Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
αν βαλεις χερι στο προγραμμα μπορεις να μετατωπησεις τον κοφτη λιγο προς τα πανω,
το εχεις ψαξει καθολου?
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
αν βαλεις χερι στο προγραμμα μπορεις να μετατωπησεις τον κοφτη λιγο προς τα πανω,
το εχεις ψαξει καθολου?

θα καρφωσει βαλβιδα στο πιστόνι, η θα κοψει μπιελα. Οταν βρω πιστονια και θελησω να το σπασω θα παω τον κόφτη 7300...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
μιλαω παντα για safe καταστασεις...αν θελησεις ποτε να το σπασεις φωναξε και μενα.... :p
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Πολυ χρησιμες πληροφοριες απο ενα εγγλεζικο forum...

http://www.turbosport.co.uk/showthread.php?122462-1-6-Zetec-SE-engine
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xFLo4BoE2Us[/youtube] Δν ηξερα που να το βαλω και το εβαλα εδω!να σημιωσω εχω ενεργοποιημενο το sprin booster στην ενδηξη κοκκινο!  ;D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
αφου τοποθετηθηκε και η πολλαπλη του puma 1.7 πανω στο αμαξι....
μετρηθηκε....
εδω ειναι το σχεδιαγραμμα το οποιο εχει χασει πολυ ροπη,αλλα εχει παρει σε αλογα
η διακεκομμενη γραμμη ειναι η μετρηση που εγινε σημερα και η μονοκοματη γραμμη ειναι η προηγουμενη μετρηση


και εδω ειναι τα νουμερα
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
πολυ καλα τα αποτελεσματα ιακωβε στις 5250 στροφες εχεις σχεδον +10bhp,απιστευτο νουμερο για τα δικα μας αμαξια!

δεν εχει σημασια οπως καταλαβαινεις τα αλογα που βγαζει στο τελος σαν απολυτο νουμερο αλλα τι αλογα βγαζεις σε ολο το φασμα στροφων σε σχεση με πριν.

αμα διορθωσεις και το αλλο το προβληματακι θα εισαι μια χαρα
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
αν διορθωσεις το προγραμμα θα παρεις και παραπανω αλογα και ροπη αρκει να μπορει να το διορθωσειι
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
επίτέλους!!! το διάγραμμα της ιπποδύναμης απο το 1.6 ΜΚ6 μοιάζει με 1600 16βάλβιδο μοτερ με καπάκι γιαμαχα!!!!

και να σχκεφτεις οτι δούλευες με 14.5:1 πάνω απο τις 5000!!! Αν διορθωθει λίγο το καύσιμο και πάει στο 13:1 θα δείς ακόμα 5-6 άλογα!!!

Πραγματικά ουτε εγω δεν περίμενα τόσο καλό αποτέλεσμα ιάκωβε!!!

Εμείς τα παμε.. Μια σφήνα βάλε εκεί που κάναμε την πατέντα και τα άλλα είναι θέμα ΜΑΠ μάλλον, αλλά όχι της θέσης του.

Τσέκαρε στο διαγνωστικό της φορντ, αν ο μαπ έχει καλό σήμα και δουλεύει ορθά...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
αν μετριοταν το αμαξι χθες με σωστη χοανη πιστευω θα ειχε δειξει πανω απο 120 αλογα,χωρις
φιλτρο που μετρηθηκε μπορει να εχανε κιολας
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
southern said:
αν μετριοταν το αμαξι χθες με σωστη χοανη πιστευω θα ειχε δειξει πανω απο 120 αλογα,χωρις
φιλτρο που μετρηθηκε μπορει να εχανε κιολας

σωστα πετρο η μετρηση ειναι χωρις χοανη,την ειχα βγαλει
λογικα με τις υπολοιπες μετρησεις θα ειχα πανω απο 120Hp
 

ChrisFrou

Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
ωπ τωρα το ειδα αυτο !!! πολυ ωραια η καμπυλη !!! και ειναι και με το "λαθος" προγραμμα τωρα ....εγω πιστευω οτι θα βγαλει αρκετα γυρω στα 125+
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ChrisFrou said:
ωπ τωρα το ειδα αυτο !!! πολυ ωραια η καμπυλη !!! και ειναι και με το "λαθος" προγραμμα τωρα ....εγω πιστευω οτι θα βγαλει αρκετα γυρω στα 125+

μακαρι χρηστο......εγω θελω να πιστευω οτι με την ρυθμιση του προγραμματος και την ολοσωμη εξατμιση θα βγαλει πανω 130hp..... AR15firing AR15firing AR15firing
 

xristina

Hero Member
May 9, 2010
1,515
0
36
39
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
και 2 βιντεακια απο μενα που εγιναν σημερα στην σαυριτσα χωρις ρυθμισμα πάλι του προγραμματος αλλα με τοποθετημενη πληρως την πολλαπλη  ;)


 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
αυτη ηταν η τελευταια μετρηση που εγινε ωστε να παρω τα υπαρχoντα δεδομενα ωστε να το ρυθμισω
ελπιζω πριν αλλαξει ο χρονος να το εχω ρυθμισει σωστα,ωστε να εχω καποια στοιχεια να τα μοιραστω μαζι σας
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread