Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δηλαδή υπάρχει τρόπος?

Αλέξη αυτό που λένε είναι ότι δεν έχουν την δυνατότητα να το κάνουν (είναι κλειδωμένη αυτή η λειτουργία) και προσπαθούν να ξεγελάσουν τον εγκέφαλο πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.
Ο κόφτης πραγματικά χρειάζεται μετατόπιση και ειδικά σε κάποιον που ασχολείται με τις κόντρες..
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
αλεξη προγραμμα εχω ναι !ο καρανικολας μου το εχει ρυθμισει ... αλλα δυστυχως αυτα που σου επιτρεπει να ρυθμισεις ειναι μονο αβανς και μιγματα ... :(
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nikpap8888

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
αλεξη προγραμμα εχω ναι !ο καρανικολας μου το εχει ρυθμισει ... αλλα δυστυχως αυτα που σου επιτρεπει να ρυθμισεις ειναι μονο αβανς και μιγματα ... :(

πίεσε τον να το βρεί.. Το ξέρω πως μπορεί... Θα έχεις μεγάλη διαφορά με κόφτη 7300... ειδικά σε 3η, 4η γιατι δεν θα πέφτεις στην κοιλίτσα που κάνει στις 6000
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
συνηθως  ανεβαζουν τον κοφτη 200-300 στροφες
στην περιπτωση του φιεστα απο 6700... σε 7000 ειναι μια χαρα
γιατι πρεπει να σκεφτομαστε και τα <<εντοσθια>> αν αντεχουν...
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
αλεξη του το χω και 15 φορες βεβαια δεν τον εχω πιεσει κιολας αλλα απ την αλλη λεω αφου αυτο εχει πως θα κανει κατι μονος του?? πρεπει λογικα να περιμενει τους αγγλους να βγαλουν κατι καλυτερο...ετσι υποθετω δεν ξερω πως παει...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
pinkfloyd said:
συνηθως  ανεβαζουν τον κοφτη 200-300 στροφες
στην περιπτωση του φιεστα απο 6700... σε 7000 ειναι μια χαρα
γιατι πρεπει να σκεφτομαστε και τα <<εντοσθια>> αν αντεχουν...

Pinkfloyd ξέρεις κάποιον που να το κάνει στα fiesta και ιδικά τα Μκ7..?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ηρθε και η σειρα μου να ποσταρω τις δυναμομετρησεις μου....!!!

εδω ειμαι μονο με ενα φιλτρο K&N kit57i


εδω με Κ&Ν και ολοσωμη εξατμιση απο exhaust center


και οι δυο μαζι σαν μετρο συγκρισης


Τα συμπερασματα δικα σας
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
μπραβο μιχαλαρα ακρως εντυπωσιακα τα νουμερα σου !! αντε και με ενα καλο προγραμμα τωρα!!!
Εγω παλι που μετρησα το αμαξι σημερα μου εβγαλε 132,5 hp με 15,4 κιλα ροπης ακρως απογοητευτικα τα νουμερα αλλα δεν πτοουμαστε αφου το αμαξι δεν ειναι ακομη ετοιμο!! ειδομεν λοιπον .....χαρτι της δυναμομετρησης υπαρχει αλλα θα ανεβει αυριο!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Tελικα απ'οτι φαινετε αξιζε ο κοπος Μιχαλη.Μπραβο, πολυ καλο το νουμερο και σου ευχομαι και οι υπολοιπες μετατροπες να εχουν τοσο θετικα αποτελεσματα.
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
dyno με συγκριση του νικολα εχουμε?

ας το ποσταρει καποιος να δουμε τι κανει το milltek σε σχεση με την custom τις exhaust
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μιχάλη στα έχω πει και από κοντά…. Τα άλογα που έβγαλε το αμάξι είναι σίγουρα αρκετά εντυπωσιακά, ακόμα και ως προς τα χρήματα που έχουν ξοδευτεί για να φτάσει σε αυτό το σημείο. Έχεις μια όμορφη καμπύλη σε όλο το φάσμα στροφών χωρείς βίαια ξεσπάσματα ( πατάς πάνω στην εργοστασιακή) εκτός από ψιλά λήγω πριν τον κόφτη, όπου και φαίνεται να σου δίνει το κάτι παραπάνω.
Μπράβο φίλε και στα ανώτερα από δω και πέρα… πάντα τέτοια. ok234  biggrin

@ τα δική μου θα την ανεβάσω αύριο μάλλον…
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Πετρο εχουμε σε συγκριση με τον Νικολα!!!
nos_stupar.jpg


Ο πρασσινος ειναι ο Νικολας και ο κοκκινος εγω!!!σε ροπες ειμαι πιο κατω αλλα γενικα πιστευω οτι εχω καλο τελικο αποτελεσμα!!!  ok234 AR15firing AR15firing
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Παιδιά οι καμπύλες δεν είναι σωστές ( η δική μου τουλάχιστον). Ανεβάστε και την κανονική Μιχάλη για να δεις γιατί το λέω.

Έχετε μετατοπίσει την δική μου καμπύλη και την μέγιστη ιπποδύναμη στις στροφές του Μιχάλη ( την κάνατε να πατάει πάνω στου Μιχάλη).  Κοιτάξτε που βγάζω εγώ την μέγιστη ιπποδύναμη…. και που ο Μιχάλης και θα καταλάβετε αυτό που λέω.
Είχα στείλει και πμ στον Κώστα σχετικά με τις καμπύλες αλλά μάλλον δεν πρόλαβε να το δει.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Â Ο νικόλας έχει καλύτερες ροπές λόγω πολλαπλασιστών, αλλα ψηλα δεν έχει διαφορά γιατι ούτως η άλλως σε τοσο ψηλες στροφες και το μαμα έχει αρκετό ρεύμα. Εγω πάντως πείστηκα και θα βάλω πολλαπλασιαστή.

τα αποτελεσματα είναι καλά για όλους.

Η πολλαπλή απο το πούμα δεν κανει σοβαρή διαφορά στο ΜΚ7, αλλα δεν είναι και χειρότερη, παρόλο που περίμενα να είναι. Ο χρήστος έχει καποιο πρόβλημα και δεν παιρνει ευκολα μπροστά (Μπουζί? Πεταλούδα?) και αυτό μάλλον επηρεάζει και την απόδοση στις χαμηλομεσαίες. Το πρόγραμμα του καρανικόλα θέλει και άλλο ψάξιμο..

StuparArt said:
Παιδιά οι καμπύλες δεν είναι σωστές ( η δική μου τουλάχιστον). Ανεβάστε και την κανονική Μιχάλη για να δεις γιατί το λέω.

Έχετε μετατοπίσει την δική μου καμπύλη και την μέγιστη ιπποδύναμη στις στροφές του Μιχάλη ( την κάνατε να πατάει πάνω στου Μιχάλη).  Κοιτάξτε που βγάζω εγώ την μέγιστη ιπποδύναμη…. και που ο Μιχάλης και θα καταλάβετε αυτό που λέω.
Είχα στείλει και πμ στον Κώστα σχετικά με τις καμπύλες αλλά μάλλον δεν πρόλαβε να το δει.


έχει δίκιο ο νικόλας. Η καμπύλη των ροπών είναι σωστή αλλα των ιπποδυνάμεων είναι λάθος.. Δεν γίνεται στις 4250 του νικόλα να έχει περισσότερη ροπή απο του μιχάλη και στις ίδιες στροφες ο μιχάλης να έχει περισσότερη ιπποδύναμη.

Ισχύει οτι Ιπποδύναμη=ροπήΧ1.36Χστροφες
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Θα ανεβάσω και την κανονική, εντός της ημέρας, απλά κάτι δε μου ταιριάζει σε αυτή...
 

Japanese-Teo

Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
Ωραιος Μιχαλη...πολυ καλα νουμερα για αυτα που εχεις βαλει  ok234 !! Τελικα το fiestaki παιρνει πιο ευκολα αλογα απ'οσο νομιζα  ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread