Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
pitbull said:
Και μερικες φωτο που εχουμε διαλυσει το κλειδι του Μιχαλη.
DSC05616_zpsfcdb5cce.jpg

Δες και εδω τι εννοει ο Μιχαλης
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εγω που το ειχα ντυσει παντως απλα το ειχα ανοιξει στα 2!ντυθηκε πολυ ευκολα!πιστολακι και μετα ενα καλο ξυραφι και το κανεις μπομπα!
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Σημερα που το αμαξι μου κλεινει 4 χρονια το κλειδι μουλαρωσε το ατιμο. Ποσο κανει μια μπαταρια κ σε τι μαγαζι πρεπει να παω? :question:
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
DrA said:
Σημερα που το αμαξι μου κλεινει 4 χρονια το κλειδι μουλαρωσε το ατιμο. Ποσο κανει μια μπαταρια κ σε τι μαγαζι πρεπει να παω? :question:

ΟΧΙ σε Γερμανο παντως!

Μπορει να σου χαλασουν το κλειδι η να σου βαλουν και μισο αδεια μπαταρια.. (μου το εχουν κανει).

Πηγαινε σε καποιον που ασχολειτε μονο με μπαταριες,κλειδια κτλ, δεν ειναι τιποτα ακριβο.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
DrA said:
Σημερα που το αμαξι μου κλεινει 4 χρονια το κλειδι μουλαρωσε το ατιμο. Ποσο κανει μια μπαταρια κ σε τι μαγαζι πρεπει να παω? :question:

Πανω απο 2€ δεν εχει. θα τη βρεις σε περιπτερα και ψιλικατζιδικα. Αλαξε τη μονος σου ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Mε $2-3 από e-bay παίρνεις 5άδα μπαταρίες. Για το έκτακτο της υπόθεσης βέβαια πήγαινε σε ένα μαγαζί με μπαταρίες ή ηλεκτρονικά ανταλλακτικά και δε θα σου στοιχίσει πάνω από 1 ευρώ. Αν θυμάμαι καλά CR-2032 λιθίου παίρνουν τα κλειδιά μας...
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Καλη ιδεα, απ' οτι βλεπω στο ebay ειναι πολυ φτηνα. Θα χρησιμοποιω το 2ο μεχρι να παραγγειλω.
 

temeteron

New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
Εγώ είχα πάει γερμανό πάντως , μου βάλαν μπαταρία, από κλειστή συσκευασία φυσικά και όλα κομπλέ.2 € είχε πάρει..νομίζω πως αυτη η αγορά απο ebay, δεν πολυσυμφέρει , γιατί μέχρι να τελειώσει η μπαταρία θα περάσουν άλλα 4 χρόνια..εκτός και αν θέλεις να εξοικονομησεις 0.50 euro ανα μπαταρία κάθε 4 χρόνια !  giggle

γνώμη μου πάντα !
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ το πρότεινα γιατί όλο και κάπου αλλού χρησιμοποιώ τέτοιες μπαταρίες, σε κανένα ρολόι, σε καμιά ζυγαριά, κ.ο.κ.
 

Sadon

Member
Jun 4, 2013
118
0
16
32
Melbourne Australia
Καλησπερα παιδια, μετα απο την συναντηση στη θεσσαλονικη ειδα το κλειδακι το ανακλινομενο και ειπα να το παραγγειλω και εγω, στο ebay το μονο που βρισκω ειναι αυτο: http://www.ebay.com/itm/2014-DESIGN-FLIP-REMOTE-FOB-08-09-10-2011-FORD-FIESTA-ALARM-CONTROL-CHIP-KEY-2D2-/360667187144?pt=UK_Car_Accessories_Safety_Security&hash=item53f97087c8

Ηθελα να ρωτησω εαν εχει παρει καποιος το ιδιο, η αν αγορασατε μεταχειρισμενα και αν η ποιοτητα του ειναι ιδια με του αυθεντικου. ::)
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=ford+fiesta+flip+key&rt=nc

Ριξε μια ματια εδω.Να ξερεις οτι οσα ειναι μεταχειρισμενα θα χρειαστουν και αλλαγη λαμας.Τα πολυ φτηνα ειναι μονο η θηκη χωρις τσιπ.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr

Sadon

Member
Jun 4, 2013
118
0
16
32
Melbourne Australia
Καλημερα  ! σημερα μου ηρθε το κλειδι και η καινουρια λαμα η οποια ηρθε στην ουσια σαν μισο κλειδι δεν ηρθε μονη της. Γινεται επειδη βλεπω μια διαφορα στην ποιοτητα να βγαλω μονο τη λαμα χωρις να σπασω το πλαστικο και να την βαλω την καινουρια πανω στο κλειδι ?

EDIT: Ακυρο. το καταλαβα με τον κακο τον τροπο. Πεταχτηκαν τα ελατηρια στον αερα  :D
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έχει ένα πύρο που πρέπει να τον πιέσεις και να βγει η λάμα.

Υ.Γ. Προφανώς πήρες την πιο ακριβή λάμα και όχι την πιο φθηνή.
Υ.Γ.2. Τρελή ποιότητα, για να πεταχτούν τα ελατήρια...  :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread