Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πολύ ωραία καμπύλη. Μετράς σε δυναμόμετρο του προγραμματιστή ή σε δικό σου;
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
Ευχαριστω! Σε δικο μου παω..συγκεκριμενα στου Φωτεινελη. Και την πρωτη φορα ειδικα που μου το ρυθμισε δεν του ειχα πει καν που θα παω να μετρησω και ποτε.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Smoof said:
Ευχαριστω!
Δεν το ρισκαρω για παραπανω απο 7200 γιατι ολο το valvetrain ειναι εργοστασιακο και με ηδη πολλα χλμ.

σωπα μωρε με 1η και 2α δε παθαίνει τιποτα, βάλτο στις 7500 να απλώνει πιο ωραία. Το πολύ αν το ακούς να "βαλβιδίζει" δε θα ανοιγεις 3η πάνω απο 7200  και 4η πάνω απο 6000 στοφές είναι απαγορευτικά τα χιλιόμετρα για δημόσιο δρόμο, ούτως ή άλλως
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
turbomaniac said:
σωπα μωρε με 1η και 2α δε παθαίνει τιποτα, βάλτο στις 7500 να απλώνει πιο ωραία. Το πολύ αν το ακούς να "βαλβιδίζει" δε θα ανοιγεις 3η πάνω απο 7200  και 4η πάνω απο 6000 στοφές είναι απαγορευτικά τα χιλιόμετρα για δημόσιο δρόμο, ούτως ή άλλως

Προτιμω να γυρναει 7-7200 σε ολες και να μην ειμαι με την ψυχη στο στομα για 300στροφες.. αφου τα εκκεντρα για τοσο ειναι και φαινεται και στη δυναμομετρηση οτι μεχρι εκει ειναι το οριο τους..δεν θα κερδισω κατι παραπανω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread