Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
αντρικο εγιναν φοβερες απλα !! δεσανε τελεια ! και οι δαγκανες πολυ ωραιες και σπανιες, δεν τις βλεπεις συνεχεια οπως τις κοκκινες πχ .. ;)
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Andreas19 said:
Αυτο ειναι το χρωμα που επελεξα! ειναι απο Honda και ο κωδ. του ειναι ΝΗ537Μ

Μια μικρή λεπτομέρεια με τη συνταγή του χρώματος είναι ότι ρίξαμε 3 γραμμάρια παραπάνω μπλε!!

ορίστε και μερικές φώτο κατά την τοποθέτηση!!
καταφθάνοντας σε γνωστό μαγαζί με ζαντολάστιχα


τοποθετώντας τα λάστιχα πάνω


και το τελικό αποτέλεσμα


Και μια τελευταία λεπτομέρεια, κατά το ζαντάρισμα χρησιμοποιήθηκαν πιο κοντές βαλβίδες αέρα γιατί η μαμά ήταν αρκετά μακριές!!
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
το μωβ δεν υπαρχει πολυ ωραια ιδεα..καλα για το ανθρακι δεν το συζηταω για τα γουστα μου πολυ ανωτερο απο μαυρο...ωραιοοοο μεγειααα
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
από κοντά τα σπάει, AR15firing AR15firingεγώ τα χαζεύω συνέχεια ;D ;D
Αντρέα μην τις κάνεις όπως είναι οι δικές μου,θα σκουρίνουν πολύ...στο λέω εγώ που σκέφτομαι να τις ανοίξω στο δικό σου χρώμα.... :) :)
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ιακωβε δεν σκέφτομαι να τις σκουρινω για κανέναν λόγο!! Το μόνο που είπα ότι μπορεί στο μέλλον να τις ματαρω. Δεν θα αλλάξει η απόχρωση με το ματαρισμα!! Αν προσεχείς σε κάποιες απο τισ φωτογραφίες που έχω βάλει, είναι πριν το βερνικι και είναι ματ!!
Παιδια σας ευχαριστώ όλους για τα καλα σας λόγια! Να είστε καλα!!
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
Αντρέα περίπου πόσο μπογιά χρειάστηκαν οι ζάντες ? Έχω πάρει μισό λίτρο και δεν είμαι σίγουρος αν θα φτάσει ,γι `αυτό ρωτάω. Παρεπιπτόντως το αποτέλεσμα είναι τέλειο !
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Φίλε μου χαλασα 400ml χρωμα αλλα επειδή ήθελα να ρίξω και μαύρο φόντο απο κάτω χαλασα και 200 ml μαύρο!
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
Οπότε οριακά με βλέπω και μένα ,αν και θα βάψω 16άρες θα έχει ελάχιστη διαφορά στην μπογιά πιστέυω.Θα ποστάρω αποτελέσματα αυτές τις μέρες μόλις τελειώσω.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Κι εγώ έχω τις 16άρες ασημί που δίνει το μαμά σπορ. Σκέφτομαι όταν βάψω τις δαγκάνες μου, να βάψω και τις ζάντες μαύρες γυαλιστερές στο χρώμα των ζαντών του Sport Magnet:
http://www.ford.gr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobwhere=1214413765148&blobkey=id
http://www.ford.gr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobwhere=1214408822590&blobkey=id
αλλά επειδή παρκάρω πολλές φορές πολύ κοντά στο πεζοδρόμιο και τις έχω ξύσει λίγο ::) όπως είναι λογικό στο ασημί χρώμα δε φαίνεται το ξύσιμο από απόσταση. Φοβάμαι όμως ότι στο μαύρο και ειδικά στο γυαλιστερό θα φαίνεται έντονα το ξύσιμο και η απώλεια χρώματος από μακρυά και θα είναι σαν "ξεθώριασμα" όταν ξύνεται στο πεζοδρόμιο και θα είναι άσχημο.

Υ.Γ.: Προσπαθώ κάθε φορά να εκμεταλλεύομαι στο παρκάρισμα όλο το χώρο και να πλησιάζει όσο πιο κοντά το αμάξι στο πεζοδρόμιο ώστε να μη μου "φάνε" κανένα καθρέφτη (ακόμα και διπλωμένο) ή δω κανένα ξύσιμο στη λαμαρίνα από τη μεριά του δρόμου από διερχόμενο αμάξι μιας που εδώ οι δρόμοι που παρκάρουμε είναι αρκετά στενοί και επειδή την έχω πάθει με τον καθρέπτη στο παλιό μκ6 μου...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Μιας και που βάφτηκαν τα πλαστικά σε μαύρο γυαλιστερό, είπα να βάψω και τις ζάντες μου στο αντίστοιχο χρώμα!!
μια πρώτη ιδέα....


Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον Ιάκωβο που μου δάνεισε τις "πιστάδικες" ζάντες του για τις μέρες που βαφόντουσαν οι δικές μου!! το αυτοκίνητο ήταν κάπως έτσι....


edit:οι φωτογραφιες εχουν αφαιρεθει απο τον χρηστη
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ωραία του πανε οι φοκοζαντες! Τι τις θες τις 17αρες;; Αδερφακι μου καλη συνέχεια στις μοντες σου!!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μπραβο Μαριε....Ομορφο το αποτελεσμα... ;) Καλοριζικες και προσοχη τα πεζοδρομια... ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
οι ζάντες είναι πολύ ωραίες σαν χρώμα.....μιας και είδα το αμάξι και από κοντά
εγώ θα την ήθελα όλη βαμμένη
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πολυ καλητερες τώρα κατα την άποψη μου.....
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ωραιες εγιναν Μαριε!!! Προσοχη στα πεζοδρομια τωρα
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Και απο κοντα που το ειδα πολυ ωραιο ολο το συνολο!!!
Μπραβο Μαριε καλη συνεχεια εσωτερικα γιατι εξωτερικα δεν εχει μεινει τιποτα αλλο!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread