Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Τελικά θα γίνει η βόλτα?γιατι ψηνομαι,η παλιά Renault που ειναι ρε παιδια?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Eίναι στην Εθνική Οδό (Κηφισός) στο ύψος της Ν. Φιλαδέλφειας.
Δες τον χάρτη εδώ, για περισσότερες λεπτομέρειες.

Y.Γ. Κι εγώ έτοιμος είμαι, αλλά τα σύννεφα μαζεύτηκαν και στα Νότια Προάστια.

 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ευχαριστώ ,θα το σκεφτώ ,μέχρι που θα φτάσουμε ?
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Τελικά εγώ δεν θα μπορέσω αύριο. Ο λόγος στον Alpha στις 13:00...  :-X
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
11:30 η ώρα δεν είναι ώρα για να πάμε για οδήγηση, παιδιά. Είναι η ώρα που γυρίζουμε από δαύτηνε και που ψάχνουμε πού να αράξουμε για καφέ και φαγητό.

Ειδικά όταν είναι Κυριακή και είμαστε σε περιοχή με ταβερνάκια.

Αν αποφασίσετε κάποια στιγμή πρωινό ραντεβού στις 8:30 ή το αργότερο στις 9 για κάποια στριφτερή διαδρομή, τότε θα ρθω κι εγώ.
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Είπαμε να πάμε μια βόλτα, αν θέλουμε να στρίψουμε υπάρχουν κ οι πίστες όχι οι δρόμοι κ μάλιστα Κυριατικα. Πάμε να κάνουμε τη βολτούλα μας κ το χαβαλέ μας κ εξάλλου δν πιεσαμε κανέναν να έρθει, όποιος θέλει έρχεται για τη παρέα κ το χαβαλέ. Καλημέρα.

Υ. Γ. Τι να κάνουμε είμαστε της ταβέρνας κ του καφέ κι όχι της ρομαντζας.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
ολες οι ωρες ειναι για να στριβεις! biggrin biggrin

Ειναι Κυριακη αδελφε ξυπναμε που ξυπναμε καθε μερα απο τα χαραματα μια μερα εχουμε να ζησουμε το κρεβατι μας. Καλα εκει που παμε δεν κυκλοφορει αμαξι, λογο του αγωνα στις 2 Νοε. υπαρχει ομως περιπτωση να πετυχουμε οδηγους να κανουν αναγνωρισεις. Εχτες ηταν ο Κυρκος με το Κακο επανω.

φερτε κρανη και go pro...
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Πηγαίνετε την βόλτα σας ρε,καλά να περάσετε και αφήστε τα κράνη για τις μηχανές...
Όπως θα πάτε.. να έρθετε ;) ;) ;)
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Nordvinden επρεπε να ερθεις οι δρομοι ηταν αδειοι στο βουνο..κριμα γιατι ηταν ωραιο tour με πολυ στροφιλικι . εγω σκεψου που ειμαι και αρρωστος καποια στιγμη εκοψα δεν πηγαινε αλλο...

το δρομολογιο ηταν Λ. Φυλης-Δερβενοχωρια-Σκουρτα-Σε μια Ιερα μονη λιγο πιο κατω για αραγμα στο προαυλιο καθως ηταν κλειστη-επιστροφη Σκουρτα για φαι και απο Πυλη φυγαμε για Αυλωνα, Σχηματαρι και αναβαση απο Αγιο Μερκουριο. οι Υπολοιποι πηγαν για καφε Βαρυμποπη εγω δυστυχως εχω διαβασμα...

μερικες φωτο και σχολια για λαστιχα, στησιματα κλτπ. στα αναλογα threads.






Πανος το καλυτερο παιδι..ΤΕΛΟΣ!




Ελα τα πυροβολα λεμε:




 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nordvinden said:
11:30 η ώρα δεν είναι ώρα για να πάμε για οδήγηση, παιδιά. Είναι η ώρα που γυρίζουμε από δαύτηνε και που ψάχνουμε πού να αράξουμε για καφέ και φαγητό.

Ειδικά όταν είναι Κυριακή και είμαστε σε περιοχή με ταβερνάκια.

Crazy said:
Είπαμε να πάμε μια βόλτα, αν θέλουμε να στρίψουμε υπάρχουν κ οι πίστες όχι οι δρόμοι κ μάλιστα Κυριατικα. Πάμε να κάνουμε τη βολτούλα μας κ το χαβαλέ μας κ εξάλλου δν πιεσαμε κανέναν να έρθει, όποιος θέλει έρχεται για τη παρέα κ το χαβαλέ. Καλημέρα.

Υ. Γ. Τι να κάνουμε είμαστε της ταβέρνας κ του καφέ κι όχι της ρομαντζας.

Ximiki Veltiosi said:
ολες οι ωρες ειναι για να στριβεις! biggrin biggrin

Ειναι Κυριακη αδελφε ξυπναμε που ξυπναμε καθε μερα απο τα χαραματα μια μερα εχουμε να ζησουμε το κρεβατι μας. Καλα εκει που παμε δεν κυκλοφορει αμαξι, λογο του αγωνα στις 2 Νοε. υπαρχει ομως περιπτωση να πετυχουμε οδηγους να κανουν αναγνωρισεις. Εχτες ηταν ο Κυρκος με το Κακο επανω.

φερτε κρανη και go pro...

Έχει δίκιο ο Nordvinden, όσο πιο νωρίς, τόσο καλύτερα από θέμα κίνησης στους δρόμους. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν προσέχουμε, δεν κινούμαστε σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ. ή είμαστε ασυνείδητοι οδηγοί. Club αυτοκίνησης είμαστε και αν μη τι άλλο πρέπει να δείχνουμε το σωστό παράδειγμα. Και όταν είναι να κάνουμε κάτι, προσέχουμε 10 φορές περισσότερο και παίρνουμε τα μέτρα μας. Τέλος πάντων, αυτή η Κυριακή δεν είχε σχεδόν καθόλου κίνηση στα βουνά, ένα astra είδα να κάνει "ειδική" διαδρομή και ελάχιστα πολιτικά αυτοκίνητα. Το απόγευμα στον Αγ. Μερκούριο στην κατάβαση είχε πολύ κόσμο που αποφάσισε να κινηθεί στη φύση, ίσως την τελευταία Κυριακή για φέτος με καλό καιρό.
Πέρασα πολύ ωραία σήμερα, παίζει να έκαψα καμιά 15αριά λίτρα βενζίνης, αλλά έκανα στριφτερό στρώσιμο στην καινούρια ανάρτηση, τόσο που ο panosd έπαθε ένα μικρό σοκ όταν έτυχε και με ακολουθούσε για λίγα χιλιόμετρα ανάβασης  giggle
Πέρα από τη διαδρομή, είχαμε μπόλικο φαγητό, κουβεντούλα, ανταλλαγή γνώσεων και καφεδάκι για όσους δεν είχαν άλλες υποχρεώσεις για το απόγευμα.
Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό.

 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Μια ομορφη Κυριακη εφτασε στο τελος της.. Περασα πολυ ωραια αποψε,αρκετο χαβαλε,αρκετα πειραγματα,αφησαμε κ λιγο λαστιχακι στα βουνα,ριξαμε κ τη μασα μας,μετα ηπιαμε κ το καφεδακι μας εμεις,με καλη παρεα παντα περνας ωραια..
Αν κ καποιος εφτασε μετα απο μια ωρα(γκουχου γκουχου) giggle , δεν βρηκαμε κινηση πουθενα,μονο στο κατεβασμα στον Αγ.Μερκουριο,oπως ανεφερε κι ο Κωστας που ειχαν βγει για πικ νικ. Μπορω να πω,μιας κ δν ειχα ξαναπαει απο εκει,πως επαθα τη πλακα μου με τη διαδρομη,ηταν πανεμορφα... οταν μας κανει καλο καιρο να το επαναλαβουμε,αλλα σε αλλα μερη της Αθηνας.. :)
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
ωραίες διαδρομες!!!είδα ότι θα πηγαίνατε αλλά δυστυχώς δεν μπορουσα,την επόμενη σίγουρα...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ρε γαμωτο θα ερχομουνα αλλα γύρισα εχθές ξημερώματα που να ξυπνήσω...βλέπω κατι φωτό ...φωτιά!!
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Είχα ζηλέψει όταν σας πέτυχα στη φυλής, αλλα τώρα με τις φωτό δεν έχω λόγια. Αλλα έπρεπε να πάμε για δουλεια.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πφφφφφ.και αν θα ερχομουνα παίδες θα ερχομουνα με αυτο
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
kostg said:
Και νομίζω ότι βρήκες μπροστά προφυλακτήρα, σωστά; Καλά είδα;
Πρόσθεσα μόνο το σποιλερ. Γενικά έκανα αρκετές αλλαγές,
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread