Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
ναι. για περισσότερες λεπτομερείς θα σας πω τετάρτη από κοντά.
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
λοιπόν......
τα αποτελέσματα είναι εκθαμβωτικά μπορώ να πω....
το αυτοκίνητο αφού πλύθηκε και στέγνωσε για να φύγουν οι βρομιές.
περάστηκε σχολαστικά ΟΛΟ με ένα τύπου διαλυτικό πρωτα για να φύγουν όλες οι βρομιές που εισχωρούν βαθειά στο χρώμα του αυτοκινήτου , μετά περάστηκε το υλικό σε λαμαρίνα , προφυλακτήρες , τζάμια , ζάντες ,μπράτσα από υαλοκαθαριστήρες , πλαστικά άβαφα , φανάρια δηλαδή όλο εκτός από τα λάστιχα των τροχών.
αποτελέσματα....
το αυτοκίνητο καθρέφτης....
να φανταστείτε ότι μόλις το βγάλαμε από τον χώρο του συνεργείου έβρεχε, όλα ήταν βρεγμένα εκτός από το αυτοκίνητο γιατί δεν καθόταν πάνω η βροχή.
επίσης κατάφερα να πάρω προσφορά για το club.
από 400 ευρώ έχουμε προσφορά 270 ευρώ.
το συνιστώ ανεπιφύλακτα για όποιον γουστάρει να βλέπει το αυτοκίνητο να λαμποκοπάει.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Andreas19 said:
μεγεια ρε Πανο!! το αλλο που σου εκανε δωρο πως το ειπαμε????????

Χαχααχααααα  lol  Εγώ σου τα είπα από κοντά!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
ευχαριστώ πολύ παίδες. το πριν και μετά δεν θα δείτε πολλά από φώτο γιατί το αυτοκίνητο είναι 3μηνων και ακόμα γυάλιζε.δεν είχε αράχνες από σφουγγάρια .θα το δείτε από κοντά καλύτερα.
:D :D :D :D Αντρέα δεν μπορώ να το πω ακόμα μπερδεύομαι... :D :D :D
αλλά μπορώ να το γράψω....
μου έκανε δώρο μια αδιαβροχοποίηση εσωτερικού τις ceramic coat.
δηλαδή... σε περίπτωση που πέσει νερό η λάδι η από ιδρώτα κτλ κτλ...δεν αφήνει στάμπες και δεν το απορροφάει το ύφασμα δηλαδή μένει στην επιφάνεια και το σκουπίζεις με πανί. το δοκίμασα κιόλας με νερό..... :)
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
m@kro πες μου μια λεπτομερεια ρε φιλε...οι προφυλακτηρες που ειναι απο πλαστικο και ειναι ευκαμπτοι μετα το περασμα του γυαλιστικου εχασαν μερος της ελαστικοτητας τους η οχι?....ειναι σημαντικη αυτη η λεπτομερια...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
marvin said:
m@kro πες μου μια λεπτομερεια ρε φιλε...οι προφυλακτηρες που ειναι απο πλαστικο και ειναι ευκαμπτοι μετα το περασμα του γυαλιστικου εχασαν μερος της ελαστικοτητας τους η οχι?....ειναι σημαντικη αυτη η λεπτομερια...

δημήτρη μπορείς να μας πεις γιατί ρωτάς αυτή την λεπτομέρεια?έχεις ακούσει κάτι?
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
το ρωταω γιατι το ceramic coat απο οτι λεει η λεξη ειναι κεραμικο γυαλι απο οτι καταλαβα...σαν αυτο που βαζουν στα πυλινα αγγεια για να γυαλιζουν (καλυτερης ποιοτητας βεβαια).ειναι γυαλι οποτε ειναι και ακαμπτο ενω ο προφυλακτηρας δεν ειναι και φοβαμαι οτι ισως με λιγη πιεση στον προφυλακτηρα, ο προφυλακτηρας (τα πλαστικα και ευκαμπτα μερη γενικοτερα) μπορει να λυγισει και να επανερθει αλλα αυτο το υλικο ισως "σπασει" σε εκεινο το σημειο...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
οκ δημήτρη,πάντως ο κύριος δίνει και 5 χρόνια εγγύηση,είναι ένας λόγος (ανάλογα και τα κριτήρια του καθενός) που μπορείς άνετα να το σκεφτείς
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
Δημήτρη συγνώμη για την καθυστέρηση τις απαντήσεις αλλά εδώ που είμαι δεν έχω ίντερνετ.
όχι δεν εχεις πρόβλημα κανένα απολύτως. είναι από ιδικό το υλικό με νανοτεχνολογία και τέτοια.
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
επανερχομαι στο προβλημα μου που ειχα γραψει πιο πριν περι σημαδιων στο αμαξι...και βρηκα μια γερμανικη κρεμα,δεν θυμαμαι ποια γιατι την εχει ο αδερφος μου τωρα,και περασα καποια σημεια και εμεινα!φευγουν τα παντα!κατι σημαδια που ειχα ακομα και στον αριστερο μασπιε εφυγαν.λεω να παω να παρω ενα μηχανημα για να το τριψω ολο γιατι με το χερι δεν παλευεται...μολις παρω την κρεμα θα γραψω πως την λενε.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread