Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
44
Πειραιας
ευχαριστώ πολύ...

τα δικά μου ειναι πολυ περισσοτερο καμμένα...το χρώμα ειναι καφέ απο το καρουμπαλο και πάνω. Απο το καρουμπαλο και κατω οπως αυτα του λινκ.

Μιλησα με ενα φαναρτζή που ξέρω και μου ειπε να περασω να τα δει κ απο κοντά και θα μου πει...θα ενημερώσω τελικά τι και πως...
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Αν δεν εχετε τπτ απ'ολα αυτα μπορειτε να δοκιμασετε και οδοντοκρεμα..
Ναι οδοντοκρεμα(μην σας φανεται περιεργο)αυτη με τους κοκκους μεσα κανει δουλεια.
Ειναι δοκιμασμενο,δεν το λεω ετσι,συγκεκριμενα η colgate whitening κανει δουλεια..
Ουτε 40 ευρα ουτε τπτ..απλα δεν κραταει για μεγαλο χρονικο διαστημα.
 

vagma

Hero Member
yannis_s said:
φιλε σε παραπανω ποστ εγραψα πως ξεθαμπωσα τα δικα μου.
αλλα δεν εβγαλαν χρονο.


αμα στο τρωει το αμαξι ο ηλιος και δεν βαζεις καμια κουκουλα εννοειται θα ξαναγινει...........εμενα θαμπωσανε μετα απο 5 χρονια που το χα κουκουλωμενο γιατι τον τελευταιο χρονο βαριομουν να την βαλω.....την κουκουλα :D :D :D...τα καθαρισα  ;D τα φαναρια μου και δεν ξαναγιναν...... :)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δυστυχώς ο ήλιος είναι που προκαλεί τη "ζημιά". Προσωπικά θεωρώ ότι είμαι από τους τυχερούς καθώς τα καλοκαίρια όταν ήμουν σπίτι το κουκούλωνα (συνήθως) και στη δουλειά έχουμε υπόγειο parking. Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι ότι το fiesta μου κοντεύει 6 χρόνια και τα φανάρια του δεν έχουν ίχνος θαμπώματος...
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
scorpion said:
και με τι την περνάς Βασίλη?

Με ενα απλο πανακι το περνας κανα δυο χερια,το τριβεις να φυγει η κιτρινιλα και ειναι σαν καινουργιο!
Απλα μετα απο κανα 6μηνο θελει παλι ενα περασμα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
vasilisfiesta said:
Αν δεν εχετε τπτ απ'ολα αυτα μπορειτε να δοκιμασετε και οδοντοκρεμα..
Ναι οδοντοκρεμα(μην σας φανεται περιεργο)αυτη με τους κοκκους μεσα κανει δουλεια.
Ειναι δοκιμασμενο,δεν το λεω ετσι,συγκεκριμενα η colgate whitening κανει δουλεια..
Ουτε 40 ευρα ουτε τπτ..απλα δεν κραταει για μεγαλο χρονικο διαστημα.

δοκιμασε μετα το γυαλισμα με την οδοντοκρεμα να το περασεις και λιγο κερι,θα κρατησει σιγουρα περισσοτερο ;)
 

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
44
Πειραιας
προτιμησα τη λυση της 3μ σε εξουσιοδοτημενο (πολυ καλό) αντιπροσωπο (δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω το ονομα του) και μπορωνα πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημένος. Τα φαναρια ηταν σε πολυ κακο χαλι. Ο ανθρωπος τα ετριβε πανω απο μια ωρα για να φυγει ολη η καμένη επιφάνεια. Η εικονα που εδωσε στα φαναρια του αυτοκινητου αφησαν οσους πελάτες βρισκονταν εκείνη τη στιγμή στο συνεργείο τουλάχιστον με το στομα ανοιχτό. Εγω προσωπικα δεν θυμομουν τα φαναρια μου τόσο διαυγή και καθαρά ΠΟΤΕ.

Χωρις να εχω δοκιμάσει να το τριψω με οδοντοκρεμα, μπορω να πω οτι αποκλειεται να φευγε το θαμπωμα με αυτον τον τρόπο πολύ απλα επειδη η ζημιά των φαναριών ήταν σε βάθος.

Ουτε μπορώ να πω με ασφάλεια οτι αν αγοραζα το κιτ της 3μ θα μπορούσα να το επαναφέρω μόνος μου.

Ο ανθρωπος μου εγγυήθηκε οτι αν εφεξής το αυτοκίνητο ειναι προστατευμενο απο το γκαραζ του σπιτιου μου στο γκαραζ της εταιριας δεν θα παθουν τιποτα ποτε. Αν παλι ειναι εκτεθειμενο σε ήλιο θα θαμπώσουν (πολύ λιγότερο βεβαια) μετά απο 2 χρόνια.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ σήμερα πήρα το αμάξι από τον φαναρτζή όπου μου έφτιαξε τα φανάρια.
5 χρονών είναι η σαυρίτσα και αυτά τα χρόνια την βαράει ο ήλιος,η βροχή κ.α.
Έγιναν καινούργια πάλι
έτσι :
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ετοιμος για την Πατρα Ιακωβε!! Εκτος αν μας ετοιμαζεις κατι αλλο και δεν λες......
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
nos7 said:
πραγματικα εγιναν καινουργια Ιακωβε ok234 ok234 ποσο σου πηγε το μαλλι?
20e έδωσα Μιχάλη
grg019 said:
Εκτος αν μας ετοιμαζεις κατι αλλο και δεν λες......
winkwink winkwink winkwink winkwink winkwink winkwink
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread