Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Παιδια εριξε τις αξιες των αυτοκινητων(στις αρχες οι τιμες ηταν κανονικες οσο αξιζε το αμαξι) για να εχει ακομα πιο φτηνα ασφαλιστρα.Δυστυχως πολλοι λιγοι ρωτανε-κοιτανε ποσο τους το ασφαλιζουν και απλα χαιρονται με το χαμηλο ασφαλιστρο.

Εγω αυτη την στιγμη εχω δυο αμαξια ασφαλισμενα στην anytime και το μκ6 μου το εχει ασφαλισει για 2250€ απο 3.500€ που επρεπε να ειναι κανονικα.Αν για κακια μου τυχει γινει κατι με αυτα τα λεφτα ουτε χυτρα δεν θα παιρνω.Και το ερωτημα που μου γεναται ειναι οτι το mk7 το εχουν ασφαλισει για 8.700 αλλα τωρα σε αφηνει να το περασεις για 7.200,αν γινει η στραβη τι λεφτα θα παρω?

Τους κουναω το μαντηλι απο τωρα γιατι πρωτον δεν κατεβηκα απο τα βουνα πριν κανα μηνα και κατα δευτερον τα αμαξια μου ειναι η περιουσια μου και δεν δεχομαι να τα απαξιωνει ο καθε μ@λ@..ς εκτιμητης.
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Πήρα ένα τηλέφωνο για να ρωτήσω σχετικά με την ανανέωση της Anytime.
Στο πρόγραμμα value plus,που καλύπτει τα πάντα πλην ιδίων ζημιών,6μηνη νομική προστασία και το αμάξι στα 10200(!)=256 ευρώ.
Ομολογώ οτι με κούφαναν για το θέμα της αξίας,γιατί δέν μεταβλήθηκε καθόλου.Μου ανέφεραν όμως οτι η αναπροσαρμογή γίνεται "αυτόματα" μια φορά το έτος,οπότε περιμένω το χαστούκι στην επόμενη ανανέωση.
Οχι πως θα τα πάρω,αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι,άλλα λέμε τώρα...
 

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
45
Πειραιας
εγω παντως νομιζω οτι οι αξίες αναπροσαρμόζονται το ίδιο σε όλες τις ασφαλιστικές, δεν ειναι θέμα εταιρίας. Οπως και αμα θελεις εσύ να το ασφαλίζεις για 10000 απο την αρχή εως κ μετα απο 10 χρόνια το μονο που θα καταφερεις ειναι να πληρώνεις μεγαλο ασφάλιστρο. Μετά απο 5 χρόνια θα σε αποζημιώσουν με διαφορετικά κριτήρια (αυτα που κυκλοφορούν στην πιατσα) και οχι με οτι πληρωνες επι μια δεκαετία!
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Θεωρώ το 10.200€ όνειρο τρελό σε περίπτωση που γίνει η στραβή(φτου φτου φτου).
Η τιμολόγηση γίνεται πάντα προς τα κάτω και με τιμές της αγοράς(άσχετα αν εσύ πληρώνεις για παραπάνω)
 

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
45
Πειραιας
το σημαντικότερο πλεον θεωρώ οτι πρεπει να ειναι η επιλογή μιας ασφαλιστικής που δεν θα κλείσει ή που θα εχει την καταληλλη οικονομική επιφάνεια να σε καλύψει και να μην στα γυρναει στις στραβες και οχι η ασφαλιστική που θα σου δώσει περισσότερα λεφτά. Στο κομμάτι της αποζημίωσης όλες ειναι μάπα! Το θέμα ειναι να μην μπλέξεις και να μην πέσεις στην ανάγκη τους!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Συμπλήρωσα δοκιμαστικά τη φόρμα της anytime για το δικό μου fiesta (6ος 2007). Ασφαλιζόμενη αξία οχήματος 4000 ως 4500 €. Και για ένα χρόνο 438 € στο πρόγραμμα value.
Απορώ κι εγώ, αυτή τη στιγμή μπορώ να βρω αντίστοιχο με το fiesta μου με 4500 €; Ή θέλω τουλάχιστον 6000-6500 €; Μόνο οι προφυλακτήρες μπρος-πίσω έχουν τουλάχιστον 1200 € και είναι εργοστασιακοί. Δε μιλάω για τα extra, που έτσι κι αλλιώς τα χάνεις...
Κάτι δεν πάει καλά με την anytime, έχει πλακώσει τις διαφημίσεις στην τηλεόραση και πέφτει έξω μου φαίνεται...
 

7Thanos7

Newbie
Feb 11, 2013
6
0
0
Το 6μηνο που πέρασε πλήρωσα 252euro - Anytime Auto Value  .
Έβλεπα κι εγώ τις διαφημίσεις για μειωμένα ασφάλιστρα και
μου' ρχεται το νέο χαρτάκι , 242 euro.
Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι αν θέλω επιπλέον μείωση 5%
θα πρέπει να στείλω πάγια εντολή πληρωμής μέσω πιστωτικής....
Βέβαια όταν με άκουσε διστακτικό , μου είπε ότι μπορώ να κάνω
ανάκληση όποτε θέλω . Ακόμα το σκέφτομαι και το ψάχνω αν και
έχει λήξει από τις 23/3 .
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Καλησπέρα παιδία...Σήμερα καθώς είχα παρκάρει στο μαρούσι και πήγα να πάρω το αμάξι να φύγω είδα οτι κάποιος πιλότος με είχε βρεί στην πόρτα του συνοδηγού και μου είχε κάνει βαθουλοματάκι και γρατζουνιά....Η ερώτηση μου είναι η εξής : ¨Εχω μεικτή ασφάλεια και ήθελα να ρωτήσω εαν καλύπτει για μικρογρατζουνιές ολο το αυτοκίνητο ας πουμε απο ενα ποσο και πάνω για επισκευή π.χ 250Ε + γιατί τοσά λεφτά δίνω τοσα χρονια και δεν εχω αλλαξει ουτε ενα τζαμι που λεεί ο λόγος.... ::)
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
πάρε ένα τηλ τον ασφαλιστή σου να σου πει πόσο απαλλαγή έχεις... αν η ζημιά σου είναι κάτω από το ποσό απαλλαγής που σου έχουν στο συμβόλαιο , τότε τα πληρώνεις όλα από την τσέπη σου.
:( περαστικά σου.
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
άμα έχεις πολλές ζημιές ναι σε συμφέρει να το κάνεις έτσι
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Παιδια εχει κανεις ασφαλεια Ιντερσαλονικα η μηπως του εχει τυχει καποιο περιστατικο με αυτη την εταιρια;
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Έχει συμβεί σε μένα, αν και το κατά πόσο είχε ο συγκεκριμένος κύριος ασφαλεια δεν ξέρω. Τι σου συνέβη;
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Ωχχx..Εμενα με είχαν χτυπήσει  με το εταιρικό και δεν καθαρίσαμε γρήγορα με αυτούς!!Θα σε καθυστερήσουνε!!
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
grg019 said:
Παιδια εχει κανεις ασφαλεια Ιντερσαλονικα η μηπως του εχει τυχει καποιο περιστατικο με αυτη την εταιρια;
Δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο ή άκυρο αλλά το μεταφέρω όπως έχει.
μου είπε σήμερα η ασφαλίστρια για αυτή μετά απο ερώτησή μου ''τι λέει η ιντερσαλόνικα είναι σαν την evima που έκλεισε;"
μου απάντησε... εδώ και τόσα χρόνια λέγαν θα κλείσει η ιντερσαλόνικα και τότε την είχε ο Τσοχατζόπουλος... τώρα όμως μου είπε την έχει Ντόρα με Βενιζέλο παρέα... (...οπότε έχει πλάτες)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread