Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Παψε βρε διλιτρε διαδικτυακε νταη!

fazeRmk7 εχω δοκιμασει Dunlop Sport BluResponse και μου αρεσαν παρα πολυ! Μεταξυ αυτων που αναφερεις εγω τα Dunlop θα εβαζα.
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Barum, είναι θυγατρική της Continental ( τουλάχιστον έτσι έχω μάθει ) και 120€ περίπου φθηνότερη των SportContact3.
Προσωπικά δε θα τα πρότεινα. Δεν είμαι όμως το πορτοφόλι σου και δε τα 'χω φορέσει.
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Ναι, η Barum είναι θυγατρικη της Continental. Και είναι αξιοπρεπέστατα ελαστικά, ειδικά για τις απαιτήσεις του 1.25. Αν τα βρεί και σε καλή τιμή ας τα βάλει. Και για τα Falken έχω ακούσει καλά λόγια για την τιμή τους και την απόδοσή τους.
 

fazeRmk7

New member
Σεπτ. 29, 2013
64
0
6
Ksanthi
Μοντέλο
MK8
δεν παρεξηγουμαι ρε παιδια ήδη σκεφτομαι για weight reduction..θα βγαλω τη ρεζερβα  :D :D
τα barum εχουν 60 το ενα , τα falken 78 και τα dunlop blueresponse 85..μαλλον για dunlop με βλεπω.
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ρε παιδιά, φοραω 195/45/16... πονεμένη διασταση όμως για τα μερη μου.
πριν μια βδομαδα που ηταν οι δρομοι γεματοι νερα, επεσα σε μια λακουβα που ήταν πάνω σε μια στροφη και το πηρα "παραμασχαλα" το pirelli μου.
Επειδη δεν θελω να παω σε 15αρες ζαντες, αν μεγαλώσω το προφιλ λιγο ωστε να μην κοβεται τοσο ευκολα το λαστιχο σε πιθανη λακουβα, θα γινει δουλεια ή θα χω θεματα(με την ενδειξη του κοντερ, με το κρατημα....)?
απ οτι έχω δει, υπαρχει διασταση 205/50/16(ειναι και στα ιδια χρηματα περιπου με τη μαμα διασταση) και τα βγαζουν αρκετες εταιριες.
Φοραω τα eibach τα 3ποντα επίσης, αλλα νομίζω πως λίγο μεγαλύτερο προφιλ θα μπαίνει στο θόλο ανετα!
 

fazeRmk7

New member
Σεπτ. 29, 2013
64
0
6
Ksanthi
Μοντέλο
MK8
τελικα κατεληξα στα barum bravuris 3 σε διαστασεις 195/45/16 μετα απο αρκετο ψαξιμο για κριτικες απ το ιντερνετ!! πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες και σε στεγνο και σε βρεγμενο! Ειναι και πολυ αθορυβο λαστιχο επισης!



 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Δεύτερη ζημιά για μένα μέσα σε ένα μήνα με ContiSportContact3 που έχουν κάνει 1000χλμ !
Το λάστιχο πέταξε λινό απο το πλάι και έχει και ένα δάγκωμα απο λακούβα.
Το πήγα στον Κυριαζή και περιμένω να έρθει ο εμπειρογνώμονας της εταιρείας να δώ τι θα μου πεί.
Το γαμώτο είναι πως τη προηγούμενη φορά έπεσα σε λακούβα. Τώρα όχι.
Αναρωτιέμαι δε και το άλλο. Τί διάολο, τα προηγούμενα ήταν ακριβώς τα ίδια, απο τους ίδιους δρόμους πέρναγα, το 2012 τα είχα βάλει και δεν είχαν πάθει τί-πο-τα !
Αυτά από ζυμάρι τα φτιάξανε ;
Δε ξέρω τί θα γίνει, το μόνο που ξέρω είναι πως πήγα για 4 καινούργια λάστιχα και μέχρι στιγμής έχω πληρώσει 5. Ελπίζω να σταματήσει εδώ το κακό...
Όπως και να'χει στην επόμενη αλλαγή, αλλάζω και μάρκα.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1427880347[/time]
Θέλω απλά να ενημερώσω πως η Continental δέχθηκε να μου αλλάξει το λάστιχο και αυτό το οφείλω στον Χρήστο Κυριαζή που μίλησε εκ μέρους μου με τον εμπειρογνώμονα, του εξήγησε τη κατάσταση και τον έπεισε με ευγενικό τρόπο πως θα ήταν κρίμα και άδικο μέσα σε ένα μήνα να φτάσω να δώσω 530€ για λάστιχα.
Ήμουν τυχερός μέσα στην ατυχία μου που ο εμπειρογνώμονας άργησε τρείς μέρες και έτσι είχα ηρεμήσει και είχα την ψυχραιμία ν'ακούσω τη συμβουλή του Χρήστου.

Απο δώ και πέρα θα κοιτάξω ν'αλλάξω διάσταση. Νισάφι με την 195 45  r16.
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Ηλίας said:
Δεύτερη ζημιά για μένα μέσα σε ένα μήνα με ContiSportContact3 που έχουν κάνει 1000χλμ !
Το λάστιχο πέταξε λινό απο το πλάι και έχει και ένα δάγκωμα απο λακούβα.
Το πήγα στον Κυριαζή και περιμένω να έρθει ο εμπειρογνώμονας της εταιρείας να δώ τι θα μου πεί.
Το γαμώτο είναι πως τη προηγούμενη φορά έπεσα σε λακούβα. Τώρα όχι.
Αναρωτιέμαι δε και το άλλο. Τί διάολο, τα προηγούμενα ήταν ακριβώς τα ίδια, απο τους ίδιους δρόμους πέρναγα, το 2012 τα είχα βάλει και δεν είχαν πάθει τί-πο-τα !
Αυτά από ζυμάρι τα φτιάξανε ;
Δε ξέρω τί θα γίνει, το μόνο που ξέρω είναι πως πήγα για 4 καινούργια λάστιχα και μέχρι στιγμής έχω πληρώσει 5. Ελπίζω να σταματήσει εδώ το κακό...
Όπως και να'χει στην επόμενη αλλαγή, αλλάζω και μάρκα.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]01, Απριλίου, 2015, 12:26:59[/time]
Θέλω απλά να ενημερώσω πως η Continental δέχθηκε να μου αλλάξει το λάστιχο και αυτό το οφείλω στον Χρήστο Κυριαζή που μίλησε εκ μέρους μου με τον εμπειρογνώμονα, του εξήγησε τη κατάσταση και τον έπεισε με ευγενικό τρόπο πως θα ήταν κρίμα και άδικο μέσα σε ένα μήνα να φτάσω να δώσω 530€ για λάστιχα.
Ήμουν τυχερός μέσα στην ατυχία μου που ο εμπειρογνώμονας άργησε τρείς μέρες και έτσι είχα ηρεμήσει και είχα την ψυχραιμία ν'ακούσω τη συμβουλή του Χρήστου.

Απο δώ και πέρα θα κοιτάξω ν'αλλάξω διάσταση. Νισάφι με την 195 45  r16.
welcome to the club! εγώ μέχρι και αγιασμό έχω κάνει αλλα τίποτα! η άλλη λύση είναι να βάλω ερπύστριες(γιατι είχα πάει στο λαστιχά μου και μου πε πως επιδή έχω χαμηλώσει, το 205/50/16 θα βρίσκει....)
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
βαλτε λιγο παραπανω αερα αν θελετε να γλιτωσετε απο στραβωματα και βυζια.. τα ιδια παθενα και εγω οταν εβαζα 30 αερα ..  τωρα εχω 3 χρονια με μαλακα ελαστικα και πτωσεις σε λακουβες και δε τις ξανα στραβωσα ουτε για δειγμα ,...  ;) ;)
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
2,5  μηνες εχω τα dunlop και σημερα γυρνωντας απο βολτα βλεπω σκασμενο το δεξι λαστιχο του συνοδηγου. Πιθανων να εγινε απο απροσεξια μου στο παρκαρισμα. Ειχε εγκοπη το πεζοδρομιο. Λετε να αξιζει τον κοπο να το παω εκει που τα εβαλα μηπως και μου το αντικααστησουν? Εχουν εγγυηση 12 μηνες
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
manager said:
2,5  μηνες εχω τα dunlop και σημερα γυρνωντας απο βολτα βλεπω σκασμενο το δεξι λαστιχο του συνοδηγου. Πιθανων να εγινε απο απροσεξια μου στο παρκαρισμα. Ειχε εγκοπη το πεζοδρομιο. Λετε να αξιζει τον κοπο να το παω εκει που τα εβαλα μηπως και μου το αντικααστησουν? Εχουν εγγυηση 12 μηνες

Εαν έχεις κόψει λάστιχο μν κάνεις τν κόπο εαν δν φαίνεται τπτ πήγαινε να δεις τι θα σου πουν...
 

teoe

Rookie
Mar 20, 2011
30
0
6
37
Κομοτηνη
καλησπέρα ξέρει κάποιος να μου πει τι καρέ και offset έχει η μανισια 16 ζάντα του mk7 1600 Sport?
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Καλησπερα φιλε..ολα καλα;;
Εχω δει οτι εχεις τοποθετησει εκκεντρα!!!Ποια εκκεντρα σου εχουν βαλει;;το ξανα προγραμματισες μετα την τοποθετηση;;
Αν μπορεις γραψε στο καταλληλο θεμα 2 πράγματα για την βελτιωση που εχεις κανει μηπως βοηθησεις και κανεναν ενδιαφερομενο!! ok234
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Τα άλογα και τα λεφτά ποτέ δεν είναι αρκετά  ;D
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread