Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
αλεξ το αμαξι δεν φοραει προγραμμα ....δεν παιρνει ευκολα μπρος επειδη εχει αυξησει την πιεση της βενζινης (μηχανικα) για να διορθωσει το μιγμα....το αμαξι ΔΕν ειναι ετοιμο ακομη πρεπει να μπει πανω πεταλουδα και προγραμμα και τοτε θα δουμε πραγματικα τι κανει....
Υ.Γ. του καρανικολα παντως του αρεσε η δυναμομετρηση :p παρολο που μου ειπε οτι κανω μ@λ@κιες...:p
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
αλεξ το αμαξι δεν φοραει προγραμμα ....δεν παιρνει ευκολα μπρος επειδη εχει αυξησει την πιεση της βενζινης (μηχανικα) για να διορθωσει το μιγμα....το αμαξι ΔΕν ειναι ετοιμο ακομη πρεπει να μπει πανω πεταλουδα και προγραμμα και τοτε θα δουμε πραγματικα τι κανει....
Υ.Γ. του καρανικολα παντως του αρεσε η δυναμομετρηση :p παρολο που μου ειπε οτι κανω μ@λ@κιες...:p


Α ρε χρηστο σορρυ, νομιζα οτι φοράς και προγραμμα!!!! Μια χαρά είναι η μετρηση σου!! Αυτο με τον ρυθμιστη είναι ψιλο μλκια,  αν δεν το χει δει στο περίπου σε wideband. δεν έχει πρόβλημα και μαμα πίεση βενζίνης να δουλεψεις!!! 
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
οχι αλεξ επειδη το ειχε τσεκαρει με wide και το μειγμα ηταν υπερβολικα φτωχο γιαυτο και μου αυξησε την πιεση!!

αμα το χει τσεκάρει, πάσο...
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
λοιπον οπως ειπα και στο τσατ :p σημερα πηρα το αμαξι απο καρανικολα με προγραμμα μονο χωρις την μεγαλη πεταλουδα (γιατι ειχε ενα θεμα) εκανε τρεις μετρησεις στο δυναμομετρο του
Πρωτη : 151hp
δευτερη : 152,8 hp
τριτη : 154,2 hp
στον δρομο ενοιωσα μια διαφορα αλλα οχι και τεραστια !! θα δουμε θα περιμενω να κανει και ανταπτ ο εγκεφαλος
Υ.Γ. το δυναμομετρο του καρανικολα εχει αποκλιση με ΤΑΤ 2 αλογα
Υ.Γ. (2) ειχα απωλειες 22 αλογα
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
40
Καλαματα
Πολυ καλα Χρηστο,πρεπει να κανεις δοκιμες με αυτοκινητα που εχεις δοκιμασει στο παρελθον και ξερεις διαφορες να δεις τι εκανες και αν σου δουλευει το κοντο κωρονοπηνιο γιατι μην ξεχνας φορας αρκετα κοντη κωρονα.
Πολυ καλα αποτελεσματα.
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
αμα εκανες ακομα 5-6 θα εφτανες τα 160 δλδ? χαχαχαχαχ

αντε χρησταρα ωραιος! θα μετρησεις και αλλου?
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
μακαρι να φανουν και στον δρομο αξιοπρεπως !! τελικη με αυτην την κωρονα = 195 χαχα
πετρο ηταν κρυο στην αρχη γιαυτο μαλλον :p  θα μετρησω και ΤΑΤ σιγουρα για να εχω ενα στανταρ μετρο συγκρισης
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
μακαρι να δεις οτι καλυτερο :)

2 κιολας σε περιμενουν πως και πως..... giggle
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Χρήστο μακάρι να είναι τόσα που σε μέτρησε…. αλλά εμένα μου φαίνετε πολύ δύσκολο χωρίς έκεντα η χωρίς (συμπίεση, πεταλούδα, ροική). Το ότι είδες μικρή διαφορά είναι καλό και λογικό απ τη στιγμή που σου ρύθμισε το πρόγραμμα  αλλά όπως λες και εσύ τα 22hp είναι σίγουρα πιο αισθητά από αυτό που περιγράφεις.
Δηλαδή αυτό που λες να κάνει adapt ο εγκέφαλος…. ( μετά πόσα πρέπει να δήξει)??

Εμένα κάτι δε μου αρέσει σε όλοι την υπόθεση ::)

@Πήγαινε το και μια από Δευτέρα στην ΤΑΤ να ξέρεις τι σου γίνετε.
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
Θα το παω νικολα γιατι και μενα μου φανηκαν αρκετα!! Α να σημειωσω οτι οταν εκανα την δυναμομετρηση το προηγουμενο σαββατο ειχα κομμενη φλαντζα πεταλουδας και επαιρνε αερα...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Για αυτό και δούλευε αρρύθμιστα…! τότε και η ΤΑΤ τρέπει να σε δήξει γύρο στα 150!!! Πολύ καλό νούμερο και πολύ πιθανόν να οφείλετε στην πολλαπλή. Μακάρι ρε φίλε.
Αν θέλεις κανονίζουμε

@ είχα ξεχάσει ότι φοράς πολλαπλή redface
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
μαλλον νικο (μολις θυμηθηκα οτι μου το χες πει οταν μου το μετρουσαν ) ναι αυτο το συμπερασμα βγαινει , οτι η πολλαπλη μαλλον κανει δουλεια τελικα! θα δουμε ... :)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ωραια χρηστακο,πιστευω οτι ειναι λιγο πολλα τα αλογα χωρις ροικες και τετοια
αλλα και εγω θα σου πω οτι πρεπει να πας και στην τατ να δεις τι παιζει μιας και εχεις εκει μετρο συγκρισης,οσογια την πολλαπλη σε μενα δειχνει οτι δουλευει πολυ καλα,αρα φαντασου τι μπορει να κανει σε μεταβλητο χρονισμο οπως ειστε εσεις...
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
σε συνομιλια μου που ειχα παντως με τον δημητρη (Blue-white) πριν απο λιγο μου ειπε οτι το μετρησε καρανικολα με Φ-Ε 160 hp και στην TAT του ειχε βγαλει 158 ...

παντως ο καρανικολας πριν καν αρχισουμε την μετατροπη αυτη μου ειχε πει οτι περιμενε να βγαλει γυρω στα 150
 

vagma

Hero Member
ChrisFrou said:
σε συνομιλια μου που ειχα παντως με τον δημητρη (Blue-white) πριν απο λιγο μου ειπε οτι το μετρησε καρανικολα με Φ-Ε 160 hp και στην TAT του ειχε βγαλει 158 ...

παντως ο καρανικολας πριν καν αρχισουμε την μετατροπη αυτη μου ειχε πει οτι περιμενε να βγαλει γυρω στα 150

ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ολο ανεβαινει........ AR15firing AR15firing AR15firing
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Χρηστάκο πολύ καλός φίλε φοβερά νούμερα πάρε και μια δεύτερη ουδέτερη γνώμη (ΤΑΤ) για να είσαι σίγουρος . 'Αριστος έχεις ήδη μεταπτυχιακό στη μόντα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread