Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εγω το εκοψα 10 € στην σαλαμινος κοντά στην πλατεία χαλκιδονως,και το προγραμμάτισα στον καρανικολα με 20€
 
May 15, 2011
282
1
0
31
Καλημερα χθες παρελαβα το κλειδι που ειχα στειλει για βαφη carbon λογω προβληματος καθυστερησε να τελειωσει αλλα ολα καλα...βεβαια εχω ενα προβλημα που δεν ξερω αν φτιαχνεται οταν παταω το κουμπι να ανοιξει το κλειδι δεν ανοιγει οπως πριν πρεπει να το τραβηξω εγω να κουμπωσει στην θεση για να το χρεισημοποιησω...αν ξερει καποιος ας μου πει αλλα το φοβαμαι γιατι δεν αντεχει πολλα ειναι λιγο πριν το σπασιμο σε ενα σημειο!!!δειτε πως εγινε..






 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Όχι βρε συ, μην αγχώνεσαι με τον κάθε τυχάρπαστο. Εμένα μου ζήτησαν μέχρι και 35 ευρώ (κλειδαράς). Να σου πω κάτι άλλο; Κατέβα για ένα καφεδάκι ή σε κάποια συνάντηση του club και περνάμε από τον Άλιμο (στην κλειδοτεχνική) να σου το φτιάξει επιτόπου με €10. Ή ρώτα και σε αυτόν που σου προτείνει ο Ζήσης παραπάνω.



Θοδωρή, δεν ξέρω, δε μου φαίνεται και τόσο σόι η δουλειά του...
 
May 15, 2011
282
1
0
31
kostg said:
Όχι βρε συ, μην αγχώνεσαι με τον κάθε τυχάρπαστο. Εμένα μου ζήτησαν μέχρι και 35 ευρώ (κλειδαράς). Να σου πω κάτι άλλο; Κατέβα για ένα καφεδάκι ή σε κάποια συνάντηση του club και περνάμε από τον Άλιμο (στην κλειδοτεχνική) να σου το φτιάξει επιτόπου με €10. Ή ρώτα και σε αυτόν που σου προτείνει ο Ζήσης παραπάνω.



Θοδωρή, δεν ξέρω, δε μου φαίνεται και τόσο σόι η δουλειά του...
γιατι κωστα??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Σαν να έχει κάτι γδαρσίματα, κάτι φουσκωματάκια, κάτι δε μου κάθεται καλά στο μάτι. Εκτός κι αν με ξεγελάνε οι φωτογραφίες και από κοντά είναι καλύτερο...
 
May 15, 2011
282
1
0
31
σε ξεγελανε οι φωτογραφιες...εχει κατι γδαρσιματακια στα πλαγια αλλα αυτα ειναι απο εμενα στην προσπαθεια μου να το ανοιξω που με δυσκολεψε αρκετα ειδικα το πανω μερος δεν ανοιξε ποτε σε κωμματια και γι αυτο κοντεψα να το σπασω αλλα η δουλεια του μου φαινεται καλη...απο κοντα θα μου πεις...οσο για αυτο το προβλημα που εχω ξερεις κατι?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πρέπει να έχει μπει χρώμα ή να έχει ξεραθεί στο σημείο που ανοιγοκλείνει η λάμα. Γιατί δε δοκιμάζεις με λίγο WD40 ή με λίγο λαδάκι;
 

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Θοδωρή μεγειά το κλειδί ...στον Βαγιαννάκη το έφτιαξες? κάνει καλή δουλειά ο Γιώργος αλλά είναι λίγο πατσατσούλης ...οπότε θα τους έσταξε τπτ εκεί που σου κολλάει ...
 
May 15, 2011
282
1
0
31
ναι εκει το εφτιαξα...το κλειδι το ειχα βγαλει μονο το πλαστικο πηγα τιποτα αλλο δεν εβγαλα την λαμα μονο ολο το εχα βγαλει με το ελατηριο το κουμπι τα παντα και τωρα το εβαλα και απλα δεν ανοιγει αυτοματα με το πατημα του κουμπιου πρεπει να το ανοιξω εγω!!ισως παιζει με το ελατηριο κατι να θελει να ειναι μια στροφη ωστε να ανοιγει αυτοματα με το πατημα του κουμπιου...κατι τετοιο παιζει μαλλον
 
May 15, 2011
282
1
0
31
το φοβαμαι γιατι ειναι στα ορια να σπασει αν το κανω οπως το εκανα μεχρι τωρα και δεν εχω και πολυ υπομονη οποτε καλυτερα αν ειναι να παω σε καποιον ειδικο...
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Λοιπον παιδια το εκανα τελικα το κοψιμο με 10 ευρο στο Περιστερι!
Τα στοιχεια για καποιον που θελει να το κανει και αυτος στα Δυτικα Προαστια ειναι:

Σπυρος Γουσης,25ης Μαρτιου 13 Περιστερι Τηλ:2105768888 και 6976648648.

Αυτος μου ειπε οτι μου κανει και προγραμματισμο αμα θελω με 20 ευρο..
Του λεω θα δουλευουν ολα κανονικα και το immobilizer και μου ειπε ναι σε ολα!
Λετε να κανω εκει τον προγραμματισμο η να παω καλυτερα στην αντιπροσωπεια?
Και κατι τελευταιο μου ειπε οτι εφερνε και αυτος κινεζικα Ανακλινομενα κλειδια αλλα τα σταματησε γιατι ειχαν καποια προβληματα..
Εχει απο εσας,που εχει καιρο το Ανακλινομενο κλειδι απο ebay καποιο προβλημα?
 

KWSTAS.S FIESTA

New member
Oct 4, 2012
60
0
0
αγόρασα εγώ από το ebay κανένα πρόβλημα. μην το πας για κόψιμο βγάλε με μια πένσα το δεύτερο κλειδί που δεν έχει κουμπιά και βάλτο στο καινούριο. μετά το βάζεις στην μίζα. γύρισε το στην θέση 2 το κλειδί. μετά στην 1 ξανά στην 2 για 4ης φορές έως ότου ακούσεις ένα μπιπ μετά πατάς τα κουμπιά του κλειδιού και συγχρονιζόντε οι κλειδαριές με το κλειδί. για να πάρει μπροστά η μηχανή πήγαινε να στο συγχρονίσουν με το εμομπιλαιζερ στην αντιπροσωπεία εμένα μου το έκανε δωρεάν αφού τους είπα ότι σταμάτησε να λειτουργεί στα καλά καθούμενα.
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Το εχω παει ηδη και το εκοψαν..
Τωρα το μονο που μου μενει ειναι να το προγραμματισω..
Εσενα λογικα θα στο εκαναν γιατι ηταν στην εγγυηση το αυτοκινητο σου ενω εμενα εχει ληξει!
Λεω να παω για προγραμματισμο σε αυτον που μου το εκοψε για να μην τρεχω στην αντιπροσωπεια αλλα περιμενω απαντηση απο τα παιδια εδω αμα θα εχω καποιο προβλημα η θα ειμαι οκ..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έχω μια απορία. Πώς θα προγραμματίσει ο κλειδαράς το κλειδί σου; Βασικά το κλειδί δεν προγραμματίζεται, αλλά το αυτοκίνητο προγραμματίζεται για να αναγνωρίζει το νέο κλειδί (έχει γραφτεί και πιο πάνω αν θυμάμαι καλά). Άρα θα μπει στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου και θα κάνει δουλειά; Ή μήπως θα κάνει το νέο κλειδί να έχει ίδιους "κωδικούς" (ας το πω έτσι) με κάποιο παλιό; Μπορείς να το ρωτήσεις αυτό για να μου φύγει η απορία;
Πάντως η αντιπροσωπεία προγραμματίζει το αυτοκίνητο (και όχι το κλειδί).
 

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
εμενα αν θυμαμαι καλα στο κοψιμο μου πειρε 3-4 ευρω (ηρακλειο κρητης) και μαλιστα εκει που το εκοψα εφερνε και ο ιδιος κλειδια αλλα δεν το ηξερα.. και μου ειπε οτι μπορουσε να μου κανει τον προγραμματισμο.. ουσιαστικα εχουν και αυτοι ενα διαγνωστικο συστημα και μπορουν να το κανουν, αλλα εγω πηγα στην αντιπροσωπεια.
το εχω παρει εδω και ενα χρονο απο το ebay το κλειδι.. και δεν εχω κανενα προβλημα.. δουλευει κανονικα.. ;)
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
kostg said:
Έχω μια απορία. Πώς θα προγραμματίσει ο κλειδαράς το κλειδί σου; Βασικά το κλειδί δεν προγραμματίζεται, αλλά το αυτοκίνητο προγραμματίζεται για να αναγνωρίζει το νέο κλειδί (έχει γραφτεί και πιο πάνω αν θυμάμαι καλά). Άρα θα μπει στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου και θα κάνει δουλειά; Ή μήπως θα κάνει το νέο κλειδί να έχει ίδιους "κωδικούς" (ας το πω έτσι) με κάποιο παλιό; Μπορείς να το ρωτήσεις αυτό για να μου φύγει η απορία;
Πάντως η αντιπροσωπεία προγραμματίζει το αυτοκίνητο (και όχι το κλειδί).

Θα τον παρω τηλ σημερα για να περασω το απογευμα να μου κανει τον προγραμματισμο και θα γραψω παλι να πω τα αποτελεσματα και να απαντησω σε αυτο που με ρωτησες! ;)
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Λοιπον παιδια πηγα στον κλειδαρα που σας ειχα πει παραπανω για τον προγραμματισμο και αυτη τη στιγμη θελω να σκοτωσω ανθρωπο απο τα νευρα μου!!  AR15firing
Απο την αρχη τον ειχα ρωτησει οτι μετα απο τον προγραμματισμο θα δουλευουν ολα κανονικα??Και μου απανταει ναι ολα!
Αφου παμε και μου κανει με διαγνωστικο τον προγραμματισμο στον εγγεφαλο του αυτοκινητου στην αρχη δεν δουλευαν καθολου τα κουμπια απο το ανακλινομενο κλειδι..To αυτοκινητο ομως επαιρνε κανονικα εμπρος..
Μετα του λεω οτι τα παιδια απο το forum ελεγαν κατι οτι πρεπει να γυρισεις 4 φορες το κλειδι κτλ και μου λεει ναι θα το κανουμε και αυτο..
Αφου το κανει το ανακλινομενο κλειδι ηταν μια χαρα και λειτουργουσαν και ολα τα κουμπια του!
Να που ομως δεν λειτουργουσαν τα κουμπια απο το παλιο μου κλειδι!!! :mad: :mad: :mad:
Τελος παντων αφου ειχα απογοητευτει του λεω τωρα τι κανουμε?
Μου κανει εχει εδω απο πανω ενα εξουσιοδοτημενο της Ford και αμα ειναι παμε εκει αυριο να ριξουν μια ματια τα παιδια..
Του λεω οκ αρα θα σε παρω αυριο τηλ για να κανονισουμε να παμε μαζι..
Και ενω παω να φυγω μου λεει τα χρηματα μου εγω δεν θα τα παρω??? :eek: :eek:
Εγω τρελαθηκα και του λεω καλα θα σου δωσω 20 ευρο χωρις να μου εχεις κανει τιποτα??
Αυτος μου κανει το αυτοκινητο δεν παιρνει μπροστα τωρα?
Το θεμα ειναι οτι εγω δεν θελω απλα να παιρνει μπροστα αλλα να λειτουργουν και τα κουμπια και στα 2 κλειδια και οχι μονο στο ενα! >D >D
Τεσπα για να μην γραφω αλλα και σας πριζω δεν εκανα τιποτα τελικα και απλα το μονο που μπορω να κανω ειναι να επιλεξω ενα απο τα δυο κλειδια για να το εχω και να παιζουν και τα κουμπια κανονικα.. :'(
Εννοειται οτι δεν του εδωσα ουτε ευρο!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ναι, λογικό αυτό. Πρέπει να ξαναπρογραμματίσεις τον τηλεχειρισμό όλων των κλειδιών σου, γιατί όταν το αυτοκίνητο μπαίνει σε κατάσταση προγραμματισμού, "ξεχνάει" τα κλειδιά του και τα ξαναπρογραμματίζεις ΟΛΑ. Δες λίγο το manual του αυτοκινήτου και κάν΄το μόνος σου, δεν είναι δύσκολο. Μιλάμε για τον τηλεχειρισμό, όχι για το immobilizer, ΟΚ; Αφού το immobilizer δουλεύει σε όλα τα κλειδιά σου είσαι ΟΚ, μην το πειράξεις!
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Πριν λιγο γυρισα απο εξουσιοδοτημενο Ford και μου τα ρυθμισαν κανονικα και τωρα δουλευουν ολα τα κλειδια! :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread