τα fiesta απο το εργοστασιο αλλα ενα αλλο hankook μπορει να ειναι παρα πολυ καλο.Και οπως λενε αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις.

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Δεν έχουν σχέση τα λάστιχα που προτείνετε με τα συγκεκριμένα Hankook. Και γενικεύσεις τύπου "όχι Hankook και ναι στα Michelin κτλ" δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα. Κάποιο μοντέλο της Hankook θα είναι καλό και κάποιο άλλο όχι, το ίδιο ισχύει για τη Michelin και για κάθε μάρκα.

Στο θέμα μας ... τα Hankook Z212 RS2 που σχολιάζουμε πιο πάνω ανήκουν στην κατηγορία των λεγόμενων Extreme Performance (ή "σεμισλικοειδή" όπως τα φωνάζω εγώ) ελαστικών. Στην ίδια κατηγορία ανήκουν τα Toyo R1R, Υοκοhama Advan Neova AD07 και 08, τα Bridgestone Potenza RE01R , Potenza RE 070 και κάμποσα άλλα. Εν ολίγοις, στο στεγνό τουλάχιστον, είναι αρκετά καλύτερα από οποιοδήποτε νορμάλ ελαστικό.

Japanese-Teo

Member
Jun 24, 2010
108
0
0
36
Κάπου Νότια . . .
StuparArt said:
Εσάς τι σας απωθεί από αυτό το λάστιχο?  redface

Εμεις τα ειπαμε και προχθες αλλα προσωπικα το οτι εχω ενα λαστιχο για το mk7 σε 195-45-16 που ειναι σε ολα τα επιπεδα χαλια απο τοτε που πηρα το αμαξι μεχρι και τωρα που εχω 22800χλμ, επισης και με αλλα παιδια που το εχω συζητησει κανεις μα κανεις δεν εχει πει εναν καλο λογο για τα συγκεκριμενα λαστιχα.
Επισης δεν εχω ακουσει ψυχη να μου λεει με γρηγορο αμαξι οτι εχει hankook στο αμαξι του...εσυ Νικολα γιατι να πας να βαλεις ενα τετοιο λαστιχο, εγω το θεωρω ρισκο, σκεψου ομως οτι ειναι αρκετα τα λεφτα για να ξανα αλλαζεις συντομα, η αποφαση δικη σου  ::)

Lucifer

Original poster
Hero Member
May 14, 2010
3,282
0
0
θα δείξει...
το οτι τα φοράει το κουβαδακι μου κ ετοιμάζομαι να πάω στους χειμερινούς ολυμπιακούς για τις παγοδρομίες........ σου κάνει;
μόνο στο βρεγμένο είμαι ευχαριστημένη απο τα λάστιχα.....

στο mondeo μπήκαν τα continetal κ αν υπήρχαν στου fiesta τις διαστάσεις θα τα έβαζα....

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
36
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
ΤΕΟ τελικα παραγγειλα τα  Continetal Sport Contact  3  195/45 R16

eurp_0901_10_z+etgp_tuner_grand_prix+contisportcontact_3.jpg

http://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-3/contisportcontact-3-gr.html

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
41
www.youtube.com
Τα parada μου αρέσουν αλλά δεν είναι και για πολλά χμ. + το ότι είναι και ακριβά.

Αν δεν καταλήξω κάπου θα βάλω μάλλον αυτά http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=51179227.137.19363&typ=R-153208&ranzahl=4&Breite=215&Quer=35&Felge=18&Speed=H&weiter=30&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=137&sowigan=So 

.... αν και βρήκα κάτι ακόμα που μου κίνησε ενδιαφέρων http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=51179227.137.19363&typ=D-104657&ranzahl=4&Breite=215&Quer=35&Felge=18&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=137&sowigan=So

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
576
0
0
30
Περιστερι
Σημερα οπως γυρνουσα απο Κομοτηνη επεσα σε χιονια.... Τα Premium Contact2 με βγαλαν τηρουμενων των αναλογιων ασπροπροσωπο αλλα ο πατερας μου αρχισε να μου λεει να βαλω χειμερινα, καθοτι εκει πανω που βρισκομαι οι χαμηλες θερμοκρασιες ειναι συχνο φαινομενο..
Τι λετε, αξιζει??

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
41
www.youtube.com
Τελικά τα Hankook δεν τα είχαν διαθέσιμα (τα κατάργησαν από την λίστα) και έτσι τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο και διαβάζοντας σχόλια από άλλα forums κατέληξα στα http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=62609673.137.4297&typ=R-129221&ranzahl=4&Breite=215&Quer=35&Felge=18&Speed=H&weiter=30&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=137&sowigan=So
Ελπίζω να μη με απογοητεύσουν…

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,931
21
38
38
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Nικολα επειδη τα εχω δοκιμασει τα yokohoma δεν ειχα μεινει ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος...ειδικα σε βροχη παταγα φρενο και εκανα τσουλιθρα...(το ειχα δοκιμασει σε μικροτερη διαμετρο βεβαια-ματιζ) αλλα μετα που τα αλλαξα και εβαλα toyo ειδα τρελλη διαφορα!!!απο τοτε προσωπικα δεν τα πολυεμπιστευομαι φιλε....

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
41
www.youtube.com
Και εγώ με τα toyo t1r στο rally που φόραγα τους πρώτους έξι μήνες ήμουν πολύ ευχαριστημένος μετά ήθελαν πολύ ζέσταμα για να δουλέψουν. Πιστεύω ότι και τα yokohama μετά από κάνα χρόνο θα είναι για πέταμα αν και με ενδιαφέρει στο στεγνό να είναι βεντούζα ( στην βροχή θα κάνω το κοτόπουλο). giggle
Σ αυτή τη διάσταση δεν είχα και πάρα πολλές επιλογές… όσα καλά κοίταξα δεν τα έδινε στο νούμερο μου!!!

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
41
www.youtube.com
inox αεροπορικού τύπου   http://www.youtube.com/watch?v=4JRDUSytNaQ      :D :D tease tease

[move]offtopics  σταυρώστε με    42xxx[/move]

Japanese-Teo

Member
Jun 24, 2010
108
0
0
36
Κάπου Νότια . . .
StuparArt said:
Τελικά τα Hankook δεν τα είχαν διαθέσιμα (τα κατάργησαν από την λίστα)

Νικολα αν πω οτι δεν χαιρομαι θα ειναι ψεματα..χαχα! Πιστευω να μεινεις ευχαριστημενος με τα Yokohama...ασε τα Hankook για αλλους, πχ για τα εργοστασια που ψαχνουν να βαλουν οτι πιο φθηνιαρικο κυκλοφορει αδιαφοροντας για την ασφαλεια μας!!

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread