Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Πανο γιατι ρε φιλε να το κανεις ετσι??? και ποιες ζαντες θα κανεις ασπρες?? τις 16??  αν ναι, για μενα μην τις κανεις!! δεν θα ειναι ωραιες!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
ναι τιϛ 16...δεν θα είναι ωραιες; το είχα σκευτει αλλα δεν ειπαρχει περίπτωση να τιϛ αλαξω .....οποτε θα φτιάξω αυτες. ναι ενδιαφερομε να βάλω τιϛ λοριδεϛ ωπωϛ το μοτορ σπορτ.....καπιο μαγαζι δεν ειπαρχει ;  οι 2 πάνω γραμεϛ πάντωϛ για να γίνουν θέλουν δουλειά αν δεν είναι original γιατί έχουν κοψιματα κτλπ.
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αν το εσωτερικο σου, ειναι μαυρο, τοτε γνωμη μου θα ηταν να βαψεις τις ζαντες ανθρακι και τις λωριδες στο ιδιο χρωμα (θα ειναι κατι πιο πρωτοτυπο! ok234)... Επισης τις δαγκανες των φρενων, βαψτες κοκκινες... Εγω σκεφτομουν να βαψω τις 16αρες ανθρακι αλλα εχω και μπλε εσωτερικο, οποτε θεωρω οτι δεν θα "δενει" με το συνολο redface .
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
το σκεφτομαι και γω το βαψιμο για τις 16αρες μου.... κανα ματ ανθρακι...
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Κι εμενα θα μ αρεσαν ανθρακι οι ζαντες...Πιστευω ταιριαζουν και κανουν και αντιθεση στο ασπρο...Δεν ξερω για τους αλλους αλλα εμενα μου αρεσουν αρκετα οι 16αρες...αν τις ειχα δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να τις αλλαξω...
 

mitsaras13

Member
Jun 22, 2011
115
0
0
41
Πάνο και εγω συμφωνώ με τον Αντρέα, λευκές παραπάει, για μένα το καλύτερο έιναι μαύρες με λευκό στεφάνι γυρω γύρω...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
μαυρες η ανθρακι καλο θα ηταν να βαφτουν οι ζαντες αλλιως αν τις  κανεις ασπρες θα το
μετανιωσεις καποια στιγμη....
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
βασικά είμαι ανάμεσα σε άσπρες ζάντες με μαύρο στεφάνι  η μαύρες ζάντες με άσπρο στεφάνι  ...κλείνοντας προς τις μαύρες ζάντες με άσπρο στεφάνι...γιατί η πρώτες p είπα θα χάνεται η μαύρη γραμμή με τα λάστιχα....τι λέτε???τώρα για τις  δαγκάνες βλέπουμε :p σειρά έχουν τα stripes και μετά οι ζάντες.
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
πανο βαλε για αρχη τα stripes και μετα σκεψου για το χρωμα της ζαντας..
απρη ζαντα με μαυρο στεφανη οχι γιατι θα δειχνει πιο μεγαλο προφιλ
του ελαστικου και πιστεψε με θα φαινεται χαλια....
μη τη φοβασαι τη μαυρη ζαντα θα χει διαφορα με το ελαστικο δεν θα φαινεται σαν ενα!
προσοπικη μου αποψη αυτα που σου λεω και παντα φιλικα!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
μαύρες με άσπρο στεφάνι θα τις κάνω :p  τις δαγκάνες ίσος τις αφήσω όπως είναι γιατί θα κάνουν αντίθεση με την μαύρη ζάντα :p
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Και γω στις 16αρες κάτι μονόχρωμο θα σου πρότεινα!! το στεφάνι θα φαίνεται λίγο άκυρο στην συγκεκριμένη ζάντα!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Βασικά μου φαίνονται ωραίες οι ζάντες του μάριου στην pic...μαύρες με ασημι στεφάνι είναι ? οι 16 ares?
Μονόχρωμο λέτε? hmmmm τότε πάμε σε άσπρο....δεν θέλω ούτε μαύρο ούτε ανθρακί...τελείως σκούρο μονόχρωμα δεν μου αρέσουν.
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Προσωπικη μου αποψη, επειδη ψαχτηκα στο θεμα ζαντα, βαλε καλυτερα κατι σε στυλ σαν του μαριου... Αν βαψεις την ζαντα σου ασπρη δεν θα εχει καμια σχεση με τις λωριδες, αν τις βαψεις μαυρες ειναι που ειναι μικρες, θα δειξουν ακομη μικροτερες... Εγω που εχω τις 17αρες κιολας δεν μου καθετε καλα να τις σκουρινω γιατι θα χασουν κ ας εχω τις μαυρες λωριδες... ισως στο μελλον αλλαχτουν. Προσωπικη παντα αποψη και φιλικα.
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
του Μαριου ειναι ανθρακι το κεντρο και διαμαντε η πατουρα!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Δεν θα ταιριάζει να κάνω και εγώ τις ζάντες όπως του μάριου? ας είναι διαφορετικές ζάντες....το χρώμα λογικά θα πηγαίνει σωστά?μην ξεχνάτε τα maura stripes.
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Σου τονιζω Πανο οτι οι ζαντες του Μαριου ειναι ανθρακι οχι μαυρες!!!!!  θα πηγαινουν μια χαρα στο αμαξι σου!! ουτως η αλλως  δεν γινετε ενα αμαξι να εχει απανω του μονο δυο αποχρωσεις!!
 

AndreasA

Original poster
Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Δεν ξερω αν κανω καλα που ανοιγω αυτο το θεμα, αν υπαρχει κατι αντιστοιχο ας μεταφερθει!!
Αυτες τις μερες πηρα την αποφαση να ξεκινησω μονος μου κι εγω οπως ο φιλος Σταρος και να αλλαξω το χρωμα των ζαντων μου! η διαδικασια δεν ειναι κατι τραγικο, απλα θελει χρονο και ορεξη!! εγω βεβαια εχω και αλλα 2 χερια να με βοηθησουν στην ολη μοντα!! θα σας περιγραψω την διαδικασια που εχω ξεκινησει και θα ανεβασω και φωτογραφιες για να παρετε μια γευση!
Εβγαλα τις ζαντες απο το αυτοκινητο και τις πηγα σε ενα φιλο ζαντολαστιχα να μου βγαλει απο πανω τα λαστιχα, τις πηρα στο μαγαζι που εργαζομαι και σιγα σιγα οταν εχω χρονο ασχολουμε!! αρχισα να τριβω το στεφανι της ζαντας που ηταν φουλ στην γρατζουνια (γιατι ο κυριος που το ειχε παρκαρε μονο με ζαντες) με ενα μικρο τριβιακι που εχω,με ενα πατωχαρτο 320. στην συνεχεια ετριψα την υπολοιπη ζαντα με ενα 1000ρι ντουκοχαρτο νερου. κατι μικρες γωνιες τις περασα με ενα αφροδες υλικο που ονομαζετε superfine! ειναι αντιστοιχο του 1000, αλλα ειναι για στεγνη χρηση και για μικρες επιφανειες γιατι μπουκωνει γρηγορα, μετα εβαλα στοκακια οπου ειχε χτυπιματακια η ζαντα και οπου ειχε γερες γρατζουνιες στο στεφανι, ακολουθησε ενα απαλο τριψιμο στα στοκακια με ενα 500 ντουκοχαρτο νερου. στην συνεχεια εριξα με σπρευ σουλφασερ οπου ειχε τριμενουν στοκου και οπου ειχε φυγει το χρωμα απο το τριψιμο και φενοτανε το μεταλλο. περασα ενα χαιδεματακι με το 1000αρι απαλα απαλα το σουλφασερ και οι ζαντες ειναι ετοιμες πλυμενες για βαφη! τα αποτελεσματα ακομα δεν τα ξερω,γιατι δεν τις εχω βαψει! θα σας ανεβασω στην συνεχεια και σταδιακα τις κινησεις μου σε φωτογραφιες και βεβαια το αποτελεσμα οταν ειναι ετοιμες!! το χρωμα, το βερνικι και τα υλικα που εχω παρει μεχρι τωρα μου εχουν στοιχισει 25 ευρω! συντομα και αλλα νεα............
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread