Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Takaros7 said:
Κανα 80αρι μου ειπαν το τρομπακι πανω κατω...ναι αθηνα μενω.
δεν αξίζει τότε να πάρεις το National αφού στα ίδια λεφτά έχει το γνήσιο και είναι καλύτερης ποιότητας από αυτό

γύρω στα 300e (+- βέβαια)να υπολογίζεις εργασία και ανταλλακτικά
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Αμα ειναι καλυτερο τοτε το αυθεντικο τοτε αυτο θα παρω...απλα λεω μην ξερετε να τα παρω απο πουθενα φθηνα!
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
http://img255.imageshack.us/img255/9513/imagepxz.jpg. Σήμερα αγοράστηκαν δισκοπλατό και ρουλεμάν..
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Κάνε μου μια χάρη σε παρακαλώ..
Ζύγισε μια το πλατό και άλλη μια τον δίσκο. Εάν έχεις ηλεκτρονική ζυγαριά ακόμα καλύτερα… ;D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Ζύγισε μια το πλατό και άλλη μια τον δίσκο. Εάν έχεις ηλεκτρονική ζυγαριά ακόμα καλύτερα… ;D
αν δεν έχει ηλεκτρική ζυγαριά....θα στα φέρω εγώ να τα ζυγίσεις ;D ;D
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
scorpion said:
αν δεν έχει ηλεκτρική ζυγαριά....θα στα φέρω εγώ να τα ζυγίσεις ;D ;D
Εσύ μωρή λούγκρα δουλεύεις στον παράδεισο ανταλλακτικών Ford και όχι μόνο…. Αυτά τα πράγματα και όχι μόνο αυτά θα έπρεπε να τα έχεις κάνει ήδη. Τόσα ανταλλακτικά περνούν από τα χέρια σου εάν τα μελετούσες και τα έψαχνες λίγο καλύτερα θα βοηθούσες πάρα πολύ. Να υποθέσω ότι, αυτά που σου έλεγα κάποτε να ψάξεις σχετικά με τα βολάν, πεταλούδες και MAF δεν έχεις κάνει τίποτα?!

Αλλά που… εσένα το μυαλό είναι μόνο στις κόντρες και στο γυναικάκι σου. giggle


Takaros7 said:
Δεν παίζει ηλεκτρονική ζυγαριά...δυστηχώς.
Οκ κανένα θέμα… ok234
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
για μενα βγαλε κατεβασε το σασμαν πρωτα δες τι φοραει και μετα παρε ανταλακτικα. επισεις εμενα εχει ρουλεμαν απο το εργοστασιο national. και εβαλα δισκο πλατο national γτ απλα η κατασκευη του δεν ηταν τουρκικη αλλα σε καποια αλλη χωρα ευρωπης.το sachs ειχε κατασκευη τουρκιας.
και το πλατω national ηταν ποιο ελαφρυ και την διαφορα την καταλαβενες ακομα και στο χερι. τιμη για ολο το σετ δισκο πλατω ρουλεμαν 135ευρω.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Συν του ότι η national δίνει και εγγύηση 2 χρόνια για τα προϊόντα της.

Έχω βρει για το Ignis κιτ βολάν μονής μάζας όπως επίσης υπάρχουν και για άλλα αμάξια. Είναι μια από της καλύτερες εταιρίες του χώρου με πολλά χρόνια στις πλάτες της. Παρόλα αυτά μέχρι τώρα δεν έχουν ακουστεί άσχημα πράγματα για τη national.


Γιάννη απ ότι ξέρω είναι αγγλική εταιρία.. ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
αγγλική εταιρία είναι αλλά αυτό που πουλάει μέσα είναι ανακατασκευής και για μένα αυτό δεν μου αρέσει
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Τι είναι??? Καλά αυτά ποιος τα λέει ρε φίλε?? Μήπως τα λένε οι πωλητές και προμηθευτές άλλον εταιριών επειδή δεν μπορούν να την πιάσουν εύκολα στις τιμές??

Από την στιγμή που γράφεις ότι είναι ανακατασκευής θα ήθελα να με παραπέμψεις σε κάποια λινκ που μπορεί να το λένε αυτό.
Όχι τίποτε άλλο αλλά σκοπεύω ν αγοράσω ένα κιτ για το αμάξι μου και με ενδιαφέρει. ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
έτσι μας λένε Νίκο αυτοί που τα φέρνουν στην Ελλάδα
δεν έχω λινκ και τα περισσότερα συνεργεία λένε.....άμα είναι να βάλω αυτό...άστο,πάω και το καρφώνω
αυτό το έχω συναντήσει στην καθημερινότητά μου Νίκο
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δηλαδή για να καταλάβω ο ίδιος ο προμηθευτής της national σου λέει ότι είναι ανακατασκευής??
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Δηλαδή για να καταλάβω ο ίδιος ο προμηθευτής της national σου λέει ότι είναι ανακατασκευής??
ακριβώς
απλά ο κάθε πωλητής μπορεί όντως να λέει ότι θέλει για να πουλήσει,εγώ είπα αυτά που μου λένε οι προμηθευτές του συγκεκριμένου προϊόντος,το πόσο βέβαια αληθεύει,δεν το ξέρω 100%
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
φιλε χωρις να θελω να θιξω κανεναν αν καποιο προιον αυτοκινητου ηταν ανακατασκευης θα επρεπε να αναγραφετε στο κουτι του. αν ισχυει κατι τετοιο που δεν το νομιζω οτι δισκο της national να επερνες δεν νομιζω να μην εχει καποιο σημαδι φθορας απο την προηγουμενη χρηση του.
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Η αλλαγή του δισκοπλατό έγινε επιτυχώς...το σασμάν έχει γίνει αλοιφή το ίδιο και ο συμπλέκτης....πολύ καλη δουλειά! :)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τα sachs έβαλες προφανώς, ε; Έχει μεγάλη διαφορά τελικά το πριν με το μετά. Κι εγώ είδα διαφορά με την αλλαγή, αλλά μόνο στο θέμα συμπλέκτη. Το σασμάν μου δυστυχώς έχει πρόβλημα...
Πόσο πήγαν τα εργατικά αν επιτρέπεται;
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Τεράστια διαφορά αφου σκέψου οτι δεν τρίζει την όπισθεν που το έκανε απο εργοστάσιο όταν το πήρα άλλαξα και τις βαλβολίνες έβαλα motul...και εργατικά μαζί με αλλαγή υγρου φρένων και συμπλέκτη που είναι τα ίδια 80E πολυ καλή δουλεία.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread