Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
το χρωμα ειναι σε σπρει η για πιστολι? θα τις βαψεις σε φουρνο? εγω τις εβαψα με κατι παρομοι και με σπρει και εγινε μια χαρα δουλεια
http://www.ergonomiki.com/katastima/index.php?/%CE%95%CE%9E%CE%9F%CE%A0%CE%9B%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%9F%CE%A3-%CE%95%CE%A1%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%91-%CE%92%CE%91%CE%A6%CE%95%CE%99%CE%9F%CE%A5/%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%A5%CE%98%CE%A1%CE%97-%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%A0%CE%91/flypage-ask.tpl.html
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ενα τεταρτο μαυρο χρωμα για φοντο και ενα τεταρτο το κανονικο χρωμα που θα τις βαψω. και ενα τεταρτο βερνικι! τα χρωματα ειναι stadox και ειναι για πιστολι!! θα τις βαψω σε φουρνο και θα τις ψησω κ λιγο παραπανω να μην εχω θεμα στο μονταρισμα των ελαστικων! Εχω κι εγω υπερυθρες, αλλα δεν θελω να τις βαψω εξω για να αποφυγω και αρκετα σκουπιδια(μπιμπικια)!!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1363982484[/time]
Η μοντα εχει προχωρησει αρκετα! χθες τις εβαψα και πρωτα ο θεος την Τριτη θα μπουν επανω!!
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Και αφου τις εχω ταξει!! μερικες φωτο σταδιακα!!


Εδω εχουμε βγαλει τα λαστιχα!


Ο κυριος εχει ξεκινησει να τριβει τις ζαντες μια μια!!


καποιες μικρες λεπτομεριες τις κανω εγω με το γνωστο 1000αρακι και superfie!!


ετοιμες για τα μικροστοκακια (με αλλουμινοστοκο)



Μετα ακολουθησε η διαδικασια του πραιμερ, του πλυσηματος και του μονοματος τους για την βαφη!!

Πρωτα τις εκανα μαυρες για να καλυφθουν τυχων ατελειες και για να δειξει πιο πολυ το μεταλλο απο το κανονικο χρωμα που θα ριξω μετα!


Αυτο ειναι το χρωμα που επελεξα! ειναι απο Honda και ο κωδ. του ειναι ΝΗ537Μ


Και η σειρα του βερνικιου,γιατι τελικα αποφασισα να τις κανω γυαλιστερες!


Και μια μικρη δοκιμη για να δω την αποχρωση!!



Οταν μονταριστουν και τα λαστιχα επανω και μπουν και οι ζαντες στο αυτοκινητο θα σας δειξω και το τελικο αποτελεσμα!!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ανθρακι γυαλιστερο ειναι?πολυ ωραιες!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εμενα μ αρεσαν και ματ και γυαλιστερες....Μπραβο Αντρικο σωστη επιλογη χρωματος σε λευκο αμαξι.... :)
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Αντρικο φοβερη δουλεια και αποτελεσμα!!!
Περιμενουμε να τις δουμε και μονταρισμενες!!!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
τρέλα είναι Αντρέα...... άντε να τις δούμε και φορεμένες....
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
αντρικo απίστευτο το χρώμα . μου αρέσουν παρα πολύ και γυαλιστερές και mat ... παρόλο που δεν προτιμώ τα σκουρόχρωμα :D
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Σημερα κουμπωσαν επανω!! μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ ωραιες! και εμενα δεν θα με χαλαγανε και ματ, αλλα επελεξα γυαλιστερες! δεν μου ειναι και τπτ να τις ματαρω αν τις βαρεθω καποια στιγμη!  Ευχαρισρω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια και να πω και εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο αδερφακι μου το Μαριο που σπαταλαει ατελειωτο χρονο για τις μοντες μου!!

και μερικες φωτογραφιες φρεσκιες φρεσκιες!!


 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Μπράβο ρε σύ Ανδρέα ειναι πολυ όμορφες και ξεχωριστές ...
 

Sweet_Squeeze

Hero Member
May 26, 2010
3,017
0
0
38
Αθήνα
Μπραβο Αντρίκο και Μάριε. Πολύ ωραίες.....μπράβο...μπράβο.

(αν και λιγάκι το μοβ από μέσα με χαλάει)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
To σύνολο ομολογώ ότι είναι πολύ ωραίο, το μωβ δε με χαλάει καθόλου, το ανθρακί είναι super, όπως πρέπει να είναι δηλαδή και όχι να "μαυρίζει", διακρίνω και κάτι "μεγάλο" και χαρακτό μέσα από τη ζάντα ή είναι ιδέα μου;  qq
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
giggle ok234Εχεις ματι εσυ!! giggle ok234  Κι εγω πιστευω οτι αυτος ο συνδιασμος ειναι σουπερ!! μιλαω παντα για τα δικα μου γουστα!! δεν την ηθελα ουτε πιο ανοιχτοχρωμη ουτε πιο σκουρα!! απλα στο μελλον θα παιξω με την γυαλαδα του!! την ιδεα για τις δαγκανες την εριξε ο Μαριος αλλα την ειδα σε πραξη στο παλιο μου μαυρο σμαρτ και μου αρεσε παρα πολυ!! ;D
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ολα τα λεφτα και τη ζαντα και η δαγκανα και η δισκαπλακαρα!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αντρικο πολυ ομορφο φιλε καταπληκτικο αποτελεσμα! Και ο δισκος βλεπω κορυφη!! Εδειξε πολυ ομορφο μπραβο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread